ورزشی

حذف ناباورانه تیم ملی بسکتبال ایران توسط اردن

به گزارش شفاف، از ساعت 15 امروز (چهارشنبه) 8 تیر 1401، تیم ملی بسکتبال ایران در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا 2022 در اندونزی به مصاف اردن رفت و در نهایت با نتیجه 91 بر 76 مغلوب اردن شد. حریف خود را از صعود به نیمه نهایی مسابقات و داشتن یک حذف غیر محتمل باز داشته است.

ترکیب ایران:
احد حدادی، بهنام لخاری، ارسلان کاظمی، محمد جمشیدی و سجاد مشایخی

ترکیب اردن:
امین ابوحواص، دار تکیر، فردی ابراهیم، ​​زید عباس و احمد الدعیری

حذف باورنکردنی تیم بسکتبال ایران توسط اردن

نیمه اول: ایران 38-44 اردن

3 امتیاز اول بازی را یخچال ایران به ثمر رساند اما در ادامه با پرتاب سه امتیازی تاکر و شوت های “هاواس” و “دعیری” اردن را با نتیجه 7 بر 11 به برتری 4 امتیازی رساند. در حالی که ایران در مقابل نفوذهای تاکر خوب دفاع نکرد، اختلاف دو تیم به 8 امتیاز رسید و امتیاز 15 بر 23 به سود اردن شد. با پرتاب سه امتیازی جمشیدی این کوارتر با نتیجه 24 بر 18 به سود اردنی ها به پایان رسید.

ایران در ابتدای کوارتر دوم با سه امتیاز مشایخی و دو امتیاز حسن زاده 5 امتیاز متوالی را به دست آورد و اختلاف را به یک امتیاز رساند و اردن را مجبور به درخواست وقت استراحت کرد. وقتی دو تیم به میدان رفتند گردش بازیکنان ایران بیشتر شد و با درخشش تاکر جردن از 35 بر 29 گذشت و ارمغانی مجبور به استراحت شد. کوارتر دوم 20 بر 20 مساوی شد تا اردنی ها با برتری 44 بر 38 به رختکن رفتند.

حذف باورنکردنی تیم بسکتبال ایران توسط اردن

نیمه دیگر:

با شروع بازی سرعت حمله ایران بیشتر شد و با درخشش لاغری شاگردان لاغری سه دقیقه به کوارتر سوم 47 بر 48 پیش افتادند. لاغری اولین ضربه 3 امتیازی خود در این کوارتر را به ثمر رساند تا ایران 49 بر 51 پیش بیفتد. با سه پرتاب سه امتیازی لاگیری، مشایخی و حدادی، ایران 56 بر 62 پیش افتاد تا اینکه اردنی ها درخواست تایم اوت کنند. این کوارتر با نتیجه 20 بر 29 به سود ایران به پایان رسید تا بازی با نتیجه 64 بر 67 به سود شاگردان ارمغانی ادامه یابد.

اما در کوارتر چهارم ایران رکود عجیبی داشت. ستاره اردن در کوارتر چهارم فردی ابراهیم بود که اردن را با سه سبد خود به برتری 72 بر 70 رساند. «احمد الدعیری» مرکز اردنی دو امتیاز را با دست حدادی وارد سبد ایران کرد تا نتیجه 74 بر 70 به سود اردن شود. این کوارتر با درخشش «دار تاکر» (شوتینگ گارد اردن) و «فردی ابراهیم» (پوینت گارد) در ضربات سه امتیازی 27 بر 9 به سود اردن به پایان رسید تا ایران با نتیجه 76 بر 91 مغلوب شود. بار مقابل حریف خود و حذف باورنکردنی از مسابقات دیگر

در این بازی «دار تاکر» تیرانداز آمریکایی اصالتا اردنی ستاره اول بازی بود. MVP لیگ آرژانتین در این بازی 29 امتیاز کسب کرد تا با 23 امتیاز از «فردی ابراهیم» بیش از نیمی از امتیاز اردن (52 امتیاز) را در اختیار داشته باشند.

دکمه بازگشت به بالا