اجتماعی

دستگیری سارق کلت به دست در پس‌کوچه‌های مرکز تهران

رئیس پلیس آگاهی تهران از دستگیری یک سارق مسلح تک‌رو در سطح شهر تهران خبر داد.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، سردار علی ولی‌پور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: به دنبال وقوع سرقت‌های سریالی از شهروندان به روش مسلحانه و اعلام شکایت مال‌باختگان به پلیس، موضوع رسیدگی به این پرونده در دستورکار تیمی از کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و آنان در گام نخست طی تحقیق از یکی از مالباختگان متوجه شدند که مالباخته ساعت هفت صبح به قصد خروج از منزل و عزیمت به محل کار از خانه خارج شده که در طول مسیر ناگهان فردی با استفاده از یک دستگاه موتورسیکلت هوندا قرمز رنگ رو به روی وی ایستاده و پس از اینکه از موتور پیاده شده با تهدید سلاح گرم، تلفن همراه و مقادیری وجه نقد وی را سرقت کرده و سریعا با استفاده از موتورسیکلت خود از محل متواری شده است.

وی ادامه داد: کارآگاهان در ادامه نیز با توجه به حساسیت موضوع اقدامات گسترده میدانی و اطلاعاتی خود را آغاز کرده و در نهایت موفق شدند هویت سارق مسلح را شناسایی کنند. با شناسایی سارق اما مشخص شد که این فرد مخفیگاه مشخصی در شهر ندارد. در همین راستا نیز کارآگاهان با استفاده از روش‌های علمی اقدام به شناسایی مسیرهای تردد متهم کرده و در نهایت اکیپی از ماموران پلیس آگاهی موفق شدند سارق را در یکی از پس‌کوچه‌های واقع در مرکز شهر تهران حین تردد شناسایی کردند.

ولی‌پور گودرزی با بیان اینکه ماموران سریعا برای دستگیری این فرد وارد عمل شدند، گفت: ماموران با استفاده از قانون بکارگیری سلاح این فرد را دستگیر و به اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ انتقال دادند. با انتقال متهم به مقر انتظامی او تحت بازجویی قرار گرفت که در جریان آن صراحتا به اعمال مجرمانه خود معترف شد و گفت که برای تامین مخارج خود دست به این کار زده است. او همچنین معترف شد که کلت کمری که از فردی ناشناس تهیه کرده و پس از سوژه یابی و مواجهه با سوژه‌های دارای اموال باارزش، از آنان با تهدید کلت سرقت و از محل متواری شده است. 

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه متهم تاکنون به ۱۲ فقره سرقت مسلحانه با تهدید کلت کمری اعتراف کرده است، گفت:‌ کارآگاهان پلیس آگاهی همچنین در ادامه تحقیقات خود موفق شدند یکی از مالخران اموال مسروقه این فرد را نیز شناسایی و دستگیر کنند که از مخفیگاه وی تعدادی گوشی تلفن همراه سرقتی کشف و ضبط شد.

وی با بیان اینکه ۱۲ تن از شاکیان تاکنون متهم را شناسایی کرده‎اند، خاطرنشان کرد: متهم با صدور قرار قانونی از سوی مراجع قضائی، برای کشف دیگر جرائم و شناسایی دیگر مالباختگان  و مالخران در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی قرار گرفت.

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با نگاهی منصفانه به تفاوت‌های اجتماعی و تبعیضات نژادی.
دکمه بازگشت به بالا