عمومی

رئیس جمهور جنایات کاخ سفید را در خیابان های آمریکا محکوم کرد

با توجه به پایگاه اطلاع رسانی شبکه روزنامه ،

9 پروژه منبع تغذیه در استان بوشهر و سد اوشنویه در استان آذربایجان غربی در قالب هفته پنجم اسکن A-B-ایران به دستور رئیس جمهور در قالب ارتباط تصویری زنده به بهره برداری رسید.

وی گفت: “ما صمیمانه تسلیت می گویم به همه مردم ایالات متحده که برای این کار در خیابان ها هستند.”

آقای روحانی افزود: “امروز ما جنایات ایالات متحده و کاخ سفید را محکوم می کنیم که دستور اجرای این جنایات را صادر می کنند.”

هیچ کس فکر نمی کرد که دستگیری امام باعث ایجاد چنین حرکتی در ایران شود

رئیس جمهور در ابتدای سخنان خود با اشاره به سالگرد قیام 6 ژوئن ، اظهار داشت: هیچ کس تصور نمی کرد که چنین حرکتی به دلیل دستگیری امام در کل ایران اتفاق بیفتد و مردم قربانی و فداکاری کنند.

آقای روحانی افزود: جنبش اسلامی از سال 1341 شروع شد ، اما در آوریل 1942 پرونده مدرسه فیضیه و کشته شدن دانش آموزان اولین اوج نهضت اسلامی بود. در سال 1942 عاشورا بود و امام خمینی سخنرانی مهم خود را در مکتب فیضیه ایراد نمود.

رئیس جمهور ادامه داد: روز بعد ، چهاردهم خرداد ، امام سخنرانی مهم دیگری را در خانه خود انجام داد و در شب پانزدهم به خرداد دستگیر و به تهران و زندان منتقل شد.

آقای روحانی گفت: “اوایل صبح 6 ژوئن ، مردم در قم ، تهران و سایر شهرها مطلع شدند كه یک مرجع تقلید بزرگ و رهبر نهضت اسلامی بر خلاف قوانین دستگیر شده است.”

وی افزود: تصمیم رژیم این بود كه برای دادگاه در زندان حكم طولانی مدت محكوم شود ، اما مردم صبح روز 6 ژوئن به صحنه رفتند و به خانه امام جابجا شدند. من با مردم و مرحوم حاجی آجا مصطف جلوی در منزل او رفتم و بعد به حیاط امام معصومه (ع) رسیدیم. حیاط مملو از مردم بود تا اینکه لحظه ای که زنان قم با شمشیر وارد حیاط شدند و شعارهایی مانند “مرگ یا خمینی” شعار دادند و با این شیرها متعلق به منطقه جنوبی احساسات و موج های بزرگی ایجاد کردند. قم

آقای روحانی ادامه داد: سپس مردم حیاط را رها کردند و به خیابان تهران رفتند ، با نیروهای مسلح روبرو شدند و درگیری رخ داد و برخی از زن و مرد در قم کشته شدند و در همان زمان بسیاری از مردم در تهران نزدیک بازار کوروش قرار گرفتند. در ورامین ، پیشووی ، باقرشهر برگزار شد و مغازه ها در سراسر ایران بسته شدند.

رئیس جمهور اظهار داشت: مردم در بسیاری از شهرها به خیابانها رفته اند و بسیاری نیز دستگیر شده اند. حادثه 6 ژوئن یک واقعه عادی نیست و هیچ کس در دولت تصور نمی کرد چنین اقدامی در سراسر ایران انجام شود تا امام (ره) دستگیر شود و مردم قربانی کنند. و ایثار »

وی همچنین به همکلاسی خود اشاره کرد و افزود: “در آن روز شهید ادیب طالقانی با من بود که مورد شکنجه قرار گرفت. البته دانش آموزان دیگری نیز مورد شکنجه قرار گرفتند اما یکی از آنها کسی است که به همراه بسیاری از ایرانیان شکنجه شد.”

رابطه با همسایگان به معنای امنیت ملی کشور ما است

رئیس جمهور همچنین گفت: “ما 15 همسایه با آنها داریم که باید روابط بسیار نزدیک برقرار کنیم و این باعث می شود مرزهای ما تثبیت شود و به معنای امنیت ملی کشورمان باشد.”

آقای روحانی با اظهارنظر درباره روابط خوب ایران با کشورهای منطقه ، افزود: “روزی که به آنها احتیاج داریم ، برق را به آنها صادر می کنیم و در روزی که آنها به آنها احتیاج پیدا کنیم ، از آنها برق دریافت می کنیم. این مبادله فقط روابط با همسایگان است.” در دنیای سیاست ، نه در دنیای اقتصاد ، فرهنگ ، جهانگردی ، همکاری علمی ، فناوری و دانشگاه ، چنین روابط و همکاری هایی وجود دارد.

وی گفت: “هیچ سیاست خارجی مهمتر از روابط ما با همسایگان نیست. ما 15 همسایه داریم که باید با آنها روابط بسیار نزدیک برقرار کنیم و این باعث تثبیت مرزها و امنیت ملی کشورمان خواهد شد.”

آقای روحانی با تأکید بر اینکه خوشبختانه ما با 13 همسایه روابط خوبی داریم ، افزود: ما با بعضی از آنها روابط بسیار نزدیک ، نزدیک و بسیار برادری داریم و در جنوب یک یا دو کشور وجود دارد که خود را از مردم خوب ایران فاصله گرفته اند. مسافت بود

رئیس جمهور گفت: “ما همیشه می خواهیم با همسایگان خود روابط خوبی برقرار کنیم. یک سوال این است که چگونه با آب و برق برخورد می کنیم. ما به طور طبیعی آب را به همسایگان خود صادر می کنیم و بعضی از همسایگان به طور طبیعی به ما آب می دهند.” آنها صادر می کنند ، این بدان معناست که طبیعت چنین می گوید ، اما ما باید مراقب باشیم که بتوانیم طبق آیین نامه این کار را انجام دهیم.

وی اضافه کرد: “خوشبختانه این اتصال برق امروز برقرار شده است. البته ما نیز اتصال گاز داریم. امروز ما گاز را به ترکیه و عراق صادر می کنیم و آماده صادرات بنزین به پاکستان ، هند و عمان هستیم.” توافق نامه ها به دست آمده و موافقت نامه ها به امضا رسیده و گامها در عمل برداشته شده است.

وی گفت: “در زمینه برق ما روابط نزدیکی با پاکستان ، ترکمنستان ، آذربایجان ، عراق و کشورهای مختلف داریم. در سفر دیروز وزیر نیرو به عراق یکی از ارکان مهم ادامه این رابطه بود که تا دو سال آینده صادر می شود.” برق در عراق به امضا رسیده است ، بنابراین از نظر برق نیازهای ما در داخل و خارج از کشور با کشورهای همسایه بسیار مهم است.

مصرف برق خود را در تابستان کنترل کنید

رئیس جمهور گفت: “با توجه به افزایش مصرف برق ، ما باید در تابستان میزان مصرف آن را کنترل کنیم.”

آقای روحانی در ادامه سخنان خود در مراسم بهره برداری از پروژه ملی وزارت نیرو با اشاره به شعار جهشی تولید امسال ، افزود: با توجه به فوران تاج ، ما با مشکلات و آماری جدید اقتصادی روبرو هستیم که توسط آقای اردکانیان برای افزایش مصرف برق اعلام شده است. ” اگر آنها به معنای افزایش مصرف در بخش صنعتی باشند ، این نشانه خوبی است و البته ما باید در تابستان کنترل مصرف را کنترل کنیم.

آقای روحانی افزود: “در شرایطی که همه کشورها با مشکلات اقتصادی زیادی روبرو هستند ، کشور ما نیز با مشکلاتی روبرو است و همه مشاغل باز نیست و ما هنوز در مهدکودک ها و جوامع ، گردشگری ، مدارس و دانشگاه ها شاهد هستیم.” یا فعال نمی شود و یا فعالیت 100٪ نیست و در بعضی مکان های مقدس بازگشایی محدود شده است.

وی گفت: “بر این اساس ، ما در زمینه فرهنگ و اقتصاد با مشکلات زیادی روبرو هستیم ، اما مردم ما به ما کمک کرده اند و در این روزهای دشوار به ما کمک کرده و به خوبی متحد شده اند.”

تا پایان امسال 9 سد در کشور به بهره برداری می رسد

رئیس جمهور با اظهارنظر در مورد کار 3 سد در کشور ، اظهار داشت: تا پایان امسال تعداد سدهای بهره‌برداری به 9 سد خواهد رسید.

آقای روحانی در ادامه سخنان خود در مراسم تحلیف پروژه های ملی وزارت نیرو افزود: “اگر شاهد ایجاد کورو ویروس باشیم ، اگر شهر از برق یا آب تمام شود ، بیمارستان با مشکلاتی روبرو خواهد شد و افرادی که در بیمارستان بستری هستند دچار مشکلاتی خواهند شد. ما تعداد بیشتری از آنها را داریم و نباید اجازه این کار را بدهیم. از طرف دیگر افرادی که بیمار و قرنطینه شده اند یا خود را در خانه منزوی کرده اند برای یک تابستان گرم به آب و برق نیاز دارند.

وی افزود: امسال به دلیل رعایت دستورالعمل های بهداشتی در شرایط تاج ، نیاز ما در بخش آب افزایش می یابد و مردم باید بتوانند چندین بار دست خود را به خوبی بشویند و توصیه های بهداشتی را دنبال کنند.

رئیس جمهور گفت: “امسال در زمینه آب و برق شرایط ویژه ای داریم و از برنامه های انجام شده در این دوره راضی هستیم.”

آقای روحانی با اشاره به گزارشی از آغاز این نشست که تا پایان امسال 18 نیروگاه افتتاح خواهد شد ، افزود: این خبر برای مردم ما دلگرم کننده است و نیروگاه در بوشهر و عسلویه امروز افتتاح شد و از 160 مگاوات برای فعال سازی استفاده شد. 240 میلیارد تومان

رئیس جمهور اظهار داشت: ما باید در زمینه آب اقدامات بسیاری را انجام دهیم و در زمان های مختلف به اوج مصرف توجه کنیم.

وی افزود: خوشحالیم که 9 سد را تا پایان سال جاری افتتاح کردیم. امروز خاکریز سوم را افتتاح کردیم و ان شاء الله تا پایان سال 6 دهانه دیگر خواهیم داشت و سیل 9 سد دیگر آغاز می شود و گام های خوبی در صنعت آب و برق برداشته می شود.

رئیس جمهور با اظهار نظر در مورد فصل تابستان و میزان مصرف مردم و آب و برق ، گفت: ما در این زمینه به کمک مردم احتیاج داریم و اگر مثلاً مردم تهویه هوا را روشن کنند ، می توان با مدیریت و مصرف برق مصرف آب را کاهش داد. به تدریج تنظیم یا تنظیم تهویه هوا در سطح مناسب ، می توانیم تابستان اوقات خوبی داشته باشیم.

وزیر نیرو: 3 هزار مگاوات برق امسال وارد مدار می شود

وزیر انرژی پس از سخنان رئیس جمهور ، با اشاره به بررسی هفتگی ایران در مورد A-B ، اظهار داشت: 18 نیروگاه با ظرفیت بیش از 3000 مگاوات امسال وارد مدار می شوند.

آقای رضا اردکانیان در مراسم بهره برداری از پروژه های ملی استان های بوشهر و آذربایجان غربی به احترام سالگرد نزول امام راحل و شهداء در 6 ژوئن ، افزود: همانگونه که امام راشل خاطرنشان کرد: برای استقلال و ثبات سیاسی و اقتصادی کشور می جنگند.

وزیر انرژی همچنین درباره سفر روز گذشته خود به عراق اظهار نظری کرد و گفت: “دیروز من به عراق سفر کردم که سالها میزبان امام راشل بود ، برای انجام مذاکرات در صنعت انرژی. و به طور کلی مذاکرات خوبی انجام شد.”

آقای اردکانیان با بیان اینکه از اسکن هفتگی ایران در A-B با هدف افتتاح پروژه های مختلف صنعت انرژی در مناطق مختلف کشور استفاده می شود ، افزود: ما غربی خواهیم بود.

وی با اظهارنظر درباره راه اندازی پروژه های نیروگاهی در استان بوشهر ، اظهار داشت: در سال 1957 ما ظرفیت نصب شده در حدود 7000 مگاوات داشتیم که در ابتدای دولت ، تدبیر و امیدا بود و در نیمه دوم سال 1992 به 67000 مگاوات رسیدیم. برنامه هایی برای تولید سالانه 1700 مگاوات صنعت برق و ظرفیت ایجاد شده در کشور.

وزیر نیرو با بیان اینکه از اواسط سال 92 تاکنون 83000 مگاوات ظرفیت کامل ما بوده است ادامه داد: در این دوره حدود 16000 مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور افزوده شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: اسکن A-B ایران هر هفته فعال است: امسال 18 نیروگاه با بیش از 3000 مگاوات وارد مدار می شوند و از ابتدای اردیبهشت در تهران ، پرند ، لرستان و امروز در عسلویه و بوشهر شاهد افتتاح پروژه های صنعتی خواهیم بود. ما برق هستیم.

وزیر نیرو یادآور شد: به طور متوسط ​​امسال 40 هزار میلیارد منابع خصوصی و دولتی در این بخش سرمایه گذاری شده است.

آقای اردکانیان در مورد کاهش تلفات در توزیع برق در کشور ، گفت: “سال گذشته موفق شدیم تعداد قربانیان را به تک رقمی کاهش دهیم و به 9 و 76 درصد برسیم که این رقم 7 دهم درصد کمتر از یک درصد نسبت به سال گذشته است. “”

وی افزود: کاهش تلفات و به عبارتی معادل 500 میلیون متر مکعب بنزین که توسط نیروگاه ها مصرف می شود و معادل کاهش یک میلیون تن دی اکسید کربن در هوا کشور است و 240 میلیون یورو در ساخت نیروگاه های جدید صرفه جویی می کند.

وزیر نیرو با اظهار نظر در مورد شرایط زمانی و ایجاد امواج گرمای زودرس گفت: افزایش بار گرما در سال 1998 در مقایسه با سال 1997 یک درصد بود اما طبق آخرین گزارش ها ، 12 ژوئن امسال در مقایسه با سال گذشته افزایش مصرف برق 23 درصد است. ” ما نگران هستیم و باید مدیریت کنیم.

آقای اردکانیان ادامه داد: “اگر مردم تابستان را مدیریت و پس انداز کنند ، تابستان را بدون وقفه در مسیر صنعت و تولید می گذرانیم. از طرف دیگر ، افرادی که این موضوع را تماشا می کنند ، مانند سال گذشته پاداش قابل توجهی دریافت می کنند.”

رئیس جمهور در پاسخ به این سؤال كه آیا در مورد مصرف زیاد در بخش صنعتی یا داخلی صحبت شده است ، اظهار داشت: ما خوشحالیم كه گزارش های اصلی كشورهای جهان صنعتی نشان از افت مصرف به دلیل شرایط كرونری و كاهش بیش از 20 درصد دارد. سو استفاده کردن.

وزیر انرژی گفت: “بیش از 20،000 مگاوات ظرفیت نصب شده به دستگاههای مصرفی متصل است. اگر مردم این موضوع را رعایت کنند ، تابستان صلح آمیز خواهیم داشت.”

پس از سخنان رئیس جمهور و گزارش وزیر نیرو؛ 10 پروژه منبع تغذیه در استان بوشهر و سد اوشنویه در آذربایجان غربی توسط رئیس جمهور به عنوان ارتباط تصویری زنده واگذار شد.

واحد بخار چرخه ترکیبی عسلویه ، پروژه های ظرفیت سازی ، توسعه و بهینه سازی پست های انرژی در استان بوشهر و سد اوشنویه (چاپارآباد) از جمله پروژه هایی است که امروز به دستور رئیس جمهور آغاز شده است.

دکمه بازگشت به بالا