ورزشی

درد دل‌های عضو هیات‌رئیسه تیروکمان؛ از انتقاد به رئیس تا حمایت از میلاد وزیری

بر اساس گزارش ها شفاف بهرام ملکی درباره لیگ تیراندازی با کمان گفت: می توانستیم دوباره قهرمان شویم، البته این انتقاد وجود دارد که چرا بازی های قهرمانی در زمستان برگزار می شود چرا که در هیچ جای دنیا اینطور نیست و این فصل باید داخلی باشد. مسابقات.” سالنی که برگزار می شود.

یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن تیراندازی با کمان ادامه داد: چند سالی است که مسابقات داخل سالن در ایران برگزار نمی شود اما معمولا در ماه اکتبر در دنیا برگزار می شود و از طرفی می توانیم لیگ را به گونه ای دنبال کنیم که بخش خصوصی می تواند مقاومت کند.” سال گذشته این اتفاق افتاد اما امسال نه. به دلیل محدودیت بودجه، فدراسیون نمی تواند لیگ با کیفیتی را حفظ کند. اگر به بخش خصوصی واگذار شود، درآمد نیز ایجاد خواهد شد. پیشنهاد من این است که بتوانیم لیگ را روی صحنه نگه داریم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا بخش خصوصی امسال حمایت نکرد، گفت: شاید امسال کسی جلو نیامد چون پارسال باشگاه راد را برای فرهنگستان برگزار کردم و پارسال فقط هفته اول لیگ را نداشتیم. زنده و بقیه لیگ از تلویزیون پخش شد.»اما امسال اینطور نبود و اتحادیه بودجه ندارد، بودجه 6 میلیاردی فدراسیون کم است و با سفرهای متعدد تمام می شود.

مدیرعامل باشگاه آکادمی راد با اعلام اینکه سال آینده در لیگ حضور نخواهد داشت، توضیح داد: تلاش می کنیم از برخی ورزشکاران حمایت کنیم و در قسمت هسته فعالیت کنیم. سعی می کنیم در قسمت پایه مراحل منظمی داشته باشیم، البته این حمایت ها قبلا از سوی ورزشکاران انجام می شد، مثلاً زمانی که میلاد وزیری سهمیه المپیک را کسب کرد، من اسپانسر شدم. وقتی پیاز و حقوقش مشکل داشت پیاز می دادیم و ماهیانه حقوق می دادیم تا به المپیک برود.

ملکی ادامه داد: وزیر یک ماه مانده به المپیک به ترکیه رفت و اردوی مشترکی داشت. من در صحبت با فدراسیون این کار را انجام دادم چون بحث این بود که می توانیم از ورزشکار المپیکی حمایت کنیم.

در پاسخ به این سوال که آیا وزیری از بین 64 ورزشکار المپیک شصت و سومین ورزشکار المپیکی شد و با شکست در اولین مسابقه از دور مسابقات حذف شد، از حمایتی که داشتید پشیمان نیستید؟ وی تصریح کرد: اینطور نیست; وزیری هرگز رکورد 628 را نشکست و همیشه رکوردی بالاتر از 650 داشت و من از رکوردهای او مطلع بودم. فکر می کنم المپیک یک رویداد بود و باید فراموش شود. فدراسیون در حمایت از میلاد وزیری کوتاهی نکرد، حتی 10 روز قبل از المپیک او گفت که کمان ندارد و ما برایش کمان آماده کردیم.

یکی از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون تیراندازی با کمان خاطرنشان کرد: کمیته ملی المپیک و هیئت آذربایجان شرقی نیز حمایت های لازم را از وزیر داشتند، بی انصافی است که بگوییم فدراسیون کاری برای وی انجام نداده است. در حال حاضر به دنبال چند ورزشکار دیگر مانند رضا شعبانی، پالیزبان، گیسا بایبوردی هستم. این دوستان می توانند آینده خوبی را در تیراندازی با کمان رقم بزنند.

وی همچنین در قسمت دوم سخنان خود درباره انتخابات تیراندازی با کمان سال آینده گفت: امیدوارم انتخابات به موقع برگزار شود و هرکس بیاید برای 4 سال آینده برنامه داشته باشد. انتظار داشتم مدیران بهتری معرفی شوند. بارها دیده ام که ورزشکاران قدیمی ما انتقاد می کنند، اما باید هر مدیری را در زمان خودش مقایسه کنیم، پتانسیل ورزش ما همین است. امیدوارم زمانی برسد که وزارت فدراسیون ها بخش خصوصی را واگذار کند تا برنامه بلندمدت داشته باشیم.

ملکی گفت: در بهار که شعبانی آمد زیرساخت هایی مانند خوابگاه و ساختمان اداری ساخته شد، اما من انتقاد کردم و گفتم این کار باید توسط شرکت توسعه انجام شود و به دنبال مشکلات فنی بود. دنیا به سمت هوشمندی پیش می رود، بنابراین نوع آموزش ما نیز باید هوشمندانه باشد. گذشت آن زمان که یک ورزشکار از صبح تا شب چند صد شوت می زد، حالا باید هوشمندانه کار کنیم تا بتوانیم در 4 سال آینده به موفقیت برسیم. انتظار من این است که هر فردی که می خواهد به ریاست جمهوری انتخاب شود برنامه ای داشته باشد که کجا و کجا می خواهد برود.

دکمه بازگشت به بالا