استان ها

جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳/ شاهکار ایران مقابل ژاپن در ۷ پرده

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری مجله تفریحی زیباروز، تیم ملی توانست در یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا شاهکار کند و ژاپن پر ادعا را شکست دهد. در دیداری که در نیمه اول ضعیف بودیم و در نیمه دوم عملکرد بی‌نظیر داشتیم.

*ستاره‌ای به نام قدوس
سامان قدوس در بازی‌های جام ملت‌ها عالی بازی کرد و نقطه اوجش در دیدار مقابل ژاپن بود. کلاس بازی فوق العاده هافبک تیم ملی آن‌قدر بالا بود که او را حتی به عنوان نامزد بهترین بازیکن جام بدانیم. بازیکن پست 10 ایران در این بازی در تمام نقاط زمین توپ گرفت و خطرشار شد.

*باتجربه‌ها گل کاشتند
تیم ملی میانگین سنی بالایی دارد اما باتجربه‌ها در این بازی گل کاشتند. حتی جهانبخش که در ۹۰ دقیقه چندان درخشان نبود هم در دقیقه آخر پنالتی را به بهترین شکل ممکن گل کرد.

*بهترین نیمه دوم یک دهه اخیر
تیم ملی در نیمه اول چندان درخشان نبود اما در نیمه دوم آن‌قدر عالی بود که ضعف‌های نیمه اول هم جبران شود. در نیمه دوم ژاپن کوچکترین خطری روی دروازه ایران ایجاد نکرد و ایران باید زودتر از دقیقه آخر به گل می‌رسید.

*استراتژی خوب کادرفنی
عقب‌نشینی در نیمه اول جای خود را به هجوم در نیمه دوم داد تا ما کامبک بزنیم. بازگشت به بازی مقابل قدرتی چون ژاپن فقط و فقط با استراتژی مناسب کادر فنی امکان‌پذیر بود. ماحصل این استراتژی هم این برد تاریخی بود.

*زهر محبی ریخته شد
محبی در بازی‌های امسال مجموعا پرتلاش ظاهر شد اما گلی به ثمر نرساند. این بازی اما بالاخره زهر او در بهترین لحظه ریخته شد و جلوی نام گلزنان تیم ملی بالاخره «محبی» نوشته شد. این مهاجم بوشهری در نیمه دوم بهترین بازیکن زمین بود.

*سردار آقای پاس گل شد
سردار در بازی‌های امسال تنها یک گل به ثمررساند اما تا توانست در خط حمله تاثیرگذار ظاهر شد و مقابل ژاپن سومین پاس گل خود را داد. حالا دیگر فوتبال‌دوستان از او جز گلزنی انتظار پاس گل هم دارند.

*امید تا آخرین لحظه
شاید در نگاه اول برخی‌ها ایران را مقابل ژاپن شکست خورده می‌دانستند اما بازیکنان نه تنها گل خورده را جبران کردند که تا آخرین لحظه به دنبال برتری بودند. 

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا