ورزشی

رایزنی برخی اعضای هیئت اجرایی برای کارشناس خبره شدن! – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، نشست اعضای کمیته ملی المپیک و کمیته اجرایی کمیته ملی المپیک در شرایطی روز یکشنبه برگزار می شود که حداکثر ۵ نفر از کارشناسان عضو مجمع کمیته معرفی می شوند. مهم و شاید تنها دستورالعمل

انتصاب کارشناسان از این جهت حائز اهمیت است که این افراد می توانند به عنوان اعضای دارای حق رای در مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک حاضر شوند و حتی کاندیدای یکی از کرسی های کمیته مدیریت و اجرایی باشند. در واقع این سوال بهترین راه برای افرادی است که به دلایلی مانند بازنشستگی یا گذراندن دوره، رئیس هیچ فدراسیون و معاونی نیستند و در مجمع کمیته ملی المپیک حضور ندارند.

موضوعی که موجب رایزنی برخی از اعضای کمیته اجرایی کمیته ملی المپیک برای اخذ موافقت رئیس این کمیته برای حضور در سمت کارشناس شد. افرادی مانند مجید شعیشته، مجید کیهانی، سید عبدی افتخاری و علی دادگر که در حال حاضر اعضای کمیته اجرایی هستند، امروز در جلسه کمیته ملی المپیک حضور یافتند و با سید صالح امیری صحبت کردند تا تاییدیه او را برای کارشناسی شدن بگیرند زیرا نمی توانند. در انتخابات آتی شرکت کنند زیرا در اتحادها جایگاه رئیس جمهور را ندارند.

البته مشخص نیست نتیجه رایزنی ها و مذاکرات چه تاثیری بر جلسه یکشنبه کمیته اجرایی و نتیجه آن خواهد داشت اما می تواند نهایی شدن کارشناسان را به تاخیر بیندازد.

بر اساس اساسنامه کمیته ملی المپیک 5 نفر از اعضای مجمع این کمیته کارشناس هستند. این کارشناسان به پیشنهاد رئیس کمیسیون با تصویب هیأت اجرایی منصوب می شوند.

جلسه کمیته اجرایی کمیته ملی المپیک از ساعت 10 صبح روز یکشنبه آغاز می شود.

دکمه بازگشت به بالا