فرهنگ و هنر

رواقی به نام علامه مجلسی در حرم بانوی کرامت نامگذاری شد

مجله تفریحی زیباروز/ قم معاون فرهنگی آستان مقدس بانوی کرامت گفت: با توجه به خدمات علامه مجلس (ره) به جهان تشیع و به ویژه خدمات ویژه ایشان در حفظ و انتقال زیارت حضرت معصومه، رواق در حرم مطهر بانوی کرامت به نام علامه مجلسی هاس نامگذاری شد.

حجت الاسلام مهدی احمدی با اشاره به انتصاب رواقی به نام علامه مجلسی (ره) در حرم کریمه اهل بیت (ع) گفت: قدیمی ترین سندی که در زیارت نامه حضرت معصومه (س) از علامه نام برده شده است. نماینده مجلس است.

وی با بیان اینکه علامه مجلسی این زیارت نامه باشکوه را از کتب زیارتی آن زمان نقل کرده و به این ترتیب این زیارت را حفظ کرده و به نسل های بعدی منتقل کرده است، تصریح کرد: مفاتیح و کتب دیگری نیز این زیارت را آورده است.

معاون فرهنگی آستان مقدس بانوی کرامت افزود: اگر علامه مجلسی این زیارت را برگزار نمی کرد، شاید الان این زیارت ارزشمند و سرشار از معرفت اهل بیت(ع) را نداشتیم، لذا ایشان به گردن ما حق دارد که به خاطره ای نیازمندیم و نام این فقیه بزرگ همیشه در حرم بانوی کرامت زنده خواهد بود.

وی ادامه داد: این واقعه مبارک و انتصاب شایسته به دستور حضرت آیت الله سعیدی تولیت آستانه مقدسه بانوی کرامت صورت گرفت که توجه مقام معظم رهبری را به این عالم بزرگ جلب می کند.

گفتنی است، رواق علامه مجلسی (ره) در ضلع شمالی کشتی امام خمینی (ره) قرار دارد که در آن کتابخانه مخصوص و قفسه روباز حرم مطهر و کتابهای ارزشمند برای مطالعه عمومی وجود دارد. . زائران در این ایوان اسکان داده شده اند.

لازم به ذکر است، طبق تقویم قمری امروز نهم اردیبهشت ماه مصادف با بیست و هفتمین ماه مبارک رمضان سالروز رحلت علامه مجلسی (ره) است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا