تیم‌های صدرنشین لیگ فوتبال در هفته‌های پایانی به مشکل می‌خورند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

فوتبال |لیگ فوتبال

به گزارش خبرنگار آنلاین، مسابقات لیگ برتر فوتبال کشور به هفته‌های پایانی خود نزدیک شده است و در این بین دو تیم استقلال تهران و پرسپولیس برای کسب مقام قهرمانی و ۵ تیم پیکان، نساجی، استقلال خوزستان، فولاد و صنعت نفت برای بقا در لیگ تلاش خواهند کرد.

هفته بیست و هشتم این مسابقات روز جمعه ۴ خرداد با انجام هر ۸ دیدار پیگیری خواهد شد و باید دید نتایج دیدارها باعث ایجاد تغییرات در جدول خواهد شد یا خیر.

محسن سیدی کارشناس فوتبال که به تازگی به عنوان مدیر آکادمی باشگاه کشت و صنعت پادیاب خلخال انتخاب شده است در گفت‌وگو با خبرنگار آنلاین در رابطه با دیدارهای باقی مانده لیگ برتر اظهار داشت: استقلال و پرسپولیس در این فصل توانستند شرایط خوبی را ایجاد کنند و باعث شد تا بر خلاف سال‌های گذشته، مشخص شدن تکلیف قهرمانی به هفته‌های پایانی کشیده شود. به اعتقاد من برای اینکه فوتبال پویاتری را در ایران شاهد باشیم باید تیم‌های دیگر هم در کورس می‌بودند که این اتفاق رخ نداد.

او ادامه داد: در حال حاضر استقلال با یک امتیاز بیشتر نسبت به پرسپولیس در صدر جدول قرار دارد که فاصله امتیازی موجود بسیار شکننده است و تجربه نشان داده که تیم‌های صدرنشین در هفته‌های پایانی با استرس مواجه می‌شوند. مصاف استقلال با نساجی در کسب عنوان قهرمانی بسیار تعیین کننده خواهد بود و به نظرم نتیجه دیدار با نساجی مشخص خواهد کرد که استقلال قهرمان خواهد شد یا پرسپولیس؛ بازی پرسپولیس و استقلال خوزستان هم مهم است اما به نظرم در هفته بیست و نهم که سرخ‌ها میهمان شمس آذر در قزوین هستند آن بازی تأثیر بیشتری بر قهرمانی یا عدم قهرمانی این تیم خواهد گذاشت.

سیدی افزود: برخی از تیم‌ها مانند آلومینیوم اراک و شمس آذر جز معدود باشگاه‌هایی هستند که امسال توانسته‌اند نتایج خوبی را کسب کنند و شرایط را برای تیم‌های بالانشین سخت کرده‌اند. در هفته‌های پایانی نقش کادر فنی تیم‌ها بسیار مهم است و اشباه هر یک از مربیان باعث خواهد شد تا آن تیم ضرر کند.

کارشناس فوتبال در رابطه با اعتراض تیم‌ها به قضاوت داوران در لیگ برتر گفت: به هر حال داور یک انسان بوده و ممکن است با اشتباهاتی مواجه شود. یک رسمی بدی در باشگاه‌ها تبدیل به یک عادت شده و آن هم بیانیه نویسی است که خدا را شکر با تصمیماتی که مسئولان فدراسیون فوتبال گرفتند تا حدی توانستند جلوی آن را بگیرند. در این زمینه باید هم بین مربیان و هم در بین بازیکنان فرهنگ سازی شود. بازیکنان باید در آکادمی‌های فوتبال و از پایه این مسائل را آموزش ببینند که کمتر به داور در جریان بازی معترض شوند.

سیدی خاطرنشان کرد: متأسفانه فوتبال ایران به سمتی رفته که اعضای تیم‌ها بیشتر از بازیکنان به داوران اعتراض می‌کنند و باعث ایجاد پرخاشگری و عصبانیت در جریان بازی می‌شوند. در حال حاضر ما هیچ کتابی در ارتباط با آموزش فرهنگ سازی بازیکنان برای آکادمی‌های فوتبال از سوی فدراسیون نداریم و این موارد در مدارس فوتبال هر استان به صورت سلیقه‌ای دنبال می‌شود.

او در پایان تصریح کرد: برای داوران هم باید انگیزه فراهم شود تا با آرامش روحی و روانی وارد زمین شوند و قضاوت خوبی را از خود داشته باشند. متأسفانه دستمزد این عزیزان بسیار پایین است و مدیران فدراسیون فوتبال باید چاره‌ای بیاندیشند.

دکمه بازگشت به بالا