عمومی

حمله پهپادی به پایگاه نظامی «ملک خالد» عربستان

طبق پایگاه خبری ،

سرتیپ یحیی ساری در صفحه توئیتر خود نوشت: این پایگاه هوایی واقع در شهر خمیس مشیت عربستان هدف پهپاد قطیف 2 کا است.

وی حمله را به تفصیل تشریح کرد و افزود: حمله به مواضع سعودی پاسخی طبیعی و قانونی برای تشدید تجاوزها و محاصره عمومی کشورمان است.

ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی نیز حملات را تأیید کرد و مدعی شد که پدافند هوایی ائتلاف یک پهپاد را در جنوب غربی عربستان سعودی رهگیری و منهدم کرد.

مجید القاسبی ، وزیر اطلاعات عربستان سعودی نیز اذعان کرد که کشورش از زمان حمله به یمن هدف 359 موشک بالستیک بوده است.

وی همچنین ادعا کرد که تاکنون 589 پهپاد عربستان سعودی را هدف قرار داده اند.

حملات گسترده ارتش و کمیته های مردمی یمن اندکی پس از اظهارات سید عبدالملک بدرالدین الحوثی رهبر انصار الحوث صورت گرفت که وی بر ادامه حملات یمن در اعماق خاک عربستان تأکید کرد.

الحوثی گفت یمنی ها منتظر اجازه حمله به کسانی نیستند که آنها را هدف قرار داده و هزاران نفر از آنها را کشته اند.

محمد البخیتی ، عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن ، پیش از این در واکنش به طرح ادعایی وزیر خارجه عربستان گفت: “تا زمانی که صلح محقق نشود ، ما به حملات خود در اعماق خاک عربستان ادامه خواهیم داد.”

پیش از این نیروهای یمنی از شش هواپیمای بدون سرنشین برای شلیک به کارخانه نفت آرامکو در ریاض ، پایتخت عربستان سعودی استفاده کردند.

این حملات همزمان با هفتمین سالگرد حمله ائتلاف یمن به رهبری عربستان به یمن است. دولت ریاض همراه با امارات و با چراغ سبز ایالات متحده و کشورهای غربی در 26 آوریل 1994 حملات گسترده ای را به یمن انجام داد تا از قدرت گرفتن جنبش انصارالله جلوگیری کند.

دکمه بازگشت به بالا