فرهنگ و هنر

تحقق عدالت فرهنگی در کشور از سیاست‌های محوری سازمان سینمایی است

مجله تفریحی زیباروز/ اردبیل رئیس سازمان سینمایی در نشستی صمیمی با هنرمندان و فعالان عرصه سینمای استان اردبیل گفت: تحقق عدالت فرهنگی یکی از سیاست های محوری سازمان سینمایی در دولت سیزدهم است.

رئیس سازمان سینمایی کشور در نشست صمیمی با هنرمندان و فعالان عرصه سینمای استان اردبیل، با اشاره به اینکه تحقق عدالت فرهنگی یکی از سیاست های محوری سازمان سینمایی در دولت سیزدهم است، گفت: اولین کاری است که در دولت سیزدهم انجام شده است. گروه فرهنگ و هنر به ریاست رئیس جمهور

وی افزود: این دومین شورای عالی سینمایی است که ده سال است تعطیل شده است. ریاست این شورا بر عهده آقای مخبر خواهد بود و به زودی اولین جلسه برای رسیدگی به مسائل تصمیم گیری تشکیل خواهد شد.

وی افزود: سومین کارگروه حوزه هنری وظیفه تصویب و تصویب اسناد و قوانینی مانند سینما، تئاتر، معماری، موسیقی و مانند آن را بر عهده دارد.

رئیس سازمان سینمایی گفت: از این پس بودجه سینماها و دفاتر انجمن های سینمایی جوان بر اساس نگاه ویژه به شهرها تامین می شود و از محل بودجه یک مستند به شهرستان ها اختصاص می یابد.

خزایی خاطرنشان کرد: همچنین 5 سهمیه ویژه برای استعدادیابی از شهرستان ها برای جبران بی ادبی های کنونی نسبت به فیلمسازان شهرستانی اختصاص یافته است.

وی افزود: مبنای تعیین فیلم اول، تخصصی بودن کار و عدم یافتن سرمایه گذار و سرمایه گذاری ویژه در این حوزه است.

معاون فرهنگی وزیر ارشاد در بخش دوم سخنان خود گفت: برخی از کشورهای عربی و غیر عربی منطقه با کپی برداری و استفاده از محتوای فیلم های موفق در تلاش برای هویت سازی هستند که دلیل آن عدم وجود فیلم های موفق است. محتوای سرمایه انسانی نقش کلیدی در سینماتوگرافی دارد.

خزاعی درباره سینمای جوان اردبیل نیز گفت: اردبیل با وجود ظرفیت محدود بیشترین فیلمساز را دارد به عبارتی این استان فیلمسازان خوبی دارد اما مکان دفتر انجمن مناسب نیست و با توجه به استعدادهای خوب این استان تلاش می کنیم. برای ایجاد زیرساخت ها و امکانات برای تحول .

وی بیان کرد: استان اردبیل با وجود اینکه سینماهای لازم را ندارد اما سرمایه نیروی کار غنی دارد.

همچنین در این نشست مهدی آذرپندار مدیرعامل انجمن سینماهای جوان کشور نیز در سخنانی گفت: به زودی اتفاقات خوبی در حوزه تجهیزات آموزشی انجمن سینماهای جوان کشور رخ خواهد داد.

وی با بیان اینکه حوزه فعالیت ما نه از لحاظ ارائه تسهیلات بلکه در حوزه آموزشی است، گفت: تعداد تولیدات در استان اردبیل زیاد است و حتی در دوره تاج گذاری در استان اردبیل آثار افتخاری ارائه شد اما اردبیل انجمن سینمای جوان از مشکلات جدی رنج می برد.

وی در خصوص بودجه انجمن سینمای جوان اردبیل گفت: سال گذشته وام انجمن سینمای جوان اردبیل 260 میلیون تومان بود و امسال این رقم به 400 میلیون تومان افزایش یافته است و انجمن سینمای مشگین شهر نیز این رقم را خواهد داشت. “

در این نشست جمعی از هنرمندان و فعالان عرصه سینمای استان اردبیل به بیان دغدغه ها، مشکلات و مسائل پرداختند و پیشنهاداتی برای توسعه فعالیت های سینمایی در استان اردبیل ارائه کردند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا