عمومی

تعارضات حوزه مسکن و ساختمان باید در مسیر حل اختلاف قرار گیرد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، محمدرضا حداد شامگاه پنجشنبه در مراسم راه اندازی شورای حل اختلاف ویژه نظام مهندسی اظهار داشت: مردم باید با در نظر گرفتن منافع طرفین به مسیر حل مسالمت آمیز اختلاف هدایت شوند. و استفاده از مهارت های گفت و گو، به طوری که تعارضات و مشکلات باید با رضایت طرفین حل شود.

وی بر تقویت کار ادارات تخصصی حل اختلاف تاکید کرد و گفت: نباید در این شورا منفعلانه عمل کنیم، بلکه باید در عرصه فعال باشیم و قبل از ورود به پروسه های رسمی دادگاه، تمامی اختلافات بین افراد حوزه سازندگی را حل کنیم. به منافع طرفین رسیدگی کرده و مردم را خشنود کرده و با رعایت منافع عمومی توافقنامه ای منعقد کنید.

دادستان یزد با بیان اینکه حوادث اخیر مانند حادثه متروپل و سیل، بیشتر مردم منطقه را به رعایت قوانین و توجه به ایمنی ساختمان ها متقاعد کرده است، تصریح کرد: پیچیدگی و گستردگی نظام مهندسی کار را با مشکل مواجه کرده است. کار و تلاش برای رفع اختلافات ضروری است. به حداقل رساندن و نظرات در نهادهای سرپرستی و رسیدن به مواضع مشترک.

وی تاکید کرد: بحث تعارض منافع در این زمینه جدی است و قوانین تدوین و ابلاغ شده برای جلوگیری از تضاد منافع باید مورد توجه قرار گیرد.

دکمه بازگشت به بالا