ورزشی

تساوی مرد شماره ۱ شطرنج ایران مقابل سوپراستاد بزرگ هندی

ملی پوش و مرد شماره ۱ شطرنج ایران در مسابقات هند مقابل شطرنج‌باز میزبان به تساوی رسید.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، در دور سوم مسابقات چنای هند، پرهام مقصودلو مرد شماره یک شطرنج ایران به مصاف گوکش سوپراستاد بزرگ هندی رفت و به تساوی رسید. مقصودلو که با ریتینگ ۲۷۴۲ در این مسابقات حضور دارد درحالی در این بازی به تساوی رسید که حریف قدرتمند هندی او در این دور از مسابقات دارای ریتینگ ۲۷۲۰ بود. 

مقصودلو در دور نخست این مسابقات مقابل حریف اوکراینی تن به شکست داد و در بازی دوم مقابل لوون آرونیان به تساوی رسید. با توقف مقصودلو مقابل سوپراستاد بزرگ هندی، شطرنج‌باز ایران در این مسابقات یک امتیازی شد تا قعر نشین این مسابقات شود.

مسابقات چنای با حضور هشت شطرنج‌باز در هفت دور کار خود را دنبال می‌کند.  این مسابقات از ۱۵ تا ۲۱ دسامبر برگزار می‌شود و  مجموع جوایز این مسابقات ۶۰ هزار دلار تخمین زده شده است. در این مسابقات شطرنج‌بازانی چون گوکش هندی و آرونیان آمریکایی دست به مهره شده اند. مقصودلو در صورتی که می‌توانست  ۵.۵ امتیاز از هفت امتیاز ممکن این مسابقات را کسب کند، از طریق ریتینگ خود می‌توانست واجد شرایط مسابقات کاندیداهای ۲۰۲۴ شود.

انتهای پیام

بخش مقالات ورزشی

دارای یک علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه‌ی بیش از 10 سال در صنعت رسانه‌های ورزشی. با ارائه‌ی تحلیل‌های دقیق و اخبار روزمره، هدفمندی مخاطبان را در جهت افزایش دانش و آگاهی ورزشی تقویت می‌کنم. همراه با من باشید تا به دنیای هیجان انگیز ورزشی نگاهی داشته باشیم.
دکمه بازگشت به بالا