ورزشی

حمل تابوت دشمن دیرینه، انتقامی پس از ۱۱ سال/عکس

شکست 3-0 مقابل ناپولی، سقوط قطعی جنوا در رقابت های سری B را رقم زد. تیمی 129 ساله که آنها را به قدیمی ترین باشگاه فوتبال ایتالیا تبدیل کرد که هنوز در فوتبال ایتالیا ایستاده و رقابت می کند.

شهر جنوا مرکز استان جنوا در شمال غربی ایتالیا در منطقه لیگوریا و بندری در خلیج جنوا در دریای لیگوریا است که دارای دو تیم در سطح اول مسابقات فوتبال ایتالیا است. جنوا تیم اول شهر است و سمپدوریا رقیب دیرینه و دشمن خونخوار جنوا است.

در طول این سال ها همیشه رقابت شدیدی بین جنوا و سمپدوریا وجود داشته است. شهر دلا لانترنا دربی بین دو تیم است که در استادیوم لوئیجی فراری برگزار می شود و هر دو باشگاه مشترک هستند. نام این شهر به فانوس دریایی شهر جنوا اشاره دارد.

اما با سقوط جنوا، دربی دلا لانترنا فصل آینده در سری آ برگزار نخواهد شد و موجی از شادی را در میان هواداران رقیب سمپدوریا که البته ریشه تاریخی دارند و انتقام این رویداد قدیمی را دارند، ایجاد می کند.

درست 11 سال پیش، در می 2011، سقوط سمپدوریا به سری B در هفته سی و هفتم سری آ مقابل پالرمو قطعی شد. با توجه به پیروزی لچه و افزایش فاصله این تیم با سمپدوریا به 4، این اختلاف در هفته گذشته عملا جبران نشد و سقوط شاگردان ماسیمو ماکارونه به دسته پایین تر رسمی شد.

جنوا چند روز بعد در دیدارهای پایانی سری آ در همان ورزشگاه مشترک به مصاف سسنا رفت و هواداران این تیم به دلیل سقوط حریف 5 دقیقه سکوت کردند. در پایان این دیدار که با نتیجه 3 بر 2 به سود جنوا به پایان رسید، هواداران این تیم بیش از 30 هزار نفری با حضور گسترده مردم در خیابان های شهر مراسم تشییع سمپدوریا را با تابوت هایی به همراه داشتند. لوگوی باشگاه

جوامع 30 هزار نفری پس از 11 سال غرامت گرفته اند و امسال نوبت به انتقام گرفتن از طرفداران رقیب رسید. با شکست جنوا و قطعی شدن سقوط آنها به سری B، این بار نوبت به هواداران همسایه رسید تا با تابوت هایی که نشان جنوا را حک شده در خیابان های شهر ترمیم کنند و راهپیمایی کنند.

هزاران نفر با در دست داشتن بنرها و تکان دادن پرچم ها در خیابان ها راهپیمایی کردند و آوازهایی خواندند که احتمالاً از مرگ جنوا صحبت می کرد. بسیاری در میدان شهر، جایی که جشن ها تا نیمه شب ادامه داشت، جمع شدند تا انتقام شیرینی را از همسایگان خود برای پاییز 11 سال پیش برانگیزند.

حمل تابوت دشمن باستانی انتقام پس از 11 سال / عکس

حمل تابوت دشمن باستانی انتقام پس از 11 سال / عکس

حمل تابوت دشمن باستانی انتقام پس از 11 سال / عکس

بیشتر بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا