اقتصادی

تویوتا دست پر آمد؟ – مجله تفریحی زیباروز

تویوتا موتور پیش‌بینی سود عملیاتی کل سال خود را حدود ۹ درصد افزایش داد زیرا حجم فروش بالاتر و ضعیف‌تر شدن ین نتایج سه‌ماهه سوم آن را افزایش داد.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، پرفروش‌ترین خودروساز جهان پیش‌بینی سود خود را برای سال جاری از ۴.۵ تریلیون پیش بینی شده قبلی به ۴.۹ تریلیون ین (۳۳ میلیارد دلار) رساند. این رقم بسیار بالاتر از میانگین پیش بینی تحلیلگران ۴.۶ تریلیون ین است.

پس از اعلام این خبر، سهام تویوتا ۴.۴ درصد افزایش یافت که از افت ۰.۷ درصدی قبلی بهبود یافت. تویوتا که در زمینه خودروهای برقی باتری‌دار عقب مانده است، امسال به دلیل تقاضای قوی برای خودروهای هیبریدی از رقبا پیشی گرفت. هدف بالاتر در تضاد با چشم انداز ضعیف ارائه شده بسیاری از رقبای آن است که نسبت به کاهش رشد فروش هشدار داده و کاهش تولید را در سال جاری به دلیل نرخ های بهره بالا و کاهش تقاضا برای خودروهای الکتریکی اعلام کرده‌اند.

سود عملیاتی تویوتا برای سه ماه منتهی به ۳۱ دسامبر به ۱.۶۸ تریلیون ین رسید که ۷۵.۷ درصد نسبت به ۹۵۶.۷ میلیارد ین سال قبل افزایش یافت و از میانگین سود ۱.۳ تریلیون ین در نظرسنجی از ۹ تحلیلگر پیشی گرفت. هیبریدی ها حدود یک سوم از کل فروش بیش از ۱۰ میلیون خودروی برندهای لوکس تویوتا و لکسوس را در سال گذشته به خود اختصاص دادند.

فروش هیبریدی در سه ماهه سوم مالی، ۴۶ درصد افزایش یافت که به افزایش ۱۱ درصدی در فروش کلی خودرو کمک کرد. از نظر جغرافیایی، آمریکای شمالی، بزرگترین بازار تویوتا از نظر حجم، بیشترین رشد را با افزایش فروش ۲۸ درصدی گزارش کرده است.

طبق گزارش بلومبرگ، پس از ثبت رکورد فروش سالانه ۱۱.۲ میلیون خودرو در سال ۲۰۲۳، برای چهارمین سال متوالی تاج خود را به عنوان پرفروش‌ترین خودروساز جهان حفظ کرد.

انتهای پیام

تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه فعالیت در زمینه اخبار و تحلیل‌های اقتصادی هستم. با دانش عمیقی از مسائل مالی و اقتصادی، تلاش می‌کنم به شما اطلاعات دقیق و جامع را ارائه دهم تا شما بتوانید درک بهتری از رویدادها و تغییرات در دنیای اقتصاد داشته باشید.
دکمه بازگشت به بالا