عمومی

بیش از ۹۵ درصد مصوبات ستاد ملی کرونا اجرا شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور ، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه پنجمین جلسه ستاد عملیاتی ستاد مبارزه با تاجگذاری ملی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آنها با هم هماهنگی خوبی دارند و ما خوشحالیم خصوصاً مردم عزیز که به ما کمک و همکاری کردند پروتکل ، با وجود مشکلات زیادی که در زمینه اقتصادی ، مشاغل و مشاغل وجود دارد.

فرمانده قرارگاه راستا گفت: این همکاری ها طبق پیش بینی های وزارت بهداشت باعث روند کاهش بیماری شده است. البته این به معنای طبیعی یا سهل انگاری اوضاع یا عدم رعایت مقررات بهداشتی نیست.

وی گفت: “مردم عزیز ، ما می دانیم كه نوع جدید جهش یافته کرونا در انگلیس و اروپا گسترش یافته است ، كه نشان می دهد این بیماری قابل اعتماد نیست و به طور دقیق قابل شناسایی نیست.” در هر صورت ، حداقل پروتکل های بهداشتی مانند استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی باید مورد توجه قرار گرفته و با دقت کار شود تا دوباره با اوج بیماری در کشور روبرو نشود. زیرا هر اوج بیماری تأثیر زیادی بر مردم ، از نظر اقتصادی و روانی دارد و همچنین هزینه زیادی برای کشور دارد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی در ادامه درباره مصوبات جلسه امروز اظهار نظر کرد و گفت: یکی از موارد مطرح شده بحث مجوز صادرات اقلام بهداشتی بود که جای خوشحالی دارد زیرا روزهایی وجود داشت که حتی ماسک ، کیت تشخیصی یا پنکه یا اکسیژن ساز نیز در دسترس بود ” ما به اندازه کافی کافی نداشتیم ، اما اکنون به جایی رسیده ایم که می توانیم ضمن تأمین نیازهای داخلی ، صادرات نیز داشته باشیم.

وی افزود: در این جلسه تصمیم بر این شد که هماهنگی وزارت بهداشت برای شناسایی و تأمین نیازهای وزارت صمت و گمرک امکان صادرات را فراهم کند ، بنابراین می توانیم به کشورهای منطقه و کشورهای نیازمند کمک کنیم.

رحمانی فضلی همچنین گفت: اجرای پروتکل های بهداشتی در برخی دستگاه ها بالاتر از حد متوسط ​​تنظیم شده و حداقل شاخص ها پایین تر است ، که به آن دستگاه ها هشدار می دهد و از آنها می خواهد پروتکل ها را دنبال کنند. همچنین تصمیم گرفته شد به برخی از دستگاه هایی که با پروتکل ها مطابقت ندارند هشدار داده شود.

وزیر کشور همچنین با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم جلسه امروز موضوع دولت الکترونیکی بود اظهار داشت: انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اشتغال اداری گزارشی در این زمینه ارائه کرد که روند بسیار خوبی است. یک راه طولانی. برخی از دستگاه ها مانند وزارت راه و شهرسازی نتایج بسیار خوبی داشتند و طبق همان الگوی پیش بینی شده بود که دستگاه های دیگر نیز برنامه ریزی شده و طراحی آنها در زمان مشخصی به اتمام برسد ، بنابراین اگر این مرحله برداشته شود می توانیم خدمات مشتری را تسریع کنیم. و در عین حال تضمینی برای سلامتی انسان است.

فرمانده پایگاه عملیاتی با اشاره به اینکه خرید الکترونیکی نیز یکی از موضوعات مهم در مبارزه با کرونا است ، گفت:

وی در این زمینه افزود: طبق گزارشی که امروز از طرف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارائه شده ، آمادگی كامل برای ارائه این خدمات وجود دارد. طبق گفته وزارت صمت ، از زمان شیوع بیماری ویروس کرونا قلب خریدهای الکترونیکی بیش از سه برابر شده است. با این حال ، ما هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم ، جایی که تصمیم گرفته شد در هنگام استقرار همه ابعاد مشکل را ببینیم ، تا بتوانیم این وظیفه را انجام دهیم.

فرمانده پایگاه عملیاتی گفت: امروز گزارشی از نحوه اجرای محصولات نیمه تمام وزارت بهداشت ارائه شد که پیش از این نیز با دستور رئیس جمهور و بنا به درخواست پایگاه دوبار با همکاری وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه رصد شده است. و تصمیم گرفته شده است که تا پایان ماه مه سال آینده بتوانیم بیش از 240 محصول نیمه تمام را در زمینه بهداشت و درمان در سراسر کشور تکمیل کنیم. متولی و برنامه ای برای این کار تعیین شده و سازمان برنامه و بودجه نیز منابع خود را بررسی و وعده داده است که باعث افزایش ظرفیت زیرساخت های بهداشتی برای عزیزان برای خدمت به ذهن جمعی می شود.

رئیس ستاد سپاه ملی گفت: “ما از همه مردم ، دستگاه های اجرایی و کمیساران مناطق مختلف که به ما کمک کردند قدردانی می کنیم و امیدواریم که با این هماهنگی ، همدلی و همکاری بتوانیم دوره درمان را کوتاه کنیم تا مردم از این موضوع نگران و ناراحت شوند.” ثابت باش

رحمانی فضلی در پاسخ به س aال خبرنگاری درباره تشدید کنترل در مرزهای کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشورهای اروپایی ، گفت: این موضوع قبلاً به ویژه پس از آزمایش های اضطراری در کشور ، بخشی از برنامه های ما بوده است. زمین ساخته شده است. قبلاً نتایج آزمایش از 24 تا 48 ساعت به طول انجامیده بود ، اما اکنون نتایج در مدت زمان 20 دقیقه تا نیم ساعت در دسترس هستند.

وی اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی متولی این موضوع است و کلیه ورودی ها از جمله زمین ، هوا و دریا را کنترل می کند و استعلام های لازم را دریافت می کند. با شیوع ویروس پیشرفته انگلیس ، این کنترل ها تشدید شد و ستاد و وزارت بهداشت در تمام مرزها مطلع شدند تا این مسئله را تا آنجا که ممکن است کنترل کنند. البته این 100٪ قابل کنترل نیست اما امنیت 100٪ به این دلیل است که باید آن را رعایت کنیم و اگر به آن پایبند باشیم مشکلی پیش نخواهد آمد.

دکمه بازگشت به بالا