عمومی

خدمت‌رسانی پلیس به زائران حج در ۲۱ فرودگاه کشور

فرمانده پلیس فرودگاه‌های پلیس پیشگیری فراجا گفت: پلیس فرودگاه‌های کشور از ماه‌ها قبل برای اجرای عملیات اعزام زائران بیت الله الحرام در ۲۱ فرودگاه برنامه‌ریزی کردند.

خدمت‌رسانی پلیس به زائران حج در ۲۱ فرودگاه کشوربه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سردار محسن عقیلی گفت: اقداماتی نظیر ارتقاء ضریب امنیتی، تقویت فرودگاه‌های هدف، اجرای آموزش‌های تخصصی برای همکاران، آگاه‌سازی و توجیه گسترده برای زائران در سطح کشور، هماهنگی و تعامل با سازمان حج و زیارت، سازمان هوایی کشور، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران و سپاه حفاظت هواپیمایی از جمله اقدامات­پلیس فرودگاه‌های کشور است.

­فرمانده پلیس فرودگاه‌های پلیس پیشگیری فراجا با بیان اینکه عملیات اعزام بیش از ۸۷ هزار زائر از سوم خرداد آغاز شد و تا اول تیرماه ادامه خواهد داشت، گفت: بازگشت حجاج از ۱۳ تیر ماه تا سوم مرداد انجام می‌شود.

­این مقام ارشد انتظامی از بدرقه کنندگان و استقبال کنندگان خواست که برای انجام بدرقه و استقبال در محیط مناسبی خارج از فرودگاه برنامه ریزی کنند.

­وی گفت: اقدامات کنترلی پلیس در فرودگاه به منظور صیانت از شان زائران و افزایش ضریب ایمنی آنان است.

­فرمانده پلیس فرودگاه‌های پلیس پیشگیری فراجا همچنین به زائران توصیه کرد که از به همراه آوردن اقلام و اشیاء ممنوعه جدا خودداری کنند.

دکمه بازگشت به بالا