ورزشی

درباره تعویق انتخابات کمیته ملی المپیک هیچ‌کس دنبال مقصر نیست/ کسب نایب‌قهرمانی کمتر از قهرمانی نیست

وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد؛

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه هیچ کس در تعویق انتخابات کمیته ملی المپیک مقصر نیست، گفت: نایب قهرمانی را به تیم والیبال نوجوانان ایران تبریک می گویم و معتقدم نایب قهرمانی کمتر نیست. از قهرمانی.”

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا، حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان درباره مقام دومی تیم ملی والیبال نوجوانان ایران در مسابقات پسران زیر 18 سال آسیا در تهران گفت: کسب مقام دوم را به این تیم تبریک می گویم. – قهرمان و من معتقدم نایب قهرمانی کمتر از قهرمانی است. تیم ملی نوجوانان ایران سهمیه جهانی را کسب کرد که اقدام ارزشمندی است.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: از طرف وزارت ورزش به رئیس فدراسیون خسته نباشید می گویم. داور و فدراسیون 10 روز کامل درگیر این مسابقات هستند. او مدت کوتاه تری در قونیه ماند تا به ایران بازگردد و به اصطلاح در راس رقابت ها قرار بگیرد.

سجادی گفت: بازدید به بهترین شکل ممکن انجام شد. دوست داشتیم تیم ملی ایران در تهران قهرمان شود اما هر تیمی که بهتر بازی کند و هماهنگ تر باشد در نهایت برنده خواهد شد. در دیدار پایانی تیم ژاپن بهتر از ایران بود و در نهایت پیروز شد.

وی ادامه داد: امروز در والیبال همه چیز اتفاق افتاد. تیم والیبال جوان ایران موفق شد در بحرین تیم ژاپن را شکست دهد. در تهران شاهد برگزاری مسابقات آسیایی جوانان تا 18 سال بودیم و تیم والیبال بانوان ایران در جام ملت های آسیا موفق به شکست کره شد.

سجادی گفت: باخت همیشه بد نیست و قطعا انجمن والیبال تلاش خواهد کرد تا تیم ملی نوجوانان ایران را برای حضور در مسابقات جهانی آماده کند. قول می دهم خیلی بهتر از سال های گذشته از والیبال حمایت کنیم.

وی درباره بودجه انجمن والیبال نیز گفت: بودجه انجمن جوابگوی نیاز آنها نیست، اما خوشبختانه انجمن والیبال با سایر انجمن ها تفاوت دارد و دادگاه به دلیل مسائل مالی هیچ گاه از سوی وزارت ورزش تحت فشار قرار نگرفت.

سجادی در خصوص انتخابات کمیته ملی المپیک و اینکه صالحی امیری گفته است اگر معطل شود وزارتخانه مقصر است، افزود: وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک دو تیم همکار و مدیریتی در ورزش هستند. من هرگز به خودم اجازه نمی دهم بگویم مقصر کیست، همه فدراسیون ها، انجمن ها، باشگاه ها و در راس آن وزارتخانه همکاری می کنند و هیچکس دنبال مقصر نیست. ما تعهد قانونی داریم که انتخابات را به بهترین شکل برگزار کنیم. پولادگر همواره یکی از نشانه های موفقیت را برگزاری به موقع و منظم انتخابات عنوان می کرد.

وزیر ورزش در خصوص انتخابات در بدمینتون افزود: بدمینتون انتخابات ندارد. چهار سال شرعی گذشت و فردا مجلس ایشان است. در آن مجمع تصمیم گرفته می شود که چه کسی ناظر باشد. فکر می کنم خود پوریا انتخاب خواهد شد. مجلس رأی می دهد و مأموریت نظارت آغاز می شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در این صورت مجمع باطل می شود، ادامه داد: خیر، مجمع انتخاباتی المپیک به فدراسیون المپیک متصل نیست. هنوز وقت هست. من خودم تعداد فدراسیون های المپیکی و غیر المپیکی را یادداشت نکردم. ما تکلیف قانونی داریم. ریاست فدراسیونی که 4 سال از آن می گذرد باید برای آن سرپرست انتخاب کنیم. حالا که انتخاب کمیته مصادف با پایان فصل بدمینتون است، بدشانسی است. تنظیم ما نیست.

وی در خصوص برگزاری یا عدم برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک گفت: باید روز انتخابات فرا برسد و آن روز دقیقا مشخص شود. این تعصبات را ایجاد نکنید. همه شما باتجربه هستید و من انتظار دارم مکالمات بالغ تری داشته باشید. بدمینتون، شما پرسیدید، من پاسخ دادم، اما برخی رسانه ها چیز دیگری می گویند.

وی گفت: ما می دانیم در کجا و در چه شرایطی باید بیشتر به اتحادها خدمت کنیم. امیدواریم در سال جدید در افزایش بودجه برای والیبال تجدید نظر شود. بسیاری از رشته ها مانند والیبال ورزش های گروهی هستند. سفرهای معمولی حتی داخلی هزینه زیادی دارد و قابل مقایسه با سال گذشته نیست. همچنین با 9 درصد افزایش بودجه به آنها خدمت خواهیم کرد.

وی درباره انجمن سوارکاری گفت: برای کونیچکی جلسه داشتیم، مذاکراتی انجام شد، در حال بررسی هستیم و نتیجه را اعلام می کنیم.

سجادی در پاسخ به این سوال که آیا الزامی برای حضور بانوان در ورزشگاه ها وجود دارد، گفت: دوباره این موضوع را بررسی کردم و با فدراسیون فوتبال صحبت کردیم. توضیحاتی از سوی یک مقام بین المللی نیز ارائه شد. این درخواست و اینکه از بیرون به عنوان یک درخواست یا اجبار گرفته می شود، تعهدی است که همکاران، وزرای قبلی یا دوستان قبلی فدراسیون در سال های گذشته با مراجع بین المللی انجام دادند. امضا شد و توافق کردند که این اتفاق بیفتد.

وی افزود: تا کنون با رفتار و عملکرد خود نشان داده ایم که هر جا قدرت و استاندارد و شرایط صحیح باشد امکاناتی مانند پارکینگ و جا برای بانوان وجود داشته است. پیشنهاد می شود اکنون که لیگ آغاز شده است، در نظر داریم تا پایان لیگ به این تعهد عمل کنیم. از بازی اول این اتفاق نمی افتد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا