فرهنگ و هنر

جایزه سردار شهید سلیمانی فرصتی برای ایجاد میدان‌های جدید در رویکرد پژوهشی دفاع‌ مقدس

این نویسنده و پژوهشگر دفاع مقدس با اشاره به جایزه سردار قاسم سلیمانی گفت: انتخاب بهترین مقالات پژوهشی در حوزه دفاع مقدس به عنوان جشنواره ای مستقل توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس می تواند زمینه های جدیدی را در رویکرد پژوهشی دفاع مقدس و مقاومت ایجاد کند. ”

به گزارش مجله تفریحی زیباروز ، به نقل از سایت مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس ، مهدی کاموس ؛ نویسنده و پژوهشگر دفاع مقدس ، با اشاره به اهمیت حفظ انتخاب دو ساله مقالات پژوهشی درباره دفاع مقدس و مقاومت ؛ جایزه شهید سردار حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: برگزاری جشنواره بخشی عینی و بیرونی از روند سیاستگذاری فرهنگی است. جوایز و جشنواره ها نمادی از سیستم ارزیابی فعالیت ها و رویدادهای فرهنگی توسط جامعه ای متخصص و حرفه ای هستند.

وی افزود: جشنواره ها زمانی برگزار می شود که تولیدات میدانی و میدانی به علنی و افزایش رسیده باشد و برگزاری این دوسالانه نتیجه رشد و تنوع تحقیقات اساسی و کاربردی در جنگ های نظامی و داخلی با رویکرد دفاع مقدس و مقاومت در سال های اخیر است. است.

وی گفت: “هر ساله بیش از 100 مطالعه در مورد جنگ نظامی به عنوان كتاب منتشر می شود ، در حالی كه پایان نامه ها و رساله های دانشگاهی نیز وجود دارد و این فقط مربوط به حوزه نظامی است و تحقیقات جنگ داخلی این روزها افزایش یافته است.”

مهدی کاموس ، به فکر اهمیت و تأثیر برگزاری جشنواره ها و دوسالانه ها ، مانند دوسالانه انتخاب مقالات پژوهشی درباره دفاع مقدس و مقاومت است. جایزه سردار شهید حاج شهید قاسم سلیمانی اظهار داشت: انتخاب بهترین مقالات پژوهشی در زمینه دفاع مقدس و مقاومت به عنوان جشنواره ای مستقل توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس و معرفی آنها ، قادر است عادات ذهنی نخبگان نسبت به جنگ و عواقب آن را تغییر دهد. و زمینه های جدیدی را در رویکرد تحقیقاتی در زمینه دفاع و مقاومت ایجاد کنید.

وی افزود: زمینه های جدید در زمینه مقاومت و تغییر عادات ذهنی جامعه نخبگان به واقعیت جنگ ، به ویژه در مناطق غیرنظامی مانند سیاست بین الملل ، اقتصاد ، سرمایه اجتماعی ، تاریخ فرهنگی و … نیازهای جدی در حوزه دفاع مقدس و تحقیقات مقاومت است.

محقق و نویسنده دفاع مقدس با اشاره به نقش مهم جشنواره در ارائه سیستم جامع مباحث تحقیقاتی ، گفت: “به طور واضح ، هر سیستم درجه بندی به طور ضمنی سیاست ها و برنامه های جدید را تحت تأثیر قرار می دهد.” سیاست ها و جوایز جشنواره ، انتخاب و حتی میزان پول و ارزش مادی و معنوی جوایز بر روند تولید در سال های آینده تأثیر می گذارد.

وی گفت: “دعوت از جوایز و جشنواره ها و دبیرخانه های تخصصی آنها قطب ایده پردازی و گاه مخزنی از مضامین و مشكلات است ، و قطعاً ادامه این دوسالانه ها می تواند به طور منظم مقدمه ای برای سیستم شامل موضوعات و موضوعات در تحقیقات جنگ نظامی و غیرنظامی باشد.” کامو

این نویسنده با تأکید بر اینکه لزوم کاوش در هر منطقه از نیازها و موضوعات بحث برانگیز منطقه ناشی می شود ، اظهار داشت: جنگ عراق و ایران به عنوان طولانی ترین جنگ کلاسیک نظامی در قرن بیستم و در طول جنگ سرد نشان دهنده اهمیت این موضوع برای تحقیق است. ؛ یکی از مباحث تحقیقاتی مهمترین دانشگاهها و اندیشکده های جهان در 30 سال گذشته جنگ ایران و عراق بوده است.

وی افزود: فراتر از مباحث نظامی ، سیاسی ، اقتصادی و بین المللی ناشی از روند و نتایج جنگ هشت ساله عراق با ایران ، ظهور فرهنگ دفاع مقدس و مقاومت در ایران است که به سایر ملتها به ویژه در غرب نفوذ کرده و گسترش یافته است. آسیا. ” . بسیاری از مباحث پژوهشی مربوط به فرهنگ دفاع مقدس است که ریشه در مبانی فکری ائمه شیعه ، تاریخ سیاسی ائمه شیعه ، فقه سیاسی امام خمینی ، نظریه ولایت فقیه و تاریخ اجتماعی ملت ایران دارد.

وی در پایان با اشاره به اینکه نیاز به تحقیق در زمینه دفاع مقدس و مقاومت از ادبیات فعلی این فرهنگ در زندگی روزمره و زبان مردم ایران احساس و اثبات می شود ، گفت: ادبیات به زبان روزمره مانند دوران دفاع مقدس ، شهدا ، جانبازان ، آزاده ، جبهه ، شهدای مدافع حرم ، شهدا و امثال آن ، همچنین رمان ها و شعرهای دفاع مقدس ، سینما و تئاتر دفاع مقدس که در کالاهای فرهنگی و جشنواره های ملی و بین المللی ادامه داشت. جوانان کاروان راهیان نور دلایل روشنی برای ضرورت و اهمیت تحقیق در زمینه دفاع مقدس و مقاومت هستند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا