عمومی

حکم رئیس فرهنگستان علوم برای رضا فرجی دانا

به گزارش اخبار اینترنتی به نقل از روابط عمومی فرهنگستان علوم، طی حکمی از سوی دکتر رضا داوری اردکانی رئیس فرهنگستان علوم، رضا فرجی دانا به سمت دبیر فرهنگستان علوم منصوب شد.

در بخشی از حکم رئیس فرهنگستان آمده است: با توجه به صلاحیت های علمی و اخلاقی اثبات شده و سابقه شایستگی و درایت جناب عالی در اداره دانشگاه و کشور و با توجه به شأن و اهمیت دبیر به عنوان رکن فرهنگستان. به آن سمت منصوب شد.

رئیس فرهنگستان همچنین از خدمات طولانی حسین نمازی در سمت دبیری فرهنگستان قدردانی کرد.

رضا فرجی دانا متولد 1339 قم، دارای مدرک دکتری مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر از دانشگاه واترلو کانادا و در حال حاضر استاد تمام دانشگاه تهران است. وی از سال 1387 عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران بوده و چندین دوره ریاست گروه مهندسی برق و محاسبات گروه علوم مهندسی فرهنگستان علوم را بر عهده داشته است.

از سوابق اجرایی فرجی دانا می توان به رئیس مرکز اطلاع رسانی، رئیس گروه مهندسی برق و محاسبات و رئیس پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران اشاره کرد. رضا فرجی دانا از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۴ رئیس دانشگاه تهران بود. وی در دولت یازدهم به مدت یک سال وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و از سال 1393 تا 1400 مشاور رئیس جمهور در امور علمی و آموزشی بود. فرجی دانا همچنین مشاور ارشد رئیس دانشگاه تهران، رئیس توسعه مهندسین برق و الکترونیک ایران و رئیس انجمن آموزش مهندسی ایران بود.

/ 6262

دکمه بازگشت به بالا