فرهنگ و هنر

تسریع در راه‌اندازی شهر رسانه‌ای در مشهد

مجله تفریحی زیباروز/ خراسان رضوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اقدامات لازم برای ایجاد «هاب رسانه» یا «شهر رسانه» در مشهد باید سریع انجام شود.

محمدمهدی اسماعیلی در دیدار با شهردار مشهد گفت: جای بسی خوشحالی است که شهرداری با نگاه فرهنگی مدیریت کلانشهر مشهد را بر عهده دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه ظرفیت مشهد بعد از تهران با هیچ شهر دیگری در کشور قابل مقایسه نیست، ادامه داد: پیشرفت مشهد در حوزه فرهنگی بسیار چشمگیر است و با حضور حضرتعالی پیشرفت بیشتری خواهید داشت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به پیشنهاد شهردار مشهد برای تسریع در ایجاد مرکز رسانه ای در این شهر پرداخت و گفت: نظر ما در وزارتخانه این است که مشهد به یک مرکز رسانه ای شمال شرق کشور تبدیل شده است. بنابراین برای تسریع در کار نباید کار فقط به تهران بستگی داشته باشد و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی آمادگی دارد موضوع یک مرکز رسانه ای با محوریت شهرداری مشهد را تکمیل کند و ما در تهران انجام خواهیم داد. هر چه در این زمینه لازم است

وی بیان کرد: وجود آستان مقدس علی موسی الرضا(ع) در مشهد ظرفیت زیادی برای انجام بسیاری از فعالیت های فرهنگی در این شهر دارد.

اسماعیلی همچنین در پاسخ به پیشنهاد شهردار مشهد برای برگزاری نشست رایزنان فرهنگی ایران گفت: در این حوزه آمادگی داریم این نشست را در 25 اردیبهشت مصادف با روز بزرگداشت فردوس در مشهد برگزار کنیم. همچنین می خواهیم نشست وزرای فرهنگ کشورهای عضو اکو را در ایران برگزار کنیم که 12 کشور عضو در آن حضور خواهند داشت.

همچنین سیدعبدالله ارجعی شهردار مشهد نیز در این نشست گفت: سالانه بیش از چهار میلیون زائر خارجی از کشورهای مختلف به مشهد مقدس سفر می کنند که این تعداد بسته به روابط ما با سایر کشورها متفاوت است. به همین دلیل از نظر فرهنگی و اقتصادی هدف افزایش 10 میلیون نفری حضور زائران خارجی در میان مدت است و برای رسیدن به این هدف استفاده از ظرفیت بخش خصوصی را مد نظر قرار داده ایم.

وی گفت: مبنای ما برای توسعه روابط با سایر کشورها در چارچوب دیپلماسی شهری، فرهنگ و اقتصاد است. … است.

ارجایی با اشاره به اینکه به طور کلی سیاست ما در این دوره توسعه دیپلماسی شهری با شهرهای کشورهایی است که زائر از آنجا در مشهد حضور دارند، خاطرنشان کرد: اما همانطور که گفته شد از این نظر فرهنگ و اقتصاد باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در شورای اداری استان که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، بر ملیت مشهدی نیز تاکید شد. در این راستا یکی از رویکردهای ما تقویت برگزاری رویدادهای کشوری در مشهد است و در حال راه اندازی دبیرخانه دائمی برای این امر هستیم.

شهردار مشهد افزود: مشهد دارای ظرفیت های بسیاری از جمله حوزه های علمیه، دانشگاه ها و اساتید معتبر و همچنین تعداد زیادی طلبه است که قابل مقایسه با شهرهای دیگر نیست.

ارجایی به موضوع ایجاد مرکز رسانه ای یا شهر رسانه ای در مشهد با محوریت شهرداری اشاره کرد و افزود: چند ماه پیش در جلسه ای که با جنابعالی داشتیم با ایجاد مرکز رسانه ای در شرق کشور موافقت کردید. مشهد.این اقدامات. همچنین می‌توانیم در پیشرفت حوزه انیمیشن و گرافیک که مشهد به نوعی مرکز آن است و حوزه موسیقی و تئاتر کمک خوبی کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، وی در خصوص فعالیت های شهرداری مشهد در حوزه هنر شهری اظهار داشت: 1000 بار. همچنین بیش از 5000 متر مربع نقاشی دیواری، 18 غرفه و 14 المان تعاملی اجرا شد و 1200 المان گل در 805 نقطه شهر قرار گرفت.

شهردار مشهد افزود: مجموع این اقدامات که شهر را به گالری بزرگی برای نمایشگاه هنر هنرمندان تبدیل کرده است، کمک شایانی به هنر این شهر است و آمادگی داریم این اقدامات را به یاری شما عزیزان گسترش دهیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا