فرهنگ و هنر

جدایی و فاصله از اهل بیت(ع) عامل بسیاری از مشکلات است

مجله تفریحی زیباروز/قم مدیرعامل مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) جدایی و دوری از اهل بیت(ع) را عامل بسیاری از مشکلات دانست و اظهار داشت: متأسفانه ما با اهل بیت(ع) ارتباطی نداریم. ع) آنطور که باید، فقط در مواقعی به سراغ آنها می رویم که دچار مشکل شویم». برای ما اتفاق افتاد.

آیت الله محمود رجبی، مدیر مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) در مراسمی که به مناسبت پنجمین روز از ماه محرم الحرام در محل جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، به انعکاس انفصال و دوری از اهل بیت پرداخت. بیت(ع) مسبب بسیاری از مشکلات است و تصریح کرد: متأسفانه آن طور که شایسته است ما با اهل بیت(ع) ارتباطی نداریم و فقط در مواقعی که دچار مشکل می شویم به سراغ آنها می رویم. . .

وی افزود: بی ادبی است که فقط در مواقع نیاز و گرفتاری به سراغ اهل بیت(ع) برویم و فقط به فکر رفع مشکلات خود باشیم. اگر صادقانه وارد خانه اهل بیت(ع) شویم، ما را در مشکلات تنها نمی گذارند.

مدیر مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) ادامه داد: باید صادقانه به این سؤال پاسخ دهیم که تا چه اندازه به امام حسین (ع) و اهل بیت (ع) در مسائل مختلف زندگی اعتماد داریم؟ آیا اعتماد ما به مادیات بیشتر از اعتماد ما به معصوم (علیه السلام) نیست؟ آیا فقط زمانی به سراغ آنها می رویم که کاری از دستمان بر نمی آید؟ هر چه به ما می رسد از راه اهل بیت (ع) است و آسان ترین و مطمئن ترین و پربارترین راه این است که پیوسته به آنها روی آوریم.

وی افزود: هر نوع و میزان ارتباط با پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله ارزش زیادی دارد و بیش از آنچه می دهیم به ما پس می دهند. یکی از پاداش ها این است که وسایل رهبری و تغییر مردم را فراهم می کنند; اما اگر شکر این نعمت را به جا نیاوریم، عذاب خداوند خواهیم بود. یکی از بزرگترین عذابها این است که خداوند نعمت محبت به اهل بیت و امام حسین (ع) را از ما بگیرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا