ورزشی

ثبت نخستین شکست آبی‌پوشان/ الدحیل جای استقلال را در صدر گرفت

به گفته بورنی؛ دو تیم فوتبال استقلال ایران و الدحیل قطر از ساعت 22:15 به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی 4-3 تیم های قطری به پایان رسید ، بنابراین استقلال اولین شکست خود را در لیگ قهرمانان آسیا متحمل شد و الدحیل در رده های بالای جدول قرار گرفت. جدول با 7 امتیاز. به گروه سوم صعود کنید.

در ابتدای مسابقه دو تیم بیشتر در میانه میدان بودند اما در دقیقه 4 روند بازی تغییر کرد و ارسلان مطهری موفق شد گل اول مسابقه را به ثمر برساند. احمد موسوی مهاجم استقلال از روی تیرک موقعیتی به دست آورد و در محوطه جریمه حریف با ضربه سر اولین گل مسابقه را به ثمر رساند. 6 دقیقه بعد به گل تساوی رسید. تیم الدحیله در موقعیت پاس به محوطه جریمه استقلال موفق به کسب موقعیت شد. در ابتدا ضربه ادمیلسون با اعتراض روبرو شد اما اولونگا ضربه آخر را زد و گل تساوی به ثمر رسید. سپس دو تیم شکل متعادل تری به خود گرفتند و موقعیت های زیادی در بازی رد و بدل نشد. بعد از اینکه دفع توپ به داخل دروازه می رسید ، دروازهبان تیم میزبان یعنی Farhid Ismaili در دقیقهی 19 میتونست با یک ضربه سر شیرجه ای خوبی برتری تیم مهمان رو بدست بیاره. دقیقه 27: در استقلال برای بار دوم باز است. روی اشتباه مسعود ریگی بازیکن الدحیل اولونگ موقعیت خوبی داشت و این بازیکن برای دومین بار با یک ضربه دقیق دروازه آبی ها را باز کرد. در دقيقه 23 بازي ، Diabetes يه شانس عالی رو داشت كه تيمش رو جلو بندازه ، اما ضربش که از سمت چپ زده شده بود با اختلاف ناچیزی از کنار زمین به بیرون میره.

بعد از این گل آبی ها کمی گیج شدند و نتوانستند شرایط را از همان دقایق ابتدایی بازی بدست آورند. شاگردان فرهاد مجیدی در آن دوره تلاش کردند فرصتی برای جبران این خسارت ایجاد کنند ، اما تلاش آنها بی فایده بود. در دقیقه 34 همه چیز مساوی بود. ارسلان مطهری روی یک مشت خوب و روی ارسال فرشید اسماعیلی در محوطه جریمه الدحیل صاحب موقعیت شد و سپس توپ را برای شیخ دیاباتهو ارسال کرد و این بازیکن سرانجام در دروازه های الدحیل قطر وارد توپ شد. دو دقیقه بعد استقلال یک موقعیت خطرناک دیگر گرفت. قائدی با حمله به محوطه جریمه مدافعان الدحیل را گیج کرد و ارسال این بازیکن با یک ضربه ناموفق دیاباته همراه شد. در ادامه استقلال در کرنر شانس دیگری برای گلزنی داشت اما مطهری ضربه او را در محوطه جریمه الدحیل دروازه بان حریف مهار کرد. تیم مجیدی در دقایق پایانی نیمه اول مرحله تهاجمی تری را آغاز کرد ، اما الدحیل در نیمه اول همچنان به گلزنی رسید. عبدالله الاحراق در دقیقه 43 به برتری رسید و استقلال را باز کرد. در پایان تلاش استقلال برای جبران نتیجه در نیمه اول بی نتیجه بود تا اینکه بازی در نیمه اول با پیروزی الدحیل قطر به پایان رسید.

56

نیمه دوم با حملات استقلال آغاز شد. در دقیقه 56 خطایی روی مهدی قائدی رخ داد که استقلال اعتقاد به پنالتی داشت اما داور دستور داد بازی ادامه پیدا کند. استقلاللو که برای زدن گل به گل حریف فشار آورد ، در دقیقه 74 فرشید اسماعیلی پاسخ داد و گل تساوی را به ثمر رساند. در این دقیقه هرویه ملیچ یک ضربه کرنر به سمت دروازه ارسال کرد که این ضربه پس از دفاع ناقص مدافع الدحیل به سر اسماعیلی آمد و او با یک ضربه دقیق گل سوم را به ثمر رساند. در دقیقهی 80 ، Mehdi Ghaedi از سمت راست وارد میشه ، با حركت بدن خودش ، تعادل مدافع مقابل رو به سرعت ادامه میده و با نتیجهی 1 – 0 نتیجه رو برای Farhid Ismaili رقم میزنه. در دقیقه 85 پاشنه آشیل استقلال بار دیگر تیم را مصدوم کرد و آشفتگی در خط دفاعی باعث شد اولونگا با دریافت توپ در داخل محوطه جریمه و چرخاندن دقیق و مشت زدن دروازه شاگردان مجیدی را برای چهارمین بار باز کند. پس از این گل ، مجیدی دو تعویض انجام داد و شجاعیان و رمضانی را به زمین فرستاد تا بتواند گل تساوی را به ثمر برساند ، اما تلاش آبی پوشان به جایی نرسید و اولین شکست فرهاد مجیدی پس از بازگشت به استقلال و اولین شکست آبی ها در شخصیت آسیا.

داور: عارف میر

کمک می کند: ایمان امین و ابن العمیر

کارت زرد: معز علی (الدحیل) و شیخ دیاباته (استقلال)

ترکیب استقلال: محمد رشید مظاهری ، محمد حسین مرادمند ، سیاوش یزدانی ، سید احمد موسوی (50- وریا غفوری) ، محمد نادری (59- هرویه میلیچ) ، مسعود ریگی (50- مهدی مهدی پور) ، آرش رضواندجا ، 86- دریری ، شوری ارسلان مطهری (86- آرمان رمضانی) ، شیخ دیاباته و مهدی قائدی.

سرمربی: فرهاد مجیدی

ترکیب الدحیل: صلاح زكریا ، محمد موسی (75- احمد یاسر) ، مهدی بیناتیه ، بسام الراوی ، ادمیلسون جونیور ، كریم بوزیاف ، عبدالله الحرق (75- اسماعیل محمد) ، سلطان الباریك ، المعز علی (89- محمد منتاری) ، علی کریمی و مایکل اولونگا.

سرمربی: صبری لاموشی

دکمه بازگشت به بالا