ورزشی

حمله کارشناسان سعودی به مدال آور ایران/ گنج‌زاده مبالغه کرد! – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، سجاد گنج زاده کاراته کار از ایران روز گذشته در مسابقات کاراته المپیک 75 کیلوگرم مدال طلا را از آن خود کرد. در فینال ، گنج زاده با طارق حامدی ورزشکار سعودی دیدار کرد و پشت حریف قرار گرفت اما به دلیل ضربه خطرناک او ، گنج زاده برای لحظه ای بیهوش شد و بر روی برانکارد از تاتامی خارج شد. در پایان داوران این مسابقه به گنج زاده رای دادند.

مربی عربستانی: گنج زاده سهل انگاری کرد!

تصمیم داوران با انتقاد کارشناسان سعودی روبرو شد. روزنامه “الشرق الاوسط” امروز با تیتر خود نوشت: “یک تصمیم ناعادلانه طلای حامدی را با خود برد” ، “با وجود شفافیت قوانین ، کارشناسان کاراته از رای گیری نهایی شگفت زده شدند.”

علی الظهرانی ، مربی تیم ملی عربستان می گوید: “داور معتقد بود که الحمیدی در این مسابقه خشونت آمیز بوده است.” زيز او بازی کرد و سر بازیکن ایران را زد ، هر چند بازیکن ایرانی سهل انگاری کرد! او سرش را پایین انداخت و ضربه ای دریافت کرد که خطرناک تلقی نمی شود ، بدیهی است سجاد مستحق اخراج بود! به نظر ما طارق یک قهرمان است.

رئیس سابق فدراسیون عربستان: گنج زاده اغراق کرده است!

ابراهیم القناس ، رئیس سابق فدراسیون عربستان نیز در این زمینه گفت که بازیکن ایرانی تحت بیهوشی اغراق کرد و داور او را در خلاء قانونی قهرمان کرد! وی افزود: طارق حامدی قهرمان تاریخی بود و نباید او را مقصر دانست. او موفقیت های بزرگی برای ورزش عربستان به دست آورد.

محمد القحطانی ، قهرمان سابق عربستان نیز معتقد است که خشونت در زمین ایمن تر است و آسیب ها به دلیل پیشرفت کاراته در وسایل محافظ و دستکش کاهش یافته است. وی همچنین از انتخاب داور ترک برای این رقابت انتقاد کرد و گفت که انتخاب داور ژاپنی مفیدتر است زیرا کاراته در اصل یک ورزش ژاپنی است.

جایزه طلا برای ورزشکار عربستانی

عبدالعزیز بن ترکی الفیصل وزیر ورزش عربستان نیز روز گذشته در پایان فینال کاراته از ورزشکار سعودی حمایت کرد. وی ضمن تبریک به حامدی تاکید کرد که این کاراته کا با 5 میلیون ریال (ارز سعودی) معادل جایزه ورزشکار طلایی پاداش دریافت می کند.

دکمه بازگشت به بالا