عمومی

تولید محتوای فرهنگی نیازمند پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، اسفندیار ضیایی صبح روز سه شنبه در نشست مجازی با مربیان مسئول کانون های پرورش فکری به تشریح سیاست های کلان این مرکز در استان گیلان پرداخت و اظهار داشت: حفظ بیست و سومین مرکز بین المللی روایت یکی از مهمترین شاخص ها است اکثر این برنامه های امسال است.

وی در مورد شعار امسال رئیس ، افزود: تعیین شعار سال توسط رئیس چراغ راهنمای متولیان فرهنگ و نظام آموزش و پرورش محسوب می شود.

ضیایی با تأکید بر لزوم حمایت از تولید محتوای مناسب برای مخاطبان ، افزود: موانع فرهنگی بسیار مهم است و روند فعالیت های کانون به عنوان یک پیشگام در حوزه فرهنگ و ورود گسترده به دنیای مجازی بیانگر پیشرفت مثبت و سازنده است. و موانع فرهنگ. “

ایجاد کارگروه “بازدارندگی فرهنگی” در مرکز گیلان

وی در مورد تشکیل کارگروه “بازدارندگی فرهنگی” افزود: تصویب رهنمودهای مربوط به ادارات ملی و استانی از اهداف این کارگروه است.

مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان با این استدلال که پرهیز از یک جانبه گرایی و جلب نظرات سازنده مهمترین گام در جهت برچیده شدن است ، ادامه داد: اجرای سیاست ها ، سیاست های کلان سیاسی و تقویت کار گروهی و رفع موانع اداری از جمله برنامه ها در دستور کار است.

دستیابی به این هدف مستلزم شایسته سالاری و پرهیز از عملکرد جزیره است و با خواستار مدیریت منابع انسانی و برقراری ارتباط موثر و منسجم بین کارکنان و مراکز فرهنگی و هنری گفت: این مسئله نقش ارزنده ای در جمع گرایی و انسجام زنجیره های انسانی دارد. “

لزوم توجه به عدالت محوری

ضیایی با تأکید بر لزوم ایجاد پل های ارتباطی با نهادهای تصمیم گیری ملی ، استانی و شهرستانی ، افزود: جیری ویروس کرونا نشان دهنده این نیاز مداوم است.

مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان ادامه داد: پرهیز از تقابل و حرکت در جهت تعامل و نظم یک اصل اجتناب ناپذیر است ، و آغاز نابودی خود و مبنای دقت و صحت ، چشم انداز روشن یک تنظیم کننده تجارت و پژوهشگر شعار “ما می توانیم” است.

وی با تأکید بر لزوم توجه به عدالت محور افزود: تحقق عدالت فرهنگی یک مأموریت است و باید با استفاده از نیروی انسانی مرکز ، توانمندی های اداری مناسب و توزیع مناسب درآمد ، در راستای تحقق برنامه گام برداریم.

در پایان جلسه ، “خدیجه تقی پور” به عنوان سرپرست معاونت فرهنگی استان گیلان و همچنین “الهام کمال پور” برای رابط استان بیست و سومین جشنواره بین بین المللی قصه گویی در مرکز رشد فکری انتخاب و ارائه شد.

دکمه بازگشت به بالا