عمومی

حرف‌های خودمانی درباره سربازی اختیاری

بازار تغییرات در حکومت نظامی از اواخر سال گذشته داغ است. او در اینجا از بار سنگین سن نوشتن لذت می برد و اکنون متولدین 1982 به سربازی اعزام شده اند و این خبر بار دیگر به سوخت بازار داغ نظامی تبدیل شده است.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز ، روزنامه جام جم در ادامه نوشت: واکنش اقشار مختلف جامعه نسبت به این واقعه مهم در زندگی پسران ایرانی متناقض است. برخی می گویند که ارتش اساساً شخصی را می کشد ، که احتمالاً یکی از کسانی است که بیش از 10 سال از این دو سال خدمت را به یاد می آورد. برخی به شدت از این نوع خدمت سربازی انتقاد کرده و آن را اتلاف وقت می دانند. از این گذشته ، ارتش هنوز بهم ریخته است.

مامان وطن

پرسیدن دلیل وجود سربازی چنان عجیب است که پرونده را به زنی سپردند ، اما در نهایت هر کشوری به یک سرباز و نیرویی نیاز دارد که بتواند به اصطلاح Herr را تشخیص دهد و خلاصه اینکه خدای ناکرده برای تأمین امنیت و هزار مشکل دیگر اتفاقی برای محل اقامت او افتاده بود ، حداقل او می دانست که چگونه با سلاح و دفاع کار کند. با این حال ، مدت زمان طولانی جنگ های یک به یک با هزینه های زیادی به پایان رسیده است و این کشور همچنین به سربازانی نیاز دارد که بتوانند در برابر جنگ های اقتصادی ، فرهنگی و جنگ های دیگر مقاومت کنند. اما اگر در گوشه ای از این کشور پهناور احساس امنیت می کنید ، یکی از این دلایل سربازان است.

یک داستان قدیمی

ناپلئون استخدام را معرفی کرد. در زمانی که ارتش های مدرن در جهان ایجاد می شدند ، ملت ها برای استفاده نظامی به نیروهای آزاد مردمی نیاز داشتند و از آن زمان به بعد نظام وظیفه راهی برای تأمین منابع نظامی به سازمان های نظامی در دولت های مدرن است. در ایران نیز خدمت سربازی سابقه طولانی دارد و به دوران قاجاریه امیرکبیر برمی گردد که سیستم استخدام و روستاییان را مجبور کرد جوانان خود را برای پرداخت مالیات به دولت بپردازند. البته قانون خدمت سربازی به طور كلی در سال 1950 توسط شورای ملی تصویب شد و پس از انقلاب 1963 به دلیل جنگ تغییر كرد و آخرین بازنگری در قوانین مربوط به ارتش در سال 1990 انجام شد. اما همیشه انتقاد شده است.

بهتر از ما

فیلم های بسیاری با محوریت جنگ و دفاع از کشور ، داخلی و خارجی ساخته شده است که اهمیت وجود و همچنین رنج سربازان در میدان جنگ را نشان می دهد. آخرین مورد در سال 1917 بود که سال گذشته از تلویزیون پخش شد.

قانون هر کشور در ارتش به یک شکل اعمال می شود. به عنوان مثال ، رویای گروهی از دختران کشورمان برای رفتن به سربازی در برخی کشورها معنایی ندارد و با کمک باتوم و باتوم محقق می شود. سن سربازان و حقوق دریافتی و اهمیت و شأن سربازان در هر کشوری در همه جا یکسان است. اما موضوع این پرونده مسئله اجبار و اراده است. اجباری کمتر از یک سال ، اجباری بیش از یک سال ، گزینشی و ترکیبی و غیره. اینها انواع کشورهایی هستند که با این مسئله روبرو هستند ، و ما به طور خاص در پایین صفحه صحبت کردیم.

چرا اینقدر خوب هستی؟

خدمت سربازی علی رغم انتقادات ، مطمئناً از مزایای فردی و اجتماعی برخوردار است. به عنوان مثال ، برای آن دسته از عزیزانی که صبح ، ظهر و شب به مادر احتیاج دارند که غذای مورد نظر را جلوی خود بگذارند و با فداکاری صدقه مضاعف ، آنها را گاز بگیرند ، قطعاً تجربه زندگی مستقل و دوری از خانواده ، مسیر زندگی آنها را تغییر دهد. کنار آمدن با مشکلات و افزایش استقامت سربازان به دلیل دشواری ها و طاقت فرسای بیدار شدن از خواب صبح ، تمرین زندگی با کمترین امکانات ، افزایش احساس مسئولیت ، تمرین قانون و نظم و انضباط به دلیل عدم برنامه ریزی شلخته ها و نداشتن مسئولیت در خانه ، علاقه شخصی و ورزش صبر. و تحمل سربازان دیگر در حین خدمت و یادگیری کار و زندگی در گروه ها و سازمان ها از مزایای اجتماعی یک سرباز است که درک نمی کند این مهم است تا زمانی که برادر دارید.

اگر یکی بودی ، چه می شدی!

اساساً پسران وقتی حدود 18 سال دارند ، به حالت عزای عمومی در می آیند. در برخی موارد ، حتی اگر تحصیلات اصلاً شبیه شخصیت آنها نباشد ، برای به تعویق انداختن خدمت سربازی برای مادام العمر ، به آموزش متوسل می شوند و همین نارضایتی ناشی از این واقعیت است که سال گذشته تقریباً سه میلیون سرباز وظیفه داشتیم!

جدا از اتلاف وقت و انرژی که همه تا زمان بحث سربازی بیان می کنند ، یکی از مهمترین انتقادات به خدمت سربازی این است که استخدام با توجه به توانایی ها و حرفه سرباز انجام نمی شود. او سال را در گنبد و تقاطع به عنوان پلیس راهنمایی و رانندگی فراموش می کند. البته قوانین اساسی در قانون اساسی وجود دارد که امیدواریم به درستی و به طور کامل اجرا شود. از جمله حقوق فردی سربازان و توجه به بقا ، غذا و لباس آنها و امکانات مالی و وجود خانواده سربازان هنگام خدمت مشکلی ندارد.

شاید بزرگترین (کلمه اول کد) ضعف سربازان که عمدتا والدین را تحت تأثیر قرار می دهد عدم آموزش سربازان است. به ویژه جوانانی که در سنین پایین جذب می شوند و در جمع دیگر سربازان آسیب پذیرترند.

آخر چیست؟

اینجوری به نظر نرسید آیا واقعاً انتظار دارید اکنون بگوییم که همه کسانی که به دنبال خدمت سربازی هستند حق دارند؟ در حالی که سردار کمالی ، همانطور که می خوانید و اگر نخوانده اید ، اکنون بروید و بخوانید ، آنها گفتند وضعیت کشور که به سربازان احتیاج دارد چگونه است. اما شک نکنید که گردن ما آماده است که برای شما پاره شود و حقوق شما را از هر کسی و هر مکان بگیرد. خواسته ما چیزی غیر از اصلاح قوانین نظامی و توجه به مهارت های هر فرد برای خدمت در خدمت سربازی و از همه مهمتر ایجاد یک فضای جذاب ، روشن و انگیزه برای پسران تا سه گزینه برای ادامه تحصیل ، کار یا رفتن به سربازی ، در نوجوانی و جوانی در برابر آنها ایستادند. آخرین چیزی که می توانم انتخاب کنم این اقدام مقدس و مهم نیست.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا