عمومی

تعجب از برخورد نرم پلیس آمریکا با شورشیان

بر اساس پایگاه خبری ،

به گزارش ایرنا؛ ایندیپندنت در ابتدای مقاله پرسید چگونه شورشیان مورد حمایت ترامپ موفق شدند به کنگره نفوذ کنند ، پنجره ها را بشکنند ، هنرهای کنگره را به یغما ببرند و پیام های تهدیدآمیز برای قانونگذاران منتخب ایالات متحده بنویسند.

سطح نیرویی که علیه اوباش ، که کلاه های زیادی با شعار ترامپ “بگذارید آمریکا دوباره رشد کند” و شعارهای نژادپرستانه سفید بر روی لباس و آگهی ها ، بر سر داشت ، از طریق موانع پلیس وارد ساختمان کنگره شد. امنیت با اعتراض به تبعیض نژادی علیه سیاه پوستان قابل مقایسه نیست.

افسران پلیس در واشنگتن ، پارک ها و بیش از 5000 گارد ملی و آژانس های اطلاعاتی ایالات متحده به عنوان یک هلی کوپتر نظامی در ژوئن سال گذشته بر روی آنها پرواز کردند ، آماده مقابله با معترضان ضد نژادپرستی ، با معترضان بودند ، بیشتر آنها سیاه پوست بودند. فاصله کمی از ساختمان کنگره و کاخ سفید ، اما با گاز اشک آور ، باتوم و افسران سوار بر اسب روبرو شد.

هنگامی که ترامپ سعی داشت از میدان لافایت عبور کند و از جلوی کلیسا عکس بگیرد ، معترضان صلح طلب را به زور از میدان و خیابانهای اطراف بیرون کردند.

اما حضور پلیس در اطراف پایتخت به وضوح متفاوت بود زیرا اعضای کنگره آماده تأیید نتایج انتخابات ریاست جمهوری شدند. قبل از حمله ، فقط 340 افسر پلیس ضد شورش مستقر شده بودند که در آن زمان فقط 115 نفر حضور داشتند که بیشتر آنها راننده وسایل نقلیه بودند. پلیس امنیتی پایتخت با در مجموع 2000 سرباز ، بیشترین واکنش در برابر شورش ها بود ، که اولویت اصلی آنها تخلیه ساختمان ها قبل از درگیری با مافیا بود.

درگیری مسلحانه بین پلیس و معترضین در مقابل ساختمان پارلمان رخ داد و در تیراندازی دیگر ، پلیس یک زن را کشت. سه نفر دیگر به دلایل نامعلوم پزشکی فوت کردند و هفت افسر پلیس زخمی شدند. بیش از یک ساعت بعد ، نیروهای کمکی از گارد ملی برای کمک به ایمن سازی ساختمان و بیرون راندن شورشیانی که قبلاً آنجا را ترک نکرده بودند ، وارد شدند.

تصویر کلی با نحوه برخورد پلیس و نیروهای امنیتی با معترضان ضد نژادپرستی کاملاً مغایرت دارد. اگرچه معترضان صلح مانند کوپرنیک به دلیل بی احترامی به سرود آمریکا توهین می شوند ، هواداران ترامپ مجاز به انجام این کار بارها و بارها هستند.

در واقع ، چنین حمله ای بی سابقه نبود و از قبل برنامه ریزی شده بود. در اوایل روز ، خود ترامپ در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که در تاریخ 6 ژانویه اعتراضات خشونت آمیز برگزار خواهد شد و چند ساعت قبل به هواداران خود گفت ما به پایتخت می رویم.

کمبود تجهیزات و آمادگی افسران پلیس ایالات متحده برای مقابله و سرکوب شورشیان باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرد ، اما به نظر می رسد تهدیدهای خشونت آمیز نژادپرستان سفیدپوست اکنون کمتر از تظاهرات مسالمت آمیز سیاه پوستان جدی گرفته شده است.

دکمه بازگشت به بالا