عمومی

تحویل خودرو‌های فروش فوق العاده ایران خودرو

با توجه به پایگاه اطلاع رسانی شبکه روزنامه ،

آقای فرشاد مقیمی پس از جلسه کمیته خودرو در ستاد تنظیم بازار با حضور رئیس وزارت سکوت ، معاونان وزارتخانه ها ، مدیران اجرایی صنعت خودرو و نهادهای نظارتی کشور ، در تماس تلفنی با گزارشگر IRIB افزود: ما ماشین های بزرگی را می فروشیم که برای آنها کاری نکردیم. تنظیمات پیش فرض داشتند و فردا وقتی کلید آن اتومبیل ها را می گیریم به 1400 مشتری خود تحویل می دهیم.

وی افزود: از ابتدای امسال گروه صنعتی ایران خودرو 97 هزار دستگاه خودرو تولید کرده است که 18 درصد بیشتر از تولید 81 هزار دستگاه خودرو در مدت مشابه سال گذشته است ، در حالی که امسال ویروس کرونا را به دلیل بیماری همه گیر داریم. ما یک هفته دیرتر از سال گذشته بعد از تعطیلات نوروزی تولید را شروع کردیم و اگر تاخیر در این هفته نباشد ، تولید خودرو تا ابتدای سال به بیش از 110،000 دستگاه می رسید.
آقای مقیمی افزود: با این حال ، از ابتدای امسال ، تجاری سازی و تحویل خودرو به مشتریان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 50 درصد افزایش یافته است. در جلسه امروز کمیته خودروسازی کمیته مرکزی با توجه به رشد 55 درصدی در تحویل محصولات گروه خودروسازی سایپا ، مقرر شد با موضوع تخصیص ارز مورد نیاز برای ترخیص کالا از گمرک قطعات خودرو با هماهنگی وزارت صنعت ، معدن و تجارت ، بانک مرکزی و گمرک. همچنین موضوع قیمت خودرو یکی از مباحثی بود که در جلسه امروز کمیته خودرو مورد بحث قرار گرفت و براساس آن مقرر شد جلسات مشترکی با شورای رقابت ایران و سازمان حمایت برگزار شود. کاهش ارزش و افزایش تولید قطعات خودرو از دیگر راهکارهای کمیته خودرو بود و تولیدکنندگان خودرو مجبور بودند در لیست هفتگی قطعات مورد ارزیابی و میزان ارز مورد نیاز خود به کمیته خودرو گزارش دهند.

دکمه بازگشت به بالا