فرهنگ و هنر

دیدار خانواده شهید حسین شکرائیان با پیکر فرزندشان پس از ۳۹ سال

مجله تفریحی زیباروز/ اصفهان مراسم تجلیل و استقبال از خانواده شهید حسین شکراییان (شهید مستقر از دانشگاه شهدای گمنام) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.

امروز (پنجشنبه سیزدهم آبان ماه) به استقبال پدر و مادر شهید والامقام حسین شکراییان (شهید اصیل دانشگاه شهدای گمنام) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا از دانشگاه صنعتی اصفهان و زیارت مزار مطهر این شهید والامقام، مراسم ویژه ای برگزار شد. با آئین بزرگداشت 144 شهید و شهید این شهید دانشگاه اصفهان با حضور همرزمانش، مسئولان لشکری ​​و کشوری، دانشجویان و اهالی اصفهان برگزار شد.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، هفته گذشته خانواده این شهید در جریان یک برنامه زنده تلویزیونی در مشهد مقدس، خبری مبنی بر شناسایی هویت شهید والامقام حسین شکراییان (از طریق آزمایش DNA) و انتظار 39 ساله آنها را منتشر کردند.

شهید شکرائیان که در زمان شهادت دانشجوی دانشگاه علم و صنعت بود، در سال 1386 به دلیل عدم شناسایی به همراه دو شهید گمنام دیگر در گلزار شهدای گمنام دانشگاه صنعتی اصفهان به خاک سپرده شد.

مزار شهدا دارالشفاء است

سیدعلی محمد میرمحمدی میبدی – سرپرست دانشگاه صنعتی اصفهان وی در ابتدای این مراسم اظهار داشت: به نمایندگی از خانواده شهید دوست اصفهانی خدمت خانواده عزیز شکراییان سلام می کنم.

وی افزود: مردم اصفهان شهدای بزرگی را تقدیم ملک مقدس اسلام و اهل بیت کردند. 145 شهید این دانشگاه از بزرگانی هستند که یاد و نامشان همیشه بزرگ است.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: مزار شهدا دارالشفا است و امیدوارم بتوانیم از دعای خیر این بزرگواران بهره مند شویم.

پسرم حسین بازگشت تا نزد علما باشد

مادر شهید حسین شکراییان وی همچنین در سخنان خود از حضور فرزندش در جمع علما ابراز خوشحالی کرد و گفت: حسین مهربان و متواضع بود و با مهربانی صحبت می کرد. حسین به مجالس مذهبی علاقه داشت و به حجاب خواهرانش اهمیت می داد. حسین پسر بزرگم بود و عزیزم را برای مقابله با دشمن فرستادم تا هیچ نقطه ای از کشور به دست اجانب نیفتد. حسین را به جبهه حق علیه باطل فرستادم تا هموطنانم در آرامش باشند.

وی ادامه داد: چشمانم را بر آنلاین و محبت مادرم بستم و در این 39 سال انتظار نمی دانستم او به زمزمه علما گوش می دهد. پسرم حسین بازگشت تا نزد علما باشد. من به عنوان مادر حسین از شما عاشقان شهدا تشکر می کنم. امیدوارم حسین و شهیدانش همه ما را دستگیر کنند. امیدوارم جوانان راه شهدا را ادامه دهند و با تنی سالم مقام را به بالاترین درجه برسانند.

شهید شکرائیان دانشجوی انقلابی بود و یکی از شاگردان امام خمینی (ره) همراه او بود

سردار سعید فرجیان زاده – معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه سپاه و همرزم شهیدم حسن شکرائیان وی در این مراسم اظهار داشت: امروز روز بزرگی در تاریخ کشور است و مصادف شدن استقبال خانواده این شهید والامقام با روز مبارزه با استکبار روز بزرگی است. چرا که شهید شکراییان یک شاگرد انقلابی و همراه با شاگردان امام خمینی(ره) بود و تا آخرین لحظه راه امام را ادامه داد.

وی درباره پذیرش شهید شکراییان در دانشگاه علم و صنعت بیان کرد و این اتفاق را سرآغاز یک تحول اساسی دانست و گفت: در شرایطی که در دانشگاه مردم را به ناحق صدا می زدند، این شهید بزرگوار راه را برگزید. امام. از همان سال ها کتاب های شهید مطهری را خواند و به عنوان یکی از فعال ترین افراد در گروه های انقلابی شرکت کرد و از سال 56 تا 57 در تمامی فعالیت های دانشجویی علیه رژیم شطرنج فعال بود.

معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه ادامه داد: با پیروزی انقلاب شهید شکراییان به عضویت سپاه درآمد و پس از انتخاب شهید محمود شهبازی که مایه افتخار اصفهانی هاست. به سپاه همدان رفت و کار بسیار موثری را انجام داد. تشکیل انجمن های اسلامی در مدارس همدان از کارهای موثر او بود. این بزرگوار در شرایطی که دشمن قصد فریب دانش آموزان را داشت اقدامات موثری در این زمینه انجام داد.

فرجیان زاده افزود: شهید شکراییان در غروب جمعه نماز می خواند و تمام وقت خود را به امامت شاگردان می گذراند. در روابط عمومی سپاه همدان نقش مؤثری داشت و به عنوان عنصری مؤثر آن نقش را به خوبی ایفا کرد. پس از مدتی در سپاه نهاوند نقش تعیین کننده ای در نیروهای انقلابی ایفا کرد و در عملیات مسلم بن عقیل با کمال شجاعت به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

به گفته این همرزم شهید شکرائیان، امروز در کنار مزار شهید روشن فکری هستیم که 25 سال در ارتفاعات عراق آرام گرفت و 14 سال در دانشگاه صنعتی اصفهان آرام گرفت. راه این شهدا

شهید یعنی الگو و شاهد

حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا مهدوی ارفع – پژوهشگر دینی وی در این مراسم عزت را اولین و مهم ترین رکن حقیقت زندگی بشر دانست و گفت: با سعادت 13 آبان ماه مراسم پیوستن والدین شهید شکراییان به همراه فرزندانشان را در مرکز مبارزه با استکبار به نشانی دانشگاه.”

وی افزود: در شرایط کنونی هیچ چیز به اندازه خون و راه شهدا نمی تواند خیانت و خطا را بپوشاند. روزهای خونینی را برایمان گذاشت و هر جا که سخت بود راه را به سوی یادمان شهدای گمنام باز کرد.

مهدوی ارفع با بیان اینکه امروز در برهه حساسی هستیم که رفتار شنیع آمریکا از سرقت نفتکش ایرانی کشف شد، تصریح کرد: این علیه ملتی است که آمریکا 50 سال پیش به بردگی گرفت و امروز هم علیه آن است. .

وی این افتخار را اساس زندگی ما دانست و گفت: شهید شوکرجان به ما گفت تا زمانی که این معنا در زندگی شما زنده است، شما اکنون شهید هستید زیرا شهید یعنی الگو و شاهد. درسی که امروز در این مراسم برای ما زنده شد این بود که دیگر شیطان بیرون نیاید و معنای زندگی را از بین ببرد و این یک افتخار است. چشمان شیطان در انتظار رفتن راه نسل جوان است.

در این مراسم مادر و پدر شهید شکراییان بر مزار این شهید رفتند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا