عمومی

رئیس جمهور برنامه‌های مهمی برای مردم دارد

بر اساس پایگاه خبری ،

اما ربیعی ، سخنگوی دولت ، در كنفرانس مطبوعاتی هفتگی خود گفت ، با پرهیز از ایام شهادت حضرت سیدالشهدا (ع) و یاران باوفایش ، گفت: محرم فرصتی بی نظیر است تا از غنای فرهنگ حسینی عبرت بگیریم. درسهایی درباره محرم ، واقعه کربلا برای مردم قابل شمارش نیست ، اما در زمان امروز که مردم ما تحت فشار تحریم ها ، تبعیض ها و ستمگری های ظالمانه ترین دولتمردان آمریکایی قرار دارند ، ما باید بار دیگر با فروتنی پای مکتب شهادت بنشینیم و درسهای محرم را نه تنها برای خودمان یاد بگیریم. برای همه ملل جهان تلاوت کنید. بگذارید همه ستمگران بدانند که ملتی که حسین و محرم و عاشورا داشته باشد ، مورد ظلم و ستم قرار نمی گیرد و عزت را پایین نمی آورد. ما ملت امام حسین (ع) ، آزادی ، مقاومت و از خودگذشتگی و همچنین ملت امام حسن (ع) با صبر و آرامش هستیم. البته غیرمعمول نیست که دشمنان ملت ما از شناخت این پیچیدگی ها ناامید شوند. ستمگران نمی توانند به حکمت نهفته در سنت ها و سیاست های الهی ائمه و معصومین دست یابند.

ربیعی خاطرنشان کرد: “ما اطمینان داریم که سیاست تحریم ها و فشارها بر مردم ما به زودی با یک شکست فراموش نشدنی روبرو خواهد شد و از امروز می توان نشانه هایی از این شکست و درماندگی را در چهره رهبران رژیم آمریکا مشاهده کرد.” تصادفی نیست که وزیر خارجه پمپئو ناموفق ترین وزیر تاریخ آن کشور است و این نشانه شکست فشار حداکثری است. ایالات متحده باید بداند که حداکثر فشار تجربه شکست خورده است و این مانور جدید برای ما چیز جدیدی نیست.

سخنگوی دولت گفت: “رژیم ایالات متحده در تلاش است تا از ابزارهای شورای امنیت استفاده کند و تجربه نشان داده است که خروج از برجام فاقد قوانین بین المللی است و از نظر افکار عمومی مشروعیت ندارد. رژیم ایالات متحده تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا تحریم هایی را اعمال می کند و هیچ چیز جدیدی برای استفاده وجود ندارد. در تقاطع اراده ملی از یک سو و انزوای جهانی ایالات متحده از سوی دیگر ، حداکثر فشار تبدیل به فشار بر خود ایالات متحده می شود.

وی گفت: از طرف دیگر ، ما با ایجاد ظرفیت داخلی ، در حال تولید و بهره برداری از فرصت های جدید در جامعه جهانی هستیم و با تکیه بر این نیروها بیش از هر زمان دیگر ، به ناامیدی کامل دشمنان مردم نزدیک شده ایم. رئیس جمهور برنامه اقتصادی مربوط به سال باقیمانده قرن جدید را که شامل برنامه ها و پروژه های مهم و تأثیرگذار در زندگی مردم است ، با مردم در میان می گذارد.

ربیعی افزود: این پیام واضحی است که دولت با وجود همه تنگناها ، فشارها و محدودیت ها ، هرگز از قرار دادن کشور ما در موقعیتی که شایسته آن است ، دست نخواهد کشید و با درک مشکلات تحمیل شده بر زندگی مردم ، به آینده روشن تری امیدواریم. مردم ایران حرکت خواهند کرد. از نظر دولت ، سال گذشته به معنای پایان تلاش نیست و با جدیت دنبال فرصت ها و نقاط قوت و تکیه بر ظرفیت های بزرگ ملی ، این طرح را به طور جدی دنبال خواهد کرد. سال آخر پایان نیست بلکه پایان سفر به قرن جدید است.

وی گفت: من باید از حمایت مردم عزادار و همه کسانی که در سازش سیاست های بهداشتی و مراسم عزاداری در محرم نقش داشته اند قدردانی کنم. امسال ما روشی را برای عزاداری ایجاد کردیم که هم عزاداری حسینی و هم سلامتی داغدیدگان را حفظ می کرد و هیچ تضادی بین اصول سلامتی و غم وجود نداشت. امسال هیئت بزرگی از جمعیت کاملاً از موازین بهداشتی پیروی کرده اند و ما تقاضا داریم برخی از هیئت ها و تشریفات نیز بر حفظ استانداردها و رعایت نکات بهداشتی تا پایان عزاداری تأکید کنند. ما امیدواریم که با پایان این روزها ، زمینه های رهبری به عنوان الگویی برای رهبری داغدیدگان باشد.

ربیعی افزود: “پیش بینی می شود در پاییز ، طبق فصل سرما و پیش بینی نیم کره شمالی سازمان بهداشت جهانی ، با ورود فصل سرما ، ما قادر به بستن کشور نخواهیم بود ، اما باید کارهایی را انجام دهیم که تأثیرگذار باشد.” معیشت خانواده را کاهش دهید؛ و بهداشت شخصی را با استفاده از ماسک ، کاهش ترافیک و شستشو به حداکثر برسانید.

دکمه بازگشت به بالا