عمومی

تانک روس، ترقه ایرانی! – مجله تفریحی زیباروز

درخشش آلکن در مربیگری والیبال با فیزیک بزرگ او همراه بود و نام مستعار “تانک روسی” را برای او به ارمغان آورد. تانکی که به نظر می رسید می تواند قفل والیبال ایران را باز کرده و این تیم را برای اولین بار روی سکوی المپیک ببرد ، اما این تانک روسی به طرز عجیبی هنگام ورود به ایران به یک “ترقه” امن تبدیل شد!

به گزارش مجله تفریحی زیباروز ، این روزنامه شرقی وی نوشت: “تیم والیبال ایران کار خود را در المپیک به پایان رسانده و با نتایج غیرمنتظره به مرحله بعد صعود نکرده است. ایران که امیدوار بود در این دوره از بازی ها از سکوی المپیک بالا برود ، پنجم جدول شد با شش تیم در گروه اول که بازی های سینوسی را در المپیک انجام می دادند تا بسیاری را شوکه کنند. ایران در شرایطی که بدترین تصور می شد به سوم برسد در این گروه چهارم شد. در این گروه ، جدا از لهستان و ایتالیا ، هیچ رقیب جدی برای تیم والیبال ایران ، اما دو شکست عجیب مقابل کانادا و ژاپن و شکست قابل پیش بینی مقابل ایتالیا منجر به فروپاشی همه معادلات این گروه شد تا تیم های ژاپنی و کانادایی بتوانند بالاتر از ایران صعود کنند و تیم والیبال ایران نیز به همراه ونزوئلا. سقوط ایران از المپیک تنها شکست یکی از بهترین نسل های والیبال ایران نبود در بازی ها ، اما همچنین پایان حضور ولادیمیر آلکن ، مربی روسی تیم ملی ایران است. آلکنو که با تیم ملی ایران به تهران رفت و سپس به توکیو رفت ، همکاری خود را با فدراسیون والیبال ایران با نتایج ضعیفی به پایان رساند و مستقیم به روسیه رفت.

صحبت های زیادی درباره عملکرد آلکن در تیم ایران وجود دارد ، اما رکوردی که این مربی قبل از حضورش در ایران گذاشت فرصتهای کمتری به منتقدان داد. آلکنو تنها سه بار سرمربی المپیک بود و با روسیه طلا و برنز کسب کرد. چهارمین حضور او در المپیک با تیم ملی ایران می تواند برای هر دو تیم اتفاق خوبی باشد. او در دوران مربیگری خود جام های زیادی به دست آورد که نمی توان او را مورد انتقاد قرار داد. درخشش آلکن در مربیگری والیبال با فیزیک بزرگ او همراه بود و نام مستعار “تانک روسی” را برای او به ارمغان آورد. تانکی که به نظر می رسید می تواند قفل والیبال ایران را باز کرده و این تیم را برای اولین بار روی سکوی المپیک ببرد ، اما این تانک روسی به طرز عجیبی هنگام ورود به ایران به یک “ترقه” مطمئن تبدیل شد!

او گفت که او ابتدا با تیم ملی ایران به مسابقات لیگ ملی والیبال رفت تا به تیم اصلی المپیک برسد. البته تانک روسی دارای تجربه کافی بود تا مطمئن شود که آنها در “شارلاتان” اشتباه نمی کنند! ولادیمیر وقتی در یک کنفرانس مطبوعاتی در ایران شرکت کرد ، گفت که فقط “شارلاتان” وعده مدال می دهند و او نمی خواهد شارلاتان باشد. آلسنو شارلاتان نبود ، اما در بازیهای لیگ ملت های والیبال نشان داد که حداقل مربی بزرگی نیست. ایران در بازیهای لیگ ملتها 15 بازی با ولادیمیر راس در ریمینی ایتالیا انجام داد که در بازیهای جنجالی به راحتی با دو سوم آنها را شکست داد! 10 شکست در 15 بازی آن چیزی نبود که طرفداران والیبال در ایران از یک “تانک روسی” انتظار داشتند. این رکورد زمانی تیره تر شد که او هشت شکست پیاپی با تیم ملی ایران ثبت کرد که گل سرسبد آنها شکست در برابر پایین ترین تیم لیگ ملت ها بود! با این حال ، با والیبال ایران ، آلکنو در بین 16 تیم در جام ملت ها در مکان دوازدهم قرار گرفت ، بنابراین کار زیادی انجام نداد. البته در بازگشت به ایران او گفت که به دنبال گل دوم در جام ملت ها است و سوالی را که در مورد آن مسابقات در ذهن داشت مطرح کرد.

سوالاتی که آلکنو درباره آنها صحبت کرد دانش تیم اصلی بازی های المپیک بود. از طرفی وی امیدوار بود کاستی های تیم ملی برطرف شود. به این ترتیب داستان عجیب و جنجالی فرهاد قائمی در تیم والیبال ایران پدیدار شد. جنجالی که نه تنها تمرکز تیم ملی را بر هم زد ، بلکه باعث افزایش تولید حاشیه در این تیم شد ، اما در نهایت آلکنو به فرهاد قائمی حمله کرد و گفت او صد در صد افتخارات من را ندارد و نمی تواند به جای من تصمیم بگیرد. گفتگوی آلکن در مورد اطلاع از ترکیب اصلی تیم ملی ایران از یک سو و جدول مناسب گروه ایران در بازی های المپیک از سوی دیگر ، این امید را ایجاد کرد که شاید والیبال ایران با این تانک روسی واقعاً بتواند شگفتی ایجاد کند و به سکوی بازی های المپیک در المپیک ، به استثنای بازی با لهستان ، مشخص شد که آلکنو در نتیجه گیری برای ایران به اندازه کارهایی که انجام داده ، خوب نیست. پنج بازی و سه شکست به خروج زودهنگام والیبال ایران از توکیو رای داد ، بنابراین رکورد این “تانک روسی” پس از 20 بازی برای ایران با 13 شکست و تنها هفت پیروزی “کراکر” بیشتر نیست. “

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا