اجتماعی

دستگیری عاملان توهین به سردار سلیمانی و شهدای کرمان در سمنان

مجله تفریحی زیباروز/سمنان رئیس پلیس فتا استان از شناسایی و دستگیری دو نفر ادمین پیج اینستاگرامی و واتس آپ که به با انتشار محتوای توهین آمیز به شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای حادثه تروریستی شهر کرمان و تحریم انتخابات موجب تشویش اذهان عمومی و خدشه دار شدن احساسات مردم شده بودند خبر داد.

سرهنگ محمد رضا فدائیان شب گذشته ۲۹ دی با اعلام این خبر اظهار کرد: براساس رصدهای صورت گرفته در فضای مجازی مشخص شد دو نفر ادمین صفحه های مجازی در پلتفرم های اینستاگرام و واتس آپ با تعداد عضو بالا با اهداف مختلفی از جمله تشویش اذهان عمومی، توهین به شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای حادثه تروریستی کرمان و تحریم انتخابات اقدام به تهیه و انتشار محتواهایی در فضای مجازی می کردند.
وی اضافه کرد: با توجه به حساسیت بالا و جریحه دار شدن احساسات مردم در خصوص توهین های صورت گرفته، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت. 

وی افزود: پس از انجام اقدامات فنی و عملیاتی، گردانندگان این صفحات مجازی که اقدام به انتشار این گونه محتواهای غیر قانونی کرده بودند در شهر سمنان دستگیر و پس از تکمیل تحقیقات و اقرار به بزه انتسابی و همچنین پاک سازی صفحات مجازی، برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شدند.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز به نقل از پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فراجا استان سمنان، رئیس پلیس فتا استان به عموم شهروندان و مردم ولایت مدار و انقلابی استان سمنان توصیه کرد همواره توصیه های پلیس را در فضای مجازی جدی بگیرند و در صورت مشاهده با هرگونه موراد مجرمانه مشابه در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی از طریق مرکز فوریتهای سایبری با شماره ۰۹۶۳۸۰ یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir در بخش گزارشات مردمی گزارش کنند.

انتهای پیام

گروه تحریریه علوم اجتماعی

تحلیل‌گر مسائل اجتماعی با نگاهی منصفانه به تفاوت‌های اجتماعی و تبعیضات نژادی.
دکمه بازگشت به بالا