ورزشی

تحکیم دوستی ایران و افغانستان با گسترش فعالیت‌های علمی

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بیرجند، تفاهم نامه علمی- آموزشی و فرهنگی بین دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند و انستیتوت تحصیلات عالی میوند کابل با نماینده این موسسه دیدار و گفتگو کرد. آموزش عالی میوند کابل با سید حسن هاشمی رییس این پوهنتون امضا کرد.

نماینده مؤسسه تحصیلات عالی میوند افغانستان در حاشیه امضای این تفاهم نامه گفت: گسترش فعالیت های علمی و دانشگاهی باعث تقویت دوستی دو ملت دوست و برادران ایران و افغانستان می شود.

محمد رسول حسینی با اشاره به اشتیاق وصف ناپذیر جوانان افغانستانی برای تحصیلات عالی افزود: از همکاری رئیس و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی که زمینه لازم برای تحصیل در این دانشگاه را برای دانشجویان افغانستانی فراهم کردند، قدردانی می کنم. “

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی با اشاره به روند تاسیس، رشد و ارتقای دانشگاه آزاد اسلامی در بیرجند گفت: این دانشگاه در سال 85 با سه رشته و 90 دانشجو در یک آپارتمان اجاره ای کوچک فرهنگی آغاز به کار کرد. ، آموزشی، پژوهشی و اجتماعی بزرگترین فضای کتابخانه ای و یکی از بزرگترین مجموعه های ورزشی دانشگاهی شرق کشور با کادر اداری و هیئت علمی مجرب به یکی از بزرگترین، جامع ترین و معتبرترین دانشگاه ها در سطح ملی و بین المللی تبدیل شده است.

هاشمی در خصوص برگزاری دومین رویداد ملی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور واحدهای دانشگاهی کشور در تهران، گفت: این رویداد بزرگ علمی و فناوری که باعث درخشش نام دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه بین المللی شد استارت آپ ها و هزار زیرساخت پژوهشی در تهران برگزار شد و غرفه دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی جزو 10 غرفه برتر این نمایشگاه بزرگ بود.

وی به پیشینه علمی، آموزشی و فرهنگی بیرجند اشاره کرد و گفت: بیرجند به عنوان شهری دانشگاهی در کشور شناخته می شود و علاقه مندان زیادی را به تحصیلات عالی جذب می کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی و استان بیریند با بیان روابط مشترک ایران و افغانستان و دوستی دیرینه مردم این دو کشور، ادامه داد:

برنامه های مشترک آموزشی و پژوهشی، جذب دانشجو از افغانستان، تبادل پژوهشگران و معلمان، حفظ فرصت های مطالعاتی، کنفرانس های علمی مشترک، همکاری در مجلات علمی، بازکردن راه برای برگزاری دوره ها و کارگاه های مشترک، همکاری در دوره های تخصصی (مهارتی) کوتاه مدت و عموم مردم در زمینه های مختلف علمی، فنی و حرفه ای از اهداف این تفاهم نامه است.

انتهای پیام/4078/4062/

دکمه بازگشت به بالا