اقتصادی

«حجاب» ضرورتی شرعی و الزام قانونی مورد اتفاق آحاد جامعه ایرانی است

رئیس جمهور: رئیسی مسئله حجاب را ضرورتی شرعی و الزام قانونی مورد اتفاق آحاد جامعه ایرانی دانست و بیان کرد: شاید برخی درباره حجاب نظر متفاوتی داشته باشند؛ اما در زندگی اجتماعی، پایبندی به موازین قانونی، یک اصل است. به گزارش گروه سیاست خبرگزاری آنا، جلسه شورای اجتماعی کشور امروز پنج‌شنبه به ریاست حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی تشکیل شد.
رئیس جمهور در این جلسه با اشاره به اهمیت و ضرورت احترام همگانی به قانون، مسئله حجاب را یک ضرورت شرعی و الزام قانونی مورد اتفاق آحاد جامعه ایرانی دانست و با تأکید بر اینکه همه مسئولان در موضوع حجاب اتفاق نظر دارند، گفت: تجربه اجتماعی انقلاب اسلامی نشان داد که زنان و دختران این سرزمین با زندگی عفیفانه و مؤمنانه بر حفظ عفاف و حجاب به عنوان یک اولویت امنیت‌آفرین تأکید دارند.
رئیسی با اشاره به ضرورت حاکمیت قانون در زندگی اجتماعی، دستگاه‌های فرهنگی اعم از شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، آموزش و پرورش و صدا و سیما را به تلاش بیشتر برای تبیین مسائل مرتبط با حجاب و عفاف و رفع برخی شبهات در این زمینه فرا خواند.
وی با تأکید بر اینکه گسترش معروف‌ها در جامعه باید مورد حمایت جمعی قرار گیرد، خطاب به مردم بویژه جوانان گفت: در موضوعی مانند حجاب ضروری است همگان احساس مسئولیت کنند و اگر چه ممکن است در این زمینه برخی افراد نظر متفاوتی داشته باشند، اما در زندگی اجتماعی، پایبندی به موازین قانونی، می‌بایست به عنوان یک اصل مورد توجه قرار گیرد.
«حجاب» ضرورتی شرعی و الزام قانونی مورد اتفاق آحاد جامعه ایرانی است
رئیس جمهور با تأکید بر حمایت دستگاه‌های مسئول از آمرین به معروف، حجاب را مهم‌ترین توصیه و وصیت همه شهدای افتخارآفرین ایران اسلامی خواند و افزود: ضروری است شورای اجتماعی به عنوان مسئول، هماهنگی لازم را در بخش‌های مختلف ایجاد و با نظارت بر اجرای قانون زمینه حفظ امنیت اجتماعی را فراهم کند.
رئیسی با تبریک میلاد مسعود حضرت ولیعصر (عج) و نیز با اشاره به قرار گرفتن در آستانه ماه مبارک رمضان گفت: تردید نداریم زنان و دختران افتخارآفرین و تربیت شده در مکتب انقلاب اسلامی خود بیشترین همراهی را در رعایت و احترام به قانون خواهند داشت.
در این جلسه مقرر شد شورای اجتماعی کشور تلاش برای کاهش آسیب‌های اجتماعی از قبیل طلاق و اعتیاد را در دستور کار جدی قرار داده و نتایج اقدامات صورت گرفته را به صورت مستمر گزارش کند.
در ابتدای این جلسه دبیر شورای اجتماعی کشور گزارشی از اقدامات انجام شده دبیرخانه این شورا ارائه کرد. انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا