فرهنگ و هنر

تنور اکران نوروزی ۱۴۰۰ با چه فیلم‌هایی گرم می‌شود؟

اکران نوروز 1400 که بعید به نظر می رسد سال گذشته تعطیل باشد ، به تصمیم سینماگرانی بستگی دارد که مخاطب بالقوه ای برای رفتن به سینما دارند و در این بین سهم فیلم های جشنواره فجر بیشترین است.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز ، با تعطیلی مداوم سالن های سینما در سال گذشته ، فیلم های زیادی به برنامه اکران اضافه شده اند و به غیر از فیلم هایی که از ابتدا برای سینماها ساخته شده ، فقط حدود 20 فیلم از جشنواره 1998 باقی مانده است که هنوز اکران نشده اند. . برخی از آنها نیز در زمره فیلم های جشنواره بودند.

62 فیلم شرکت کننده در جشنواره فجر امسال را باید به این تعداد اضافه کرد و فیلم های دیگری را که قبل از جشنواره تولید نشده بودند ، در نظر گرفت ، اما به نظر می رسد فیلم هایی که پشت همان 300 فیلم بودند که تحت فشار بودند جشنواره فجر. 99

هر ساله ، هنگامی که جشنواره فجر به پایان می رسد ، رقابت برای نوروز داغ و گاهی جنجالی است ، اما برای نوروز 1400 این رقابت خیلی پر سر و صدا به نظر نمی رسد زیرا فوران تاج یک تجربه تلخ در سینما است. برای اکران نوروزی صاحبان فیلم را کتک بزنید.

اکران نوروزی ، که یکی از مهمترین اکران های سال است ، معمولاً با یکی دو فیلم برتر جشنواره تعطیل است و برای عید سال آینده حدس می زنند که “شیشلیک” به عنوان بهترین اکران شود – فروش فیلم در جشنواره ، اما به گزارش مجله تفریحی زیباروز. این فیلم قصد ندارد آخرین کارهای محمد حسین مهدویان را در نوروز به نمایش بگذارد و منتظر می ماند تا وضعیت نمایش و گسترش تاج بهبود یابد.

اما از طرف دیگر ، به گفته علی سرتیپی ، محسن قرایی “بیمه چیز” ، که دفتر فیلمیران را پخش می کند ، یکی از متقاضیان پیش بینی های نوروزی است.

در همین حال ، برخی از توزیع کنندگان با ابراز نگرانی از تجربه فیلمی مانند “شنای پروانه ها” ، هنوز هم مشتاقانه منتظرند که چه اتفاقی برای تعداد فیلم های اخیر اکران شده در سینما خواهد افتاد.

“دفتر ما حدود 10 فیلم از سال گذشته و امسال آماده اکران دارد ، اما مشکل این است که صاحبان فیلم نیز نگران هستند و” آنها نمی دانند که شیوع تاج چگونه بر وضعیت سینماها تأثیر می گذارد. ابتدا باید بازخورد این چند فیلم تازه اکران شده را تعیین کنیم و سپس تصمیم بگیریم ، زیرا هر فیلمی ساخته می شود که در همان سال اکران شود مطلوب تر است ، اما نگرانی ها در مورد چقدر دولت ممکن است در شرایط فعلی فیلم چاپ کند . ضمانت؟

وی که از سال گذشته فیلم های “دینامیت” ، “دوزیستان” ، “خط استوایی” و “سه ورود به زندان” را به نمایش می گذارد ، با انتخاب فیلم های مربوط به نوروز ادامه می دهد: اگر می توانیم سینما را در عید پخش کنیم با فیلم های جشنواره این اتفاق خیلی بهتر خواهد افتاد ، زیرا اگرچه فیلم های خوب دیگری نیز برنامه ریزی شده است ، اما از نظر جریان رسانه ای فیلم های جشنواره تأثیر بیشتری بر مخاطب خواهد داشت. به نظر من برای شروع باید دو یا سه فیلم خوب جشنواره در نوروز نمایش داده شود.

وی اضافه می کند که در صورت ادامه حمایت و شرایط مساعد برای اکران فیلم هایش ، وی خودش عمل خواهد کرد.

خانی می گوید هرچه فیلم های خاص تری نگهداری شود ، بیشتر می توان آنها را نمایش داد و قاچاق کرد ، مانند این دو فیلم در جشنواره سال گذشته: “بله ، این اتفاق می افتد و علاوه بر این ، مسئله این است که معمولاً همه آن را نشان می دهند.” سالی که فیلم در حال ساخت است ، آنها آن را می خواهند ، در حالی که فوران تاج اوضاع را تغییر داد و دیدیم که نسخه آنلاین نیز شکست خورد. صاحبان فیلم نگران بازگشت سرمایه هستند و اکنون وقت آن است که ببینیم فیلم های اکران شده با حمایتی که دولت در نظر دارد چگونه اکران می شوند. همچنین نگرانی هایی در مورد تکرار فاجعه ای است که برای “خوب ، بد ، بچه گربه” و “شنای پروانه” در اولین اکران در سال 1999 اتفاق افتاد ، که منجر به شکست آنها شد.

وی در پاسخ به اینکه آیا استقبال مردم از جشنواره فجر می تواند محرکی برای رونق سینما در ماه های آینده باشد ، توضیح می دهد: استقبال مردمی از جشنواره فجر خوب بود اما همیشه ثابت شده است که جشنواره معیار خوبی برای نمایش است زیرا جشنواره هایی در سال های گذشته برگزار می شد ، اما در صفحه نمایش مورد استقبال قرار نگرفت. در واقع فضای جشنواره با فضای نمایش عمومی متفاوت است اما تنها حسن جشنواره این بود که فهمیدیم با وجود شرایط ویروس کرونا ، اگر فیلم خوب باشد مردم از سینما استقبال می کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا