درخشش جوانان ایرانی بر صحنه تئاتر لندن

نان ایرانی

نمایشنامه «یک روز برای همیشه» به نویسندگی عرفان خطیب‌زاده و کار یاسمن شکرالهی با بازی بازیگران انگلیسی درتئاتر (Chickenshed) لندن به صحنه رفت.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، این اثر به صورت ترکیبی بازیگرـ عروسک با گروهی متشکل از ۴ بازیگر انگلیسی و به زبان انگلیسی، با حمایت کالج Barnet Southgat لندن، طی ۶ هفته تمرین آماده و در تاریخ ۱۴ می( ۲۵ اردیبهشت) به صحنه رفت.

این نمایش، در یکی از معتبرترین و شناخته‌شده‌ترین سالن‌های تئاتر کشور انگلستان (Chickenshed) به صحنه رفت که با سابقه تاریخی نیم قرن، نگاه ویژه‌ای به حوزه جوانان و آثار نو، مدرن، موزیکال، عروسکی و تجربی داسته است.

همچنین این نمایشنامه به عنوان یکی از ۶ اثر برگزیده در بخش نمایشنامه‌نویسی پروژه اسیتژ جهانی (اتحادیه تئاتر کودک و نوجوان) که در سال ۲۰۲۳ به میزبانی کشور صربستان برگزار شد، معرفی، چاپ و نمایشنامه‌خوانی شد.

این نمایش درباره عروسک‌سازی است که تصمیم می‌گیرد عروسک‌هایی عجیب و غریب برای نمایش جدیدش بسازد. قهرمان نمایشش عروسکی بدون پا است که اصلا نقشش را دوست ندارد! پس عروسک تصمیم می‌گیرد به طور پنهانی در روز اجرای نمایش، برای خودش پا درست کند و کل داستان نمایش را عوض کند و …

شایان ذکر است عرفان خطیب‌زاده، مدرس و پژوهشگر هنرهای نمایشی است و در کشورهای لهستان، انگلیس، ایرلند، فرانسه، اتریش، آمریکا، استونی، رومانی، ایتالیا، هند، مغولستان، صربستان و … فعالیت موثری داشته است.

همچنین یاسمن شکرالهی، فارغ‌التحصیل موسسه هنر هفتم تهران و کالج لندن است که آثاری را طی دو سال گذشته در لندن به صحنه برده است. آخرین اثر او در مقام نویسنده در تئاتر معروف رویال کورت لندن بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا