اقتصادی

جک هیدرولیکی چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

جک هیدرولیکی، محصولی کاربردی و مهم به حساب می آید که می تواند در موقعیت ها و پروژه های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد.
به گزارش گروه بازار خبرگزاری علم و فناوری آنا، جک هیدرولیکی را می توان به عنوان یکی از قوی ترین و با کیفیت ترین مدل های جک در نظر گرفت که ویژگی های مثبت زیادی را در خود جای داده است. سیستم هیدرولیک یک سیستم جذاب و قوی به حساب می آید که از مایعات و سیالات برای انجام یک سری فعالیت های خاص استفاده می کند. مایعات مواد تراکم ناپذیری هستند. این ویژگی مایعات باعث شده تا استفاده از آن برای انتقال نیرو و انجام کار نتایج مطلوبی را به همراه داشته باشد. جالب است بدانید که با استفاده از مایعات می توان نیروی محرک کمی را ایجاد کرد. این نیروی محرک برای طراحی ماشین های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از همین ماشین ها، جک است. ترکیب جک با سیستم هیدرولیک، جک هیدرولیکی را در اختیار ما قرار می دهد. محصولی کاربردی و قدرتمند که برای اجرای پروژه های مختلف کاربرد دارد. امروز ما قصد داریم تا جک هیدرولیکی را به صورت مفصل مورد بررسی قرار دهیم. پس با ما همراه شوید.
کاربرد های جک هیدرولیکی
 
جک هیدرولیکی چیست؟
بیایید تا کارمان را با پاسخ به یک پرسش مهم شروع کنیم: جک هیدرولیکی چیست؟ جک هیدرولیک یا Hydraulic ram به قطعه ای گفته می شود که در طی آن یک نیرو توسط سیستم هیدرولیک تولید می شود. سیستم هیدرولیک به کار رفته در طراحی این محصول با استفاده از فشار بر یک سری روغن های خاص عمل می کند. به خاطر داشته باشید که این نیرو می تواند باعث شود تا روغن غیر قابل تراکم به یک استوانه بزرگتر منتقل شود. روغن در این شرایط به پیستون استوانه فشار وارد کرده و در نهایت باعث انجام یک کار در ماشین خواهد شد. جک هیدرولیک می تواند برای انتقال و به حرکت درآوردن اجسام مختلف مورد استفاده قرار گیرد.
همانطور که در قسمت های قبل تر هم به این مسئله مهم اشاره کردیم، استفاده از سیستم هیدرولیک به این محصول اجازه داده است تا قدرت عملکردی عالی را به دست آورد. اگر بخواهیم این مدل از انواع جک را در ساده ترین حالت ممکن شرح دهیم، باید بگوییم که شما می توانید این محصول را به کار گیرید تا یک ماشین را جا به جا نمایید. این محصول با استفاده از سیستم هیدرولیک، می تواند وزن زیادی را تحمل کند و قدرت بالایی هم داشته باشد.
در واقع جک هیدرولیکی با استفاده از یک سری روغن ها و قطعات فلزی طراحی شده است. شرکت های تولید کننده یک اهرم یا پدال را بر روی این محصول قرار داده اند. این پدال وظیفه مدیریت کل جک را بر عهده دارد. یعنی اگر شما به دنبال انجام یک سری فعالیت های خاص همچون بلند کردن ماشین یا هر وسیله دیگری از روی زمین با استفاده از جک هستید، با خیال راحت می توانید مدل ها و ساختار های مختلف این محصول را به کار گیرید.
خرید جک هیدرولیکی
 
جک هیدرولیکی چه کاربردی دارد؟
البته که جک هیدرولیکی کاربرد های زیادی را در خود جای داده و شما می توانید آن را در موقعیت های مختلفی مورد استفاده قرار دهید. همانطور که گفته شد، اولین و مهم ترین کاربرد جک هیدرولیکی مربوط به بلند کردن اجسام از روی زمین و انتقال آنها می باشد. جک ها به گونه ای طراحی شده اند که می توانند وزن زیادی را تحمل کنند. تحمل کردن وزن زیاد منجر به انتقال خوب می شود. در نهایت، شما می توانید این محصول جذاب و با کیفیت را برای انجام فعالیت هایی همچون جا به جایی ماشین، تعمیر ماشین و یا بلند کردن سایر وسایل از روی زمین به کار گیرید.
به خاطر داشته باشید که مدل ها و ساختار های مختلف جک هیدرولیکی می توانند در یک سری صنایع خاص هم مورد استفاده قرار گیرند. طراحی ماشین های کمپرسور، راه اندازی خطوط مختلف، بلند کردن جرثقیل ها، راه اندازی و مدیریت بهتر پالایشگاه ها، انجام فعالیت های مربوط به حفاری زیر زمینی و غیره از جمله مهم ترین کاربرد های جک هیدرولیکی به حساب می آیند. شما با خیال راحت می توانید مدل ها و ساختار های مختلف این جک را برای انجام فعالیت های گفته شده مورد استفاده قرار دهید.
 
انواع مختلف این جک کدام اند؟
البته که شرکت های تولید کننده بر اساس ساختار و ویژگی های کلی جک هیدرولیکی، این محصولات را در سه دسته بندی اصلی تقسیم کرده و در بازار به فروش می رسانند. در لیست زیر شما می توانید چند مورد از مهم ترین و اصلی ترین دسته بندی های تعریف شده برای جک هیدرولیک را مشاهده نمایید.

جک یک راهه: جک های یک راهه به گونه ای طراحی شده اند که در آنها اندازه قطر دسته و پیستون کاملا یکسان می باشد. عملکرد این محصولات باعث شده تا روغن فقط از یک مسیر حرکت کند.

جک یک طرفه: به خاطر داشته باشید که جک های یک طرفه با جک های یک راهه تفاوت های زیادی دارند. در این مدل از انواع جک قطر پیستون از اندازه دسته پیستون کمی بیشتر می باشد. شرکت های تولید کننده برای روغن دو مسیر خروجی و ورودی در نظر گرفته اند. این محصولات فقط برای بلند کردن اجسام سنگین مورد استفاده قرار می گیرند.

جک دو طرفه: این دسته بندی را می توان به عنوان آخرین دسته بندی جک هیدرولیکی در نظر گرفت. در این مدل از انواع جک، قطر پیستون از قطر دسته پیستون بیشتر است. دو مجرا برای ورود و خروج روغن در نظر گرفته شده و شما می توانید آن را هم برای بلند کردن و هم برای پایین آوردن وسایل مختلف مورد استفاده قرار دهید.

جک هیدرولیکی
 
بررسی بهترین راه موجود برای خرید جک هیدرولیکی
در نهایت، اگر شما هم به دنبال خرید جک هیدرولیکی هستید حتما باید خدمات بهترین تیم های ایرانی فعال در این زمینه را به کار گیرید. مجموعه پارس خورشید با داشتن سابقه طولانی در زمینه عرضه و فروش جک هیدرولیکی آماده ارائه خدمات به کاربران می باشد. جالب است بدانید که مجموعه پارس خورشید در زمینه فروش و عرضه انواع اینورتر و سافت استارتر هم فعالیت می کند. در نتیجه، اگر شما هم به دنبال خرید انواع تجهیزات صنعتی همچون جک هیدرولیکی هستید، می توانید هم اکنون خدمات این مجموعه را به کار گیرید.
 
برچسب ها : جک هیدرولیکی
انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا