فرهنگ و هنر

بیستمین جشن تصویر سال برگزار می‌شود

بیستمین دوره جشن تصویر سال با مرور آثار تصویری و فیلم‌های ۲۰ سال گذشته در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، جشن تصویر سال در فراخوان دوره بیستم خود نوشته است: «به احترام و اعتبار عدد «۲۰» امسال در بیستمین دوره تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر درصددیم به‌جای انتشار فراخوان همیشگی سال‌های گذشته، مروری داشته باشیم به آثار عکاسی، پوستر، کاریکاتور و فیلم‌های ارائه شده در بیست دوره نمایشگاه تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر.

مرور ویژه‌ای که بدون شک، هم به‌لحاظ تاریخ هنرهای تصویری در ایران و هم به‌علت جذابیت و امکانات آموزشی نمایشگاهی و نیز کیفیت میزگردهای نقد و بررسی آثار منتخب، قطعا میعادگاه خاص اهالی فرهنگ و هنر خواهد بود.

فراخوان مسابقه‌ و نمایشگاه «عکس‌های موبایلی»

بیستمین دوره‌ی تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر از یکم تا هجدهم اسفندماه ۱۴۰۲ همچون دوره‌های گذشته با در اختیار داشتن تمامی فضاهای نمایشگاهی و نمایش فیلم خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

ویژگی اصلی بیستمین دوره، مرورآثار ارایه‌شده در بیست سال گذشته (منتخبی از آثار چاپی عکاسی، گرافیک و کاریکاتور در گالری‌ها و نیز نمایش فیلم‌های برنده جایزه و منتخبی از فیلم‌های شاخص ارائه شده در دوره‌های پیشین جشنواره فیلم تصویر) است.

آثار جدید نمایشگاهی فقط در بخش ویژه «عکس‌های موبایلی» ارائه خواهد شد.

• عکس‌های موبایلی با موضوع آزاد شامل آثار تولید شده در دوسال گذشته (فروردین ۱۴۰۱ تا بیستم بهمن ۱۴۰۲) به تعداد حداکثر ۱۰ تک عکس در نظر گرفته شده است و شرط سنی برای شرکت‌کنندگان ندارد.

• در بخش مسابقه عکس‌های موبایلی به ۲۰ اثر برگزیده، دیپلم افتخار و جایزه نقدی اهدا می‌شود و لازم به ذکر است به تمامی هنرمندان راه یافته به بخش نمایشگاهی عکس‌های موبایلی، از سوی جشن تصویرسال گواهینامه «انتخاب اثر و شرکت در نمایشگاه » تعلق می‌گیرد.

• هزینه ورودیه برای تعداد ۱ تا ۱۰ عکس مبلغ ۵۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است که لطفا به کارت بانکی به شماره: ۲۴۸۳ ۰۵۲۴ ۰۶۱۱ ۶۲۲۱ بانک پارسیان ( اکرم هاشملو) واریز شود.

• توجه: عکس‌های موبایلی حتما به‌صورت فایل اصلی همراه با مشخصات عکاس (نام و نام خانوادگی، سال تولد، شهر سکونت و شماره تماس) و تصویر فیش واریزی ورودیه، حداکثر تا ساعت ۲۴ روز ۲۰ بهمن ماه ۱۴۰۲ فقط به آدرس ایمیل: mobilephoto۲۰@tassvir.com ارسال شود.

• با توجه به فرصت بسیار محدود انتخاب و چاپ آثار برای ارائه در نمایشگاه، مهلت مورد نظر به هیچ وجه قابل تمدید نخواهد بود.

نتایج بازبینی و اسامی هنرمندان راه‌یافته به بخش نمایشگاه عکس‌های موبایلی و بخش مرور بر بیست سال گذشته نمایشگاه تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر که با انتخاب گروه کارشناسی تصویرسال انجام خواهد شد، از طریق زیر اعلام می‌شود:

سایت تصویر سال http://tassvir.com 

کانال رسمی تلگرام تصویر سال https://t.me/tassvir_image 

اینستاگرام رسمی تصویر https://www.instagram.com/tassvirsal/

شماره تماس دبیرخانه تصویر سال: ۰۲۱۸۸۸۴۱۴۶۳

آیین پایانی و اهدای جوایز برندگان بخش ویژه: «عکس‌های موبایلی» بیستمین تصویرسال، روز جمعه هجدهم اسفندماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد. 

برنامه‌های پیش‌بینی شده برای بیستمین تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر

۱- نمایش بیش از ۵۰۰ اثر منتخب عکاسی ( خبری، مستند اجتماعی، هنر و هنرمندان، ورزشی و عکاسی خلاقه)، کاریکاتور( مطبوعاتی، هنری) و پوستر به همراه آثار منتخب پیشگامان عکاسی، گرافیک و کاریکاتور در گالری‌های ممیز، زمستان، پاییز، تابستان، بهار، نامی و میرمیران.

۲- نمایش بیش از ۶۰ فیلم منتخب جشنواره فیلم تصویر از سال ۱۳۸۲ تا کنون شامل ( فیلم‌های برنده جایزه جوانان زیر ۲۵ سال و مجموعه ای از آثار فیلمسازان شاخص بخش آزاد دوره‌های پیشین) در سالن شهناز

۳- برگزاری نشست نقد و بررسی فیلم‌های ارائه شده در جشنواره فیلم تصویر با حضور فیلمسازان مطرح و منتقدان صاحب نام سینما.

۴- برگزاری نشست نقد و بررسی پوسترهای ارائه شده در جشن تصویرسال با حضور هنرمندان شاخص طراحی گرافیک.

۵- برگزاری نشست نقد و بررسی کاریکاتورهای ارائه شده در جشن تصویرسال با حضور هنرمندان شاخص کارتونیست.

۶- برگزاری نشست نقد و بررسی عکس‌های خبری ارائه شده در جشن تصویرسال با حضور عکاسان معتبر مطبوعاتی.

۷- برگزاری نشست نقد و بررسی عکس‌های مستند اجتماعی ارائه شده در جشن تصویرسال با حضور عکاسان شاخص مستند اجتماعی.

۸- برگزاری نشست نقد و بررسی عکس‌های نگاهی دیگر (خلاقه) ارائه شده در جشن تصویرسال با حضور هنرمندان شاخص عکاسی هنری.

۹- برگزاری نشست نقد و بررسی عکس‌های هنر و هنرمندان ارائه شده در جشن تصویرسال با حضور عکاسان معتبر تئاتر و سینما.

۱۰- برگزاری نشست نقد و بررسی عکس‌های ورزشی ارائه شده در جشن تصویرسال با حضور عکاسان معتبر ورزشی.

مراسم پایانی همراه با بزرگداشت و اهدای لوح سپاس به همراهان بیست دوره گذشته جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر همراه با اهدای جوایز بخش عکس‌های موبایلی در روز جمعه ۱۸ اسفندماه سال جاری در سالن شهناز خانه هنرمندان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

تیم تحریریه علوم هنری

با قلمم، صداها و حس‌های هنر و فرهنگ را به شکلی جادویی ترسیم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا