اقتصادی

دانشگاه آزاد نیاز آذربایجان غربی به پزشک عمومی را تأمین می‌کند

با صدور مجوز جذب دانشجوی دکتری؛ سرپرست دانشگاه آزاد ارومیه از صدور مجوز جذب ۳۰ دانشجوی دکتری پزشکی عمومی در این دانشگاه از آنلاین امسال خبر داد و ابراز امیدواری کرد بخشی از نیاز آذربایجان غربی در تأمین پزشک عمومی برطرف شود. محمدرضا ولیلو سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی در گفت‌گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا در ارومیه خبر داد که با پیگیری‌های صورت گرفته، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با راه‌اندازی رشته دکتری پزشکی عمومی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه به صورت کتبی موافقت کرده است.
وی توضیح داد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مجوزی کتبی با پذیرش ۳۰ دانشجوی دکتری پزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه موافقت کرده است.
این مسئول با بیان اینکه شهرستان ارومیه نیروی انسانی کارآمدی در علوم پزشکی و رشته‌های مرتبط با آن دارد که می‌تواند در تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز جامعه فعالانه عمل کند ابراز امیدواری کرد راه‌اندازی این رشته بتواند بخشی از نیاز استان به‌ویژه در تأمین پزشک عمومی را برطرف کند.
دانشگاه آزاد نیاز آذربایجان غربی به پزشک عمومی را تأمین می‌کند
وی با اشاره به ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی به ویژه آزمایشگاه‌های مختلف بیان کرد: با درنظرگرفتن این ظرفیت‌ها و موقعیت استان، دانشگاه آزاد اسلامی همواره به دنبال ایجاد و گسترش رشته‌های علوم پزشکی و رشته‌های مرتبط بوده است که خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده، این امر محقق شد و واحد ارومیه مهرامسال میزبان ۳۰ نفر از دانشجویان دکتری پزشکی خواهد بود.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه با تأکید بر اینکه داشگاه آزاد اسلامی دانشگاهی اجتماعی و مسئله‌محور بوده که در راستای حل مشکلات مردم در زمینه‌های مختلف می‌کوشد، افزود: ایجاد و گسترش رشته‌های علوم پزشکی فرصتی مغتنم بوده و می‌تواند سرآغازی برای توسعه خدمات به مردم منطقه باشد.
دانشگاه آزاد نیاز آذربایجان غربی به پزشک عمومی را تأمین می‌کند
وی عنوان کرد: پیش از این نیز در واحد ارومیه رشته‌های پرستاری، مامایی، علوم آزمایشگاهی، اتاق عمل، روانشناسی بالینی و دامپزشکی وجود داشته و این واحد دانشگاهی از پیشگامان رشته‌های حوزه پزشکی و پیراپزشکی بوده است.

دکمه بازگشت به بالا