«رومن پولانسکی» در فرانسه تبرئه شد

رومن پولانسکی

«رومن پولانسکی» که از سوی یکی از اشکیان خود متهم به افترا شده بود توسط دادگاهی در فرانسه تبرئه شد.

به گزارش مجله تفریحی زیباروز، «شارلوت لوئیس» بازیگر انگلیسی، پولانسکی را متهم کرد که در سال ۱۹۸۳ زمانی که در ۱۶ سالگی برای بازیگری در پاریس بود، او را مورد تجاوز جنسی قرار داده است، این در حالی است که پولانسکی در سال ۲۰۱۹ در گفت‌وگو با مجله پاریس مچ این اتهامات را یک «دروغ شنیع» دانست و با استناد به مطلب یک مجله اعلام کرد که «لوئیس» به صراحت عنوان کرده می‌خواهد معشوقه او باشد.

به گزارش گاردین، «شارلوت لوئیس» با اعلام این که این اظهار نظر در مجله هیچ نسبتی با او ندارد، شکایتی را علیه پولانسکی به جرم افترا تنظیم کرده که باعث شد این کارگردان به طور خودکار طبق قوانین فرانسه متهم شود که درنهایت هم تبرئه شد. 

بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹، چهار زن دیگر ادعا کردند که پولانسکی در دهه ۱۹۷۰ از آن‌ها سوء استفاده کرده است که سه نفر از آن‌ها زیر سن قانونی بوده‌اند. او همه اتهامات را رد کرده است.

این سینماگر ۹۰ ساله در آمریکا نیز به اتهام تجاوز جنسی به یک نوجوان ۱۳ ساله در سال ۱۹۷۷ تحت تعقیب است و با چندین اتهام دیگر مبنی بر تجاوز جنسی مربوط به دهه‌ها قبل و گذشته روبه‌رو است؛ البته او همه این ادعاها را رد کرده است.

این کارگردان که فعالیت هنری طولانی او شامل فیلم‌های برنده اسکار «بچه رزماری»، «محله چینی‌ها» و «پیانیست» است، از بیم محکومیت بلندمدت در آمریکا در سال ۱۹۷۸ به اروپا فرار کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا