ورزشی

حواشی شکست غیرمنتظره برابر سوریه/ ضعف‌های بسکتبال ایران ماله‌کشی نشود

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا ، شکست تیم بسکتبال ایران مقابل سوریه پس از 18 سال اتفاق افتاد و این مسئله انتقادات شدیدی را با هزینه کادر فنی تیم ملی بسکتبال و فدراسیون به دنبال داشت. او بازگشت.

این مسابقه در چارچوب مقدماتی جام ملت های آسیا برگزار شد و اولین بازی دو تیم با برتری 94 بر 48 آسمان خراش های ایران به پایان رسید و در این دیدار شکست 77 بر 70 انتظار نمی رفت. بسیاری از کارشناسان معتقدند افزایش پیروزی مقابل عربستان سعودی عامل مهمی برای تیم ملی ایران بود که شکست غیر منتظره ای را مقابل سوریه متحمل شد. عربستان سعودی در سطح اول بسکتبال آسیا تیمی نیست و شکست با 7 امتیاز از ایران موفقیت بزرگی برای این تیم است.

تیم ملی ایران که در سه بازی قبلی در مسابقات مقدماتی جام ملت های آسیا به پیروزی رسیده است ، با انتظار پیروزی مقابل سوریه در زمین بازی به میدان رفت و در شرایطی که در ابتدا 10 امتیاز از حریف خود پیش بود ، در نهایت 7 امتیاز شکست خورد. غیبت حامد حدادی و ارسلانی کاظمی باید واضح تر از گذشته باشد. حدادی برای بازی در لیگ چین دعوت نشده بود و کاظمی در سیستم شاهین نمی گنجید. بازیکنی که در لیگ NBA آمریکا بازی می کرد. تردیدی نیست که عدم حضور حدادی که بازی زیر کمربندش امتیاز پیروزی تیم ملی بود و کاظمی که پاشنه آشیل بسکتبال ملی محسوب می شود به تیم ملی آسیب رساند.

انتقاد از آرون گرامی پور و مایک رستم پور ، بازیکنان تیم ملی نیز بسیار زیاد است زیرا این دو بازیکن ریتم استانداردی را ارائه نمی دهند. آنها در یک بازی صفر ، یک بازی متوسط ​​یا یک بازی بسیار خوب هستند و روز بدی را مقابل سوریه پشت سر گذاشتند. البته برخی از کارشناسان معتقدند که این افراد به خوبی بازی نمی شوند. علاوه بر این ، بسیاری از طرفداران بسکتبال از خال کوبی های متعدد روی بدن این دو بازیکن انتقاد کرده اند.

رئیس انجمن و رئیس تیم ملی پروتکل های بهداشتی را نقض می کند

اتفاق عجیب و غیرمنتظره ای که قبل از بازی با سوریه اتفاق افتاد دیدار رامین طباطبایی ، رئیس فدراسیون بسکتبال و مسعود قاسمی ، سرپرست تیم ملی ، به منطقه “کتارای” در دوحه همه را متعجب کرد زیرا آنها پروتکل های بهداشتی را نقض کردند. این موضوع انتقاد رئیس فدراسیون بسکتبال را به همراه داشت ، وی قول داد که در جریان سفر به قطر با شیخ ثانی ، رئیس قطر FIBA ​​آسیا دیدار کند.

از طرف دیگر قاسمی که تصویری از ترک مسابقات را در صفحه شخصی خود در فضای مجازی منتشر کرد ، رسماً توسط مسئولان جام ملت های آسیا اداره شد. وی و طباطبایی پروتکل های بهداشتی مثانه دوحه را نقض کردند. طبق قوانین بازی ، همه اعضای تیم باید خارج از زمان مسابقه در هتل باشند. قاسمی پس از دریافت اخطاریه بلافاصله عکس خود را با طباطبایی حذف کرد اما مسئولان مسابقات به او اجازه نشستن روی نیمکت تیم ملی را در طول مسابقه ندادند. موضوعی که خبرنگار مسابقه عنوان کرده است.

قاسمی اما در مصاحبه با سایت اتحادیه بسکتبال ، در پاسخ به عدم حضورش روی نیمکت تیم ملی گفت: احساس تب و رخوت کردم. در توافق با دکتر تیم ، اتاق را تغییر دادم تا ارتباط با بازیکنان و کادر فنی را کاهش دهم. به همین دلیل در بازی روی نیمکت نبودم و بازی را از جایگاه ویژه ای تماشا کردم.

رامین طباطبایی ، رئیس انجمن بسکتبال ، مسعود قاسمی ، مدیر تیم ملی بسکتبال

رامین طباطبایی ، رئیس انجمن بسکتبال ، مسعود قاسمی ، مدیر تیم ملی بسکتبال

بدون شک حواشی زیادی پیرامون تیم بسکتبال وجود دارد و لازم است مدیران فدراسیون و همچنین کادر فنی تیم ملی توضیح دهند که چه اتفاقی افتاده است. نقش وزارت ورزش و جوانان و حتی کمیته ملی المپیک در این موضوع بسیار مهم است ، زیرا شکست مقابل سوریه ، که پس از 18 سال اتفاق افتاد ، تنها چیز غم انگیز نیست. درست است که تیم ملی در راس گروه E مقدماتی جام ملت های آسیا است ، اما انتظارات بسیار بیشتر از بسکتبال است.

انتهای پیام / 4048 / ص

دکمه بازگشت به بالا