ورزشی

در تلاش برای افزایش جایگزین‌های گاز روسیه برای اروپا هستیم

کاخ سفید اعلام کرد که ایالات متحده در تلاش است تا تعداد جایگزین های گاز روسیه را برای اروپا افزایش دهد.

به گزارش گروه جهان و منطقه خبرگزاری آنا، کاخ سفید جمعه شب اعلام کرد که واشنگتن به همکاری نزدیک با متحدان اروپایی خود برای یافتن راه هایی برای افزایش ذخایر انرژی ادامه خواهد داد.

بر اساس بیانیه کاخ سفید، ایالات متحده در تلاش است تا تعداد جایگزین های گاز روسیه را برای اروپا افزایش دهد.

با وجود اینکه کشورهای غربی با اعمال تحریم های گسترده علیه روسیه مانع از صادرات انرژی و سوخت این کشور به اتحادیه اروپا شده اند، واشنگتن برای سلب مسئولیت مسکو را مسئول این بحران می داند.

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید چهارشنبه شب گفت: پوتین از انرژی به عنوان یک سلاح استفاده می کند، اما ما انتظار این موضوع را داشتیم و برای آن آماده شدیم.

پیشتر دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین اعلام کرده بود که اروپایی ها مجبورند تاوان سیاست نامعقول و پوچ رهبران خود در رابطه با روسیه را در زمینه انرژی بپردازند، در حالی که ایالات متحده از آن سود می برد.

پس از جنگ در اوکراین، اتحادیه اروپا به طور جمعی و کشورهای این بلوک به صورت جداگانه در ماه های اخیر اقداماتی را برای کاهش وابستگی به نفت، گاز و زغال سنگ روسیه انجام داده اند. این اقدامات باعث شده است که قیمت انرژی در غرب افزایش پیدا کند و با نزدیک شدن به فصل زمستان این اتحادیه را تهدید کند. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، سیاست اروپایی ها را «خودکشی» توصیف کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا