استان ها

دفتر حمایت از کودکان ، زنان وخانواده در البرز افتتاح شد

دفتر حمایت از کودکان ، زنان وخانواده در البرز افتتاح شد

دفتر حمایت از کودکان، زنان و خانواده و مرکز آنلاین خانواده شهرستان البرز در یک مکان واحد افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری مجله تفریحی زیباروز از قزوین؛ با پیگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین و به همت دادگستری شهرستان البرز، دفتر حمایت از کودکان، زنان و خانواده و مرکز آنلاین خانواده شهرستان البرز در یک مکان واحد افتتاح شد.

در مراسمی با حضور رئیس کل دادگستری استان قزوین، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قزوین و مسئولین ادارات ذیربط؛ دفتر حمایت از کودکان، زنان و خانواده با هدف ارتقای سطح کیفی رسیدگی به جرایم اطفال، نوجوانان، زنان و نظارت بر حقوق این قشر جامعه در مراحل مختلف دادرسی با رویکردی حمایتی، مطالبه‌گری و تسهیل‌گری و حفاظتی از حقوق زنان و کودکانِ بزه کار و بزه دیده، بی سرپرست و یا بدسرپرست و در معرض آسیب افتتاح شد. 

از دیگر اهداف راه اندازی این دفتر می توان به ایجاد بستر مناسب در جهت بهره مندی اقشار یاد شده از مشاوره حقوقی و قضایی و بازاجتماعی کردن آنان، ارائه خدمات اجتماعی از قبیل خدمات مشاوره، مددکاری، روانشناختی، معاضدتی و هماهنگی جهت حضور مشاوران در دادگاه اطفال و برگزاری کارگاه‌های آموزشی است.

همچنین مرکز آنلاین خانواده شهرستان البرز همزمان با افتتاح دفتر حمایت از کودکان، زنان و خانواده این شهرستان و در مکانی واحد با این دفتر با هدف حمایت قانونی و مناسب از فرزندان طلاق، ایجاد مکانی مناسب برای ملاقات فرزندان طلاق با پدر یا مادر خود، آموزش مهارت‌های زندگی، بهره‌گیری از ظرفیت روانشناسان و متخصصین تربیتی و توجه به سلامت روحی و روانی فرزندان طلاق و والدین آنها با مداخلات روانشناختی، راه اندازی شد. 

گفتنی است رسالت اصلی و نهایی این مرکز، ایجاد فضای عاطفی و فرصتی نو جهت ترغیب زوجین برای بازگشت، از سرگیری و بازسازی زندگی مشترک است.

انتهای پیام

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا