عمومی

تداوم عمل زیبایی دردوران کرونایی/تطبیق با فرهنگ بیگانه به زورچاقو – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین. گروه استان ها – آناهیتا رحیمی: گونه ها پف لثه ها و لب های متورم. چشم گربه و بینی های کوچک بالای سر؛ اگر این علائم نشان می دهد که برخی از افراد تیغ داشته اند تعجب نکنید.

از جانب گرفتن ما نباید از بازار داغ جراحی های زیبایی و تبلیغات گسترده برای کاهش وزن و وضعیت معیشت خود صرفنظر کنیم. توانایی زنگ زده؛ تبلیغات گسترده ای از دندان و بینی و لب و دندان که بعضی از افراد حاضر هستند با هر قیمتی مزاحمت آن شوند عمل جراحی و بیش از حد ریسک کنید.

افرادی که مصمم هستند سعی کنند ظاهر زیبایی و مدرن را در پشت آن ارائه دهند پرده ها علاوه بر کورکورانه تقلید از فرهنگ غربی و بازیگران سینما و تلویزیون.

کلینیک های زیبایی نیز چنان شلوغ هستند که هر روز شاهد ظهور پدیده های زیبایی جدید هستیم؛ چهره هایی که بیشتر شبیه یکدیگر هستند. البته مشاغلی نیز وجود دارد که آراستگی و جذابیت زنانه برای جذب مشتری نیز بسیار مهم است.

افرادی که تحت تأثیر افکار افراد دیگر هستند و خود را به آب و آتش می اندازند تا در افکار خود بهتر از دیگران به نظر برسند و از اصطلاح عقب نمانند.

اما این روزها با وجود افزایش تعداد بیماران و لزوم متوقف کردن روند جراحی زیبایی و کمبود ظرفیت ، در برخی بیمارستانهای خصوصی در کلان شهر تبریز ، هنوز هم صاف بیماران اینکه تیغ زیبایی به بدن آنها وارد نمی شود در داخل خالی نیست تماس با خبرنگار آنلاین به لحاظ مقدار ثابت بیشتر بیمارستانهای خصوصی آماده چنین عملیاتی هستند.

اختلالات در روابط اجتماعی مردم

نسرین زمانی ، روانشناس بالینی در i گفتن با یک روزنامه نگار آنلاین“اختلال خودآزاری یک بیماری روانی است که در آن بیمار دائماً از نحوه نگاه افراد نگران می شود. افراد مبتلا به اختلال خود آزار ممکن است به چیزهایی فکر کنند که اصلاً وجود ندارند یا دیگران اینگونه نیستند. آنها نمی فهمند که شدت این اختلال در حال کاهش است.” اما باعث ایجاد استرس در بسیاری از افراد می شود و می تواند چنان جدی شود که در کار ، مدرسه یا روابط اجتماعی یک شخص اختلال ایجاد کند.

اعتماد به نفس پایین و تمسخر

در یک مقطع ، وی معتقد است که علت عشق به خود مشخص نیست ، اما بررسی ها نشان می دهد افرادی که به عنوان کودکان یا نوجوانان مورد تحقیر ، تمسخر ، آزار و اذیت قرار می گیرند ، بیشتر احتمال دارد که دچار این اختلال شوند. تصورات غلط می تواند منجر به گناه ، سوء مصرف مواد یا خود آسیب شود و بروز خودکشی در جمعیت عمومی به طور قابل توجهی بیشتر از جمعیت عمومی است.

از توسعه دنیای شناختی و شخصی گرفته تا رسیدن به احساس رضایت از خود

وی ادامه داد: ریشه نارضایتی فرد در آن مواردی نیست که با این اقدامات قابل رفع باشد اما شخص جایگاه خود ، خودکفایی و نارضایتی او وارد نشده است و با تغییر ظاهر نمی توان به این نتیجه رسید.

وی اضافه کرد: “اینها دسته هایی هستند که باید در شخصیت یک شخص ایجاد شود. در فرد می توان ترویج دنیای شناختی و شخصیت را پیدا کرد و آن احساس دلسردی را درک کرد. اگر در این مقوله ها راضی نباشد ، به برخی از رفتارهای غیرطبیعی روی می آورد.” و دیده شده است که هرچه او بیشتر ظاهر خود را تغییر می دهد ، بیشتر برای او کافی نیست و او را به سمت افراط سوق می دهد.

خسارت به هویت اصلی

این همان چیزی است که روانشناس به خبرنگار گفت آنلاین فرمود: شکی نیست که انسان عشق به زیبایی است؛ زیبایی همچنین می تواند شهرت و بزرگی را به ارمغان آورد. تمایل به زیبایی در طبیعت انسان وجود دارد ، اما مشکل از وقتی شروع می شود که در این نسخه شاهد افراط هستیم و دوستی زیبایی با افراط و تفریط می تواند بدون ایجاد مزاحمت در ساختار و جوهر هویت فرد امری طبیعی تلقی شود.

عدم سلامت روان و راهی برای به دست آوردن عزت نفس

زمانی اضافه کرد: اگر خودسازی به اندازه ای باشد که در انسان یک رفتار عادی تلقی شود و آن را مجبور به انجام رفتارهای افراطی نکند و بیش از حد به بدن و ظاهر خود توجه کند ، می تواند طبیعی تلقی شود.

وی در پایان گفت: اگرچه ما گاهی اوقات می بینیم که سلامت روانی یک فرد به خطر می افتد و این عزت نفس نشانگر اختلال در شخصیت فرد است ، اما ممکن است نشان دهنده این باشد که فرد از نظر روحی سالم نیست و برای بدست آوردن اعتماد به نفس و اعتماد به نفس بیشتر ی این امر نشان می دهد.

پشت درب نگهبانان امنیتی در ردیف ها قرار دارند

او هنوز پچ بینی را از بینی خود خارج نکرده است و لب های متورم نشانه تزریق ژل به لب های او است. سمیرا یکی از افرادی است که برای جراحی زیبایی به آنجا رفته و بهانه ای برای صحبت با او برای چند دقیقه و گفتن به. گفتگو با این واقعیت شروع می شود که سمیرا زشت به نظر نمی رسد و بهتر است بگوییم که او چهره ای به خودش داشت ، اما به همین دلیل ، او به جراحی بینی رفت و ژل لب تزریق کرد تا زیباتر از آنچه تصور می شود یا به قول خودش زیباتر باشد.

وقتی از او سؤال کردم که آیا او زیبا است ، پاسخ داد: من زیبا بودم ، اما داشتن مد روز بودن و داشتن ظاهری جذاب نیز بسیار مهم است. به عنوان یک دختر کوچک ، شما می خواهید به اندازه کافی برای خواستگاران خود را تنظیم کنید.

خانم سمیرا معتقد است زیبا بودن باعث ایجاد اطمینان می شود. من هم با این گفته موافقم ، اما می خواهم بگویم که زیبایی ذاتی است و نباید تحت تیغ های شانه جراحی قرار گرفت.

افرادی که به دنبال شهرت و شخصیت هستند

این جامعه شناس ، عوامل اصلی تمایل مردم به این پدیده را کسب اعتبار و شخصیت دانست. آنلاین وی گفت: “این افراد تازه وارد هستند که می خواهند بگویند ما از دیگران کمتر نیستیم.”

امان الله قرایی مقدم ادامه داد: تمایل به احساس برتر بودن و جلب توجه افراد در این مقوله از این قاعده مستثنی نیست که افرادی که مایل به نمایش با برخی اعمال و همچنین لباس ، ماشین و طلا هستند.

ظهور خود تخریب فرهنگی در جامعه

وی خود تخریب فرهنگی را یکی از اثرات این مقوله دانست و افزود: علاوه بر تأثیرات روانی ، منجر به اثرات فرهنگی و نوعی سوءاستفاده فرهنگی نیز می شود و باعث می شود که نوجوانان بر آنها تأثیر بگذارد و همان رفتار را اتخاذ کنند ، که این یک نتیجه است. سنت، به اعمال گذشته ، ملی و میهن پرستی حمله می کند.

وی افزود: چنین واکنش هایی تحت تأثیر رسانه های خارجی و پخش سریال های سریال است که آنها را مجبور می کند چنین اقداماتی انجام دهند و ما را از فرهنگ اصلی ایرانی دور کنند.

آنچه مسلم است این است که ظاهر و دلهره زیبایی یکی از اصلی ترین دلایلی است که باعث جذب افراد در آن جهت می شود. در اینجا پدیده ای به نام کم رنگی فرهنگی بیشتر تجلی می یابد زیرا آثار مضر چنین پدیده هایی در جامعه باعث خسارت جبران ناپذیری به بنیان خانواده و جامعه می شود.

دکمه بازگشت به بالا