فرهنگ و هنر

توصیه به عدالت محوری به عنوان مبنای فعالیت شورای راهبردی اکران

توصیه به قوه قضاییه مرکزی به عنوان مبنای کار شورای بازنگری استراتژیک

جلسه شورای راهبردی اکران با حضور رئیس سازمان سینمایی برگزار شد.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز و به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد خزاعی در این جلسه با بیان وظایف و ماموریت های شورای راهبردی گفت: شورای راهبردی قصد دخالت در امور شورای صنفی را ندارد. و یا وظایف خود را مشخص کند، بنابراین شورای صنفی باید با قوت و قدرت حساب شده در جهت ایجاد عدالت در زمینه نمایش و جذب بیشترین مخاطب و برنامه ریزی برای اکران و رونق فیلم اقدام کند. سینماها و به عنوان شورای تخصصی که بر آن نظارت دارد. موضوع مهم فرافکنی و استقلال است.
وی با تشکر از همکاری اصناف سینمایی در تشکیل شورای صنفی نمایش و آرزوی موفقیت برای شورا خاطرنشان کرد: شورای صنفی نمایش به صورت مستقل عمل می کند و مطمئنا در راستای تقویت و بهبود چرخه اکران از حمایت سازمان سینمایی برخوردار خواهد بود.
در ادامه، همایون اسعدیان، دبیر جدید شورای صنفی نمایش نیز نکاتی را در خصوص لزوم اکران و لزوم نگاه واقع بینانه به شرایط اجتماعی و رتبه بندی سینما با هدف جذب مخاطب بیشتر بیان کرد.
وی با تاکید بر لزوم ابداع شیوه‌های جدید و خلاقانه برای نمایش در شرایط اجتماعی پس از کرونا خاطرنشان کرد: پشت اکران حدود 120 تا 130 فیلم وجود دارد. همه اعضای شورای صنفی معتقدند در این شرایط نمی توان فیلم ها را به شیوه قدیمی مثلا بر اساس سطح فروش اکران کرد و باید راهکارهای جدیدی را متناسب با شرایط بحرانی نمایش و سینما در نظر گرفت چرا که مردم در شرایط اقتصادی کنونی سینما کمتر است و بازگشت مردم به سینما نیازمند تعهد و همکاری عمومی است.
وی ادامه داد: این کار نمی تواند به صورت شورای صنفی یا چند توزیع کننده و تهیه کننده انجام شود و نیازمند همکاری یک سازمان سینمایی و سایر دستگاه های مرتبط برای حمایت از راهکارهایی است که ما ارائه کرده ایم. در این راستا نیازمند حمایت همه جانبه صدا و سیما برای پخش آگهی‌های تبلیغاتی همه فیلم‌ها و مصوبات شورا برای عملیاتی شدن و حفظ وضعیت فعلی اکران از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تلویزیون، برنامه‌ریزی راهبردی هستیم. شورا و ما با موسسه سینما.شهر ادامه می دهیم تا این وضعیت بسیار نگران کننده در سینما آرام شود.
دبیر شورای صنفی نمایش از ارائه بسته پیشنهادی جدید به شورای راهبردی خبر داد که در راستای هم افزایی برای رونق و تقویت چرخه اکران و اقتصاد سینما با استقبال همه اعضای شورای راهبردی مواجه شد.
بر اساس این گزارش، نظارت و رایزنی جدی در خصوص تبلیغات فیلم به ویژه از طریق تلویزیون و تریبون ها، برگزاری جلسات هم افزایی و همفکری با مدیران ارشد آتش نشانی در خصوص اکران سینما و ایمن سازی سالن ها برای تصمیم گیری در خصوص مراقبت بیشتر و ایمنی حداکثری سالن از جمله مصوبات این جلسه بود. شورای بازنگری استراتژیک
همچنین در این جلسه مقرر شد طی فراخوان تخصصی جامعه سینمایی، طرح های جامع پیشنهادی برای تغییرات در سینما و شرایط و نحوه نمایش برای ارزیابی، مطالعه و استفاده در کمیته تخصصی این شورا دریافت شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا