اقتصادی

تکریم و حفظ جایگاه هنرمندان وظیفه ذاتی صندوق اعتباری هنر است

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دیدار تکریم و حفظ شان و جایگاه هنرمندان پیشکسوت را وظیفه ذاتی صندوق اعتباری هنر دانست و گفت: استاد رویگری از اعضای خوب این صندوق است و عضویت ایشان برای ما افتخاری بس بزرگ محسوب می شود.
 
پوراحمدی در ادامه به برخی اقدامات و پیگیری های انجام گرفته در سالهای اخیر برای آقای رویگری اشاره و یادآور شد: ایشان از لحاظ بیمه  درمان تکمیلی مورد حمایت همه جانبه صندوق اعتباری هنر است.
 
مدیر عامل عامل صندوق اعتباری هنر با بیان اینکه  تلاش ما در مجموعه صندوق هنر این است که تا حد امکان نیازهای مالی و درمانی وی را مرتفع کنیم، تصریح کرد: آقای رویگری اکنون همزمان نیاز به مراقبت از لحاظ روحی وعاطفی دارد.
 
در این دیدار که حجت الاسلام احمد صالحی رئیس ارتباطات مردمی ریاست جمهوری نیز حضور داشت،  از رضا رویگری به عنوان افتخار ملی و مذهبی ایران زمین یادکرد.

رضا رویگری نیز در این دیدار ضمن قدردانی از حضور و اقدامات صندوق اعتباری هنر، به وضعیت جسمانی و درمانی اش اشاره و درباره آثار تولیدی هنری از جمله نحوه بازیگری در نقش ” کیان” در مجموعه “مختارنامه” و خوانندگی سرود ” الله الله “، گفت: تمامی نقش آفرینی ها را خواست خداوند متعال می دانم و همواره شاکرخالق یکتا هستم که این افتخار را نصیبم کرد.
 
در این دیدار اصغر امیرنیا مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیکنام حسینی پور مشاور مدیر عامل صندوق اعتباری هنر نیز حضور داشتند.
 
در پایان نیز هدایایی از طرف نهاد ریاست جمهوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صندوق اعتباری هنر به رسم یادبود به استاد رضا رویگری اهدا شد. 
 
رضا رویگری چند سالی است که به بیماری مبتلاست و در این مدت کمتر در آثار سینمایی و تلویزیونی بازی کرده و چند بار هم در بیمارستان بستری و تحت مداوا قرار گرفته است.
 
بازی در سریال های تلویزیونی را با سریال محله بهداشت آغاز کرد. با فیلم عقابها به کارگردانی زنده یاد خاچیکیان به سینما آمد و ۲۸ فیلم سینمایی بازی کرد و برای کارهای خود آهنگسازی نیز کرد. او در چند نمایشگاه نقاشی در ایران و آمریکا شرکت کرد رضا رویگری تاکنون سه آلبوم موسیقی با نامهای از عشق گفتن و غوغا و کازابلانکا به بازار هنر عرضه کرده است.
 
وی همچنین، خوانندۀ سرود معروف “الله الله …” دراول انقلاب است. شور شیرین، اخراجی ها ۳، بوتیک، مسافر ری، بلوف، گناهکاران از جمله فیلم هایی است که وی در آنها به ایفای نقش پرداخته است.
 
بازی در نقش کیان ایرانی در سریال مختارنامه از جمله نقش های ماندگار این بازیگر محسوب می شود.

دکمه بازگشت به بالا