اقتصادی

توجه به ابعاد هنرمندانه اسلام، قرآن و وحدت در جشنواره‌های فرهنگی هنری

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی عنوان کرد؛ حجت‌الاسلام منصور امامی گفت: برگزاری جشنواره‌هایی مانند جشنواره شعر وحدت، ابعاد هنرمندانه بودن اسلام و قرآن و تحکیم وحدت را مورد توجه قرار می‌دهد. به گزارش خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا از ارومیه، حجت‌الاسلام منصور امامی مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی در مراسم اختتامیه جشنواره سراسری شعر وحدت که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه برگزار شد، اظهار کرد: وحدت را می‌توان یکی از مهم‌ترین اصول و ارکان نظام اسلامی دانست که مؤیدات فراوانی برای اهمیت آن در متون دینی و کلام بزرگان برشمرده‌اند.
وی افزود: ایام میلاد با سعادت رسول مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) ایام جشن باشکوه ملت مسلمان در سراسر جهان اسلام بوده که با تدبیر و هوشمند بنیان‌گذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) به «هفته وحدت» شهرت یافته است. پیامبر اعظم که مسئولیت بسیار مهم ختم نبوت و ابلاغ دین اسلام را عهده‌دار بود تعالیم جامع و انسان‌ساز اسلام، ازجمله موضوع وحدت امت اسلامی را به‌گونه‌ای ملموس و با استفاده از ظرفیت‌های فکری و اجتماعی جوامع بشری بر آنان ابلاغ کرد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به اعجاز قرآن کریم عنوان کرد: آخرین کتاب آسمانی یعنی قرآن ابعاد مختلفی برای معجزه بودنش ثابت شده که یکی از آنان، «نظم آهنگین قرآن» است.نظم و آهنگ واژگان قرآن، نغمه‌ای دل کش و نوایی دل‌پذیر پدید می‌آورد؛ نوایی که احساسات آدمی را برمی‌انگیزد و دل‌ها را شیفته خود می‌کند.اهل بیت علیهم‌السلام نیز بیانی هنرمندانه داشته و به هنر نگاه ویژه‌ای اختصاص می‌دادند.
امامی با بیان اینکه از خلال همه موضوعات، قلمرو‌ها و مصادیق هنری، شعر و شاعری یکی از تنها موضوعاتی است که در قرآن کریم مورد توجه قرار گرفته، گفت: برگزاری جشنواره‌های مانند جشنواره شعر وحدت، ابعاد هنرمندانه بودن اسلام و قرآن و تحکیم وحدت را مورد توجه قرار می‌دهد.
توجه به ابعاد هنرمندانه اسلام، قرآن و وحدت در جشنواره‌های فرهنگی هنری
به گزارش آنا، مراسم اختتامیه جشنواره شعر وحدت از سری برنامه‌های جشنواره امامت و مهدویت به همت مؤسسه فرهنگی هنری امامت و ممهدویت دانشگاه آزاد اسلامی و به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه در استان آذربایجان غربی برگزار شد.
۱۱۰ اثر به دبیرخانه جشنواره شعر وحدت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه ارسال و از این تعداد، ۹ اثر به‌عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند.
در مراسم پایانی جشنواره سراسری شعر وحدت از تندیس نخستین دوره این جشنواره رونمایی و از آثار برتر تجلیل شد.
سال گذشته و در دوره نخست ۱۰ واحد دانشگاه آزاد اسلامی برنامه‌های جشنواره سراسری امامت و مهدویت را برگزار کردند و موفقیت در برگزاری این دوره باعث شد که امسال تمام استان‌های کشور مجری برگزاری این جشنواره باشند؛ بنابراین امسال، علاوه بر ۳۱ واحد دانشگاهی در سراسر کشور، هفت واحد دانشگاهی استان تهران نیز میزبان برنامه‌های جشنواره امامت و مهدویت هستند که در مجموع ۳۸ جشنواره برگزار می‌شود.
دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی به مرکزیت واحد ارومیه برای نخستین دروه میزبانی جشنواره شعر وحدت از سری برنامه‌های جشنواره امامت و مهدویت را بر عهده داشت.افتتاحیه جشنواره امامت و مهدویت طبق سال گذشته همزمان با سالروز ولادت امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) در مشهد برگزار شد و اختتامیه آن همزمان با ولادت باسعادت حضرت مهدی (عج) نیمه شعبان در شهر قم برگزار و از منتخبان جشنواره تجلیل می‌شود. انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا