عمومی

روند خودکشی در سطح استان همدان روبه کاهش است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهرا غلامرضا جمعه در جلسه کمیته اجتماعی، فرهنگی، بهداشت و درمان، زنان و خانواده شهرستان رزین وی با اشاره به پدیده خودکشی گفت: خودکشی یک پدیده جهانی است آمریکا دهمین علت مرگ، خودکشی است و هر سال یک میلیون نفر در سراسر جهان بر اثر خودکشی جان خود را از دست می دهند.

وی با تاکید بر اینکه جایگاه ایران در این زمینه 1128 است، اما باید بدانیم که یک مورد خودکشی زیاد است، از پیامدهای روانی، اجتماعی و اقتصادی خودکشی در جامعه گفت.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری همدان بر اساس آمار خودکشی ها در سال های اخیر در سطح شهرستان رزین نیز پرداخت و افزود: شهرک رزین در سطح استان همدان وضعیت نامطلوبی در خصوص خودکشی وجود ندارد اما باید نسبت به خودکشی حساس بود و در این حوزه دستگاه های اجرایی مانند دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت باید مراقبت اجتماعی و استاندار باشند.

این مسئول به اختلالات روانی و بیماری های روانی مانند خودشیفتگی و تاثیرات آن در افزایش خودکشی ها اشاره کرد و افزود: اختلافات خانوادگی یکی از اصلی ترین موارد است. اکثر خودکشی دلایلی دارد پس این موضوع باید مورد توجه تبلیغات اسلامی شهرستان قرار گیرد و در آن جهت تلاش شود.

فریدونی با تاکید بر اینکه اختلافات خانوادگی عامل کوچکی در خودکشی تلقی می شود، موضوع اعتیاد، روابط ناسالم جنسی و… را از دیگر عوامل بروز خودکشی برشمرد و گفت: مسائل اقتصادی نقش بسیار ناچیزی در روند خودکشی ایفا می کند، به همین دلیل است. می توان گفت که خودکشی ثروتمند و فقیر را نمی شناسد.

وی با تاکید بر اینکه فضای مجازی و آموزش ضعیف آن نیز باید در خودکشی مورد توجه قرار گیرد، گفت: امروز شاهد آن موسیقی ناامید کننده هستیم. آه تو آنها همچنین در سطح جامعه تولید و توزیع می شوند.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری همدان می خواهد وارد عمل شود ساختمان فرهنگآموزش عمومی و خصوصی در خصوص کاهش و پیشگیری از خودکشی در کنار غربالگری خودکشی انجام شد و افزود: ائمه جمعه، ائمه جماعت و روحانیون مورد اعتماد باید در این حوزه گنجانده شوند.

فریدونی با بیان اینکه همه ما موظف هستیم در این راستا تلاش کنیم و نباید شاهد جابجایی کار بین بخش دولتی و خصوصی باشیم، افزود: ارتقای مهارت های زندگی باید در دستور کار قرار گیرد چرا که موضوع خودکشی پیچیده است و بسیار زیاد است. عوامل خرد، بنابراین کمیته باید اجتماعی، فرهنگی، بهداشتی، زنان و خانواده شهرستان باشد رزین به صورت هفتگی در ساعت معینی در شهر برگزار می شود، عملکرد دستگاه ارزیابی و نواقص کار مشخص می شود و برنامه ریزی های ملموس نیز انجام می شود.

میزان خودکشی در استان همدان در هشت ماه گذشته کنترل شده است

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری همدان با بیان اینکه بر اساس داده های آماری به دست آمده، میزان خودکشی در استان همدان در هشت ماه گذشته کنترل شده است، اظهار داشت: آمارها نشان داده است که میزان خودکشی در استان همدان است. در حال حاضر رو به افزایش نیست و وضعیت راکد است با برخی کاهش وجود دارد، اما باید بدانیم که پدیده خودکشی هرگز از بین نمی‌رود، بلکه تلاش می‌کنیم تا آن را کاهش دهیم.

فریدونی در قسمت دوم سخنان خود به روند رو به رشد طلاق و روند کاهش زاد و ولد نیز اشاره کرد و گفت: در این زمینه دانشگاه ها باید پای کار بیایند و آموزش های قبل، حین و بعد از ازدواج را ارائه دهند و دانشگاه ها در این زمینه مسئولیت دارند. این منطقه.

وی یادآور شد: اداره تبلیغات اسلامی نیز باید در زمینه مشاوره قبل از ازدواج با تاکید بر ازدواج فعالیت کند و می توان مرکزی در آن زمینه ایجاد کرد. مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری همدان در پایان بر لزوم توجه به مسائل خانواده تاکید کرد.

در ادامه جلسه مشاور استاندار خانم رزین وی به تشریح برنامه های خانواده و بانوان پرداخت که برای اولین بار در استان به صورت ابتکاری اجرا می شود.

همچنین مدیر تبلیغات اسلامی، مدیر بهزیستی و مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رزین همچنین اقدامات انجام شده در سطح فرهنگی و اجتماعی را بیان کردند.

دکمه بازگشت به بالا