استان ها

حضور «تفریق» در جشنواره های خارجی بلامانع است / حرکت بر مدار قانون

مدیرکل دفتر نظارت بر پخش و اکران فیلم:

مدیرکل دفتر نظارت بر توزیع و اکران فیلم های سازمان سینمایی از حضور بدون مانع فیلم «ربوده شدن» ساخته مانی حقیقی کارگردان در جشنواره های خارجی خبر داد.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، روح الله سهرابی گفت: حرکت در چارچوب قانون به نفع سینماگران است و از عوارض احتمالی که ممکن است آثار و یا صاحبان آثار را تحت تأثیر قرار دهد، جلوگیری می کند.

وی افزود: بر اساس اطلاعات موجود از حضور فیلم ها در جشنواره های بین المللی، پس از اعلام رسمی سازمان سینمایی برای اخذ مجوزهای لازم برای هرگونه اکران در خارج از کشور، اکثریت قریب به اتفاق صاحبان آثار با رعایت قوانین و مقررات مخالف هستند. مقررات اکران فیلم در خارج از کشور و احترام به هرگونه حضور در جشنواره ها و یا اکران عمومی در خارج از کشور را منوط به اخذ مجوزهای لازم می دانند که این امر شایسته احترام فیلمسازان و کسانی است که در تهیه و تولید فیلم شرکت می کنند.

مدیرکل دفتر نظارت بر توزیع و اکران فیلم ها با اشاره به حضور فیلم «مصادره» در جشنواره های خارجی گفت: این فیلم نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در ماه های اخیر برای دریافت فیلم اقدام کرده است. مناقصه پروانه نمایش و تعامل دو طرفه با سازمان سینماتیک همکاری کامل داشت.

وی ادامه داد: از نگاه این اداره کل، حضور فیلم «مصادره» در جشنواره های خارجی بلامانع است و بر اساس آیین نامه و مقررات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می توان بدون نگرانی در خارج از کشور اکران شود. . .

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا