ورزشی

دکتر ستوده: باید مثل فولاد به قرنطینه می‌رفتیم

یک پزشک از تیم استقلال گفت: “اگر تست بازیکنان ما مثبت بود ، در صورت امکان ، ما باید مثل تیم فولادی به قرنطینه برویم ، آلودگی و تماسها کاهش می یابد و برای برخی دیگر از بازیکنان دیگر مشکلی ایجاد نمی شود.”

به گزارش مجله تفریحی زیباروز ، دکتر کاوه ستوده ، پزشک تیم فوتبال استقلال در حاشیه جلسه تمرینی امروز پنجشنبه اظهار داشت: “تعداد زیادی از بازیکنان که تست مثبت داشتند ، دو روز پیاپی تست شدند و پس از تایید سلامتی آنها به تمرینات اضافه شدند.” ، اگر تست بازیکنان ما مثبت بود ، اگر می توانستیم ، باید مثل تیم فولاد به قرنطینه برویم ، آلودگی و تماس با آن کاهش می یابد و دیگر برای برخی دیگر از بازیکنان دیگر مشکلی ایجاد نمی شود. سازمان لیگ نیز تصمیم گرفته است تا دقت این تست ها را دوباره به دست آورد ، اما ما اکنون دو بازیکن کرونا ، سیاوش یزدانی و عارف غلامی داریم که هم اکنون در قرنطینه هستند.

وی ادامه داد: من و سایر همکاران روی بهترین سلامتی کار می کنیم و پروتکل ها را دنبال می کنیم و دماسنج ، معاینات روزانه و مراقبت را تا آنجا که می توانیم انجام دهیم ، انشاء الله که بازیکنان را سالم نگه داریم. .

سوتودا در پاسخ به این سوال که این بیماری چه تاثیری بر بازیکنان دارد ، گفت: این ویروس می تواند علائم خفیفی داشته باشد و بعضی اوقات می تواند علائم بسیار پیشرونده ای داشته باشد که حتی منجر به بستری شدن در بیمارستان و مرگ ICU شود. هنوز مشخص است که ویروس تا چه میزان وارد پخش کننده می شود. اگر خدای ناکرده ، ریه های بازیکن به روشی بسیار بد گرفتار شود ، می تواند آسیب ریوی ایجاد کند و او دیگر نتواند بازی کند.

وی افزود: این می تواند عضله قلب را درگیر کند و باعث مشکلات قلبی و تنفسی شود و ممکن است به فوتبال برنگردند. همه اینها به عوامل بستگی دارد زیرا این بیماری در افراد مختلف متفاوت است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا