فرهنگ و هنر

در عصر غیبت کبری دم از امام زمان(عج) زدن هزینه دارد/ جرم حضرت زهرا(س) دفاع از امام زمانش بود

مجله تفریحی زیباروز/ قم استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه شب قدر خاصیتی دارد که می تواند عقب ماندگی مادام العمر را جبران کند، گفت: امروز در عصر غیبت بزرگ امام زمان (عج) هزینه دارد و باید آن را بپذیریم و استقامت همیشگی داشته باشیم. راه امام».

حجت الاسلام سید حسین آقامیری در مسجد مقدس جمکران با تاکید بر اینکه شب های قدر شب نزول قرآن است، گفت: نزول قرآن و بعثت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم است. ، اوج زمانی است که نظام ابلیس و طاغوت و مشرکان بر ضد آنان قیام کردند; زیرا آنها از حقیقت سخن گفتند که گرایش مردم، شیطان و پیروان او را نابود کرد.

وی با بیان اینکه معنویت واقعی و حقیقی دشمن پیدا می کند وقتی گفته می شود: مشرکان وقتی دیدند که او با پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم مخالف نیست، به او گفتند که خدایت را تبلیغ کن و کاری نداشته باش. با بت های ما ; اما پیامبر فرمود یکی از اصول ایمان من شکستن بت های شماست.

مدرس حوزه ادامه داد: خداوند متعال در سوره حجرات می فرماید مؤمن واقعی کسی است که به خدا و رسولش ایمان داشته باشد، بدون شک در قلبش آفریده شده است و با جان و مالش در راه خدا تلاش می کند. . جامعه ای که متکی به خدای واقعی است می داند که دشمن دارد.

آقای میری با اشاره به اینکه امشب فردی که مظهر حق و توحید در دنیا است متاثر شد، گفت: اگر کسی بخواهد ببیند راهی که در آن است راه درستی است باید ببیند دشمنی هست یا نه. نه، و اگر دشمن نباشد، باید در وجود گفتار و عمل شک کند.

وی با تاکید بر اینکه حقیقت شب های قدر وجود مبارک حضرت زهرا(س) است، گفت: جرم حضرت دفاع از امام زمان خود و ابراز ایمان واقعی بود. با او کاری کردند که در این چند روز حتی نتوانست بنشیند.

استاد حوزه علمیه افزود: امت در زمان غیبت برای امام سوت می زند که وقتی ظهور مطلق برای آن حضرت اتفاق می افتد، بار ظلم جمع می شود و طبیعی است که امت بر باد رفته از سوی او علیه شیطان قیام کنند و دشمنان زیادی داشته باشند. .

آقامیری با بیان اینکه بالاترین آرزوی هر مؤمن و منتظر در زمان غیبت، قرار گرفتن در رکاب امام است، گفت: چنین فردی باید بپذیرد که اسلام واقعی دشمنانی دارد چرا که فرا رسیدن امام زمان (عج) نظام طاغوت را نابود می کند.

وی گفت: برای قرار گرفتن در رد پای امام باید مبارزه درونی داشته باشیم که ثمره آن ظاهر باطنی است و دیگری مبارزه ظاهری که ثمره آن ظهور مطلق امام زمان است. عصر (عج). اگر بخواهد در ظهور مطلق امام مؤثر باشد و از آن بهره مند شود، باید مرحله ظهور باطنی او را طی کرده باشد.

استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه وقتی امام زمان (عج) حاکم باطن فرد نباشد و روح عمار بر او حکومت کند از بیرون به درد امام زمان نمی رسد، خاطرنشان کرد: بزرگان. به ما آموخت که شب قدر، شب تجدید است. در شب قدر همه حجاب ها بین خدا و بنده برداشته می شود و همه وسایل امن می شود. روز شکرگزاری در راه است، به این معنی که فصل تعطیلات در اوج است.

آقامیری با اشاره به اینکه شب قدر خاصیتی دارد که می تواند عقب ماندگی زندگی را جبران کند، خاطرنشان کرد:

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا